خودروها در کدام بخش نمره منفی می‌گیرند؟
رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در خرداد ماه در حالی منتشر شد که در آن اشاره‌ای به این موضوع نشده بود که کدام خودروها در چه بخش‌هایی نمره منفی دارند.
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران هفته گذشته جدول رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در خرداد ماه را منتشر کرد.

با این حال در این رده‌بندی تنها میزان کلی نمره منفی خودروها منتشر شده و اشاره‌ای به جزییات نمره منفی هر خودرو نشده بود.براین اساس شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران هر خودرو را براساس 9 شاخص مورد بررسی کیفی قرار می‌دهد. این شاخص‌ها عبارتند از:
1- فنربندی، تعلیق و فرمان
2- موتور و انتقال قدرت
3- ترمز
4- تجهیزات الکتریکی
5- تزیینات
6- بدنه
7- رنگ
8- صداهای غیر عادی
9- نفوذ آب
در این زمینه خودروی پارس تندر به عنوان کیفی‌ترین خودروی تولیدی در خرداد ماه تنها در سه بخش تزیینات، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.
تندر 90 پارس خودرو نیز در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، تزیینات، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.
تندر 90 ایران خودرو نیز در بخش‌های ترمز، تزیینات، بدنه، رنگ و صداهای غیر عادی نمره منفی داشته است.
پژو 206 صندوق‌دار و پژو 206 نیز در تمام بخش‌ها نمره منفی داشته‌اند. رانا هم در تمام بخش‌ها به جز فنربندی، تعلیق و فرمان و نفوذ آب دارای نمره منفی بوده است.
خودروی جک نیز در تمام بخش‌ها به جز فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب دارای نمره منفی بوده است.
لیفان x60 نیز در تمام بخش‌ها به جز فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب نمره منفی داشته است.
ام‌وی‌ام 530 هم در تمام بخش‌ها به جز فنربندی، تعلیق و فرمان، صداهای غیر عادی و نفوذ آب دارای نمره منفی بوده است.
پژو پارس نیز در تمام بخش‌ها به جز ترمز و نفوذ آب نمره منفی داشته است. سمند و پژو 405 تولیدی ایران خودرو نیز در تمام بخش‌ها دارای نمره منفی بوده‌اند.
پژو 405 ایران خودرو خراسان نیز در تمام بخش‌ها به جز نفوذ آب نمره منفی داشته است. ام‌وی‌ام 315 نیز در تمام بخش‌ها به جز ترمز دارای نمره منفی بوده است.
تیبا نیز در تمام بخش‌ها به جز ترمز و نفوذ آب دارای نمره منفی بوده است. ام‌وی‌ام x33 نیز در تمام بخش‌ها به جز فنربندی، تعلیق و فرمان، صداهای غیر عادی و نفوذ آب دارای نمره منفی بوده است.
خودروهای پراید 131 و 132 نیز در تمام بخش‌ها دارای نمره منفی بوده‌اند.

نویسنده : ادمین | تاریخ : یکشنبه 19 مرداد 1393 | بازدید ها : 313 بار