عرضه انواع محصولات جدید مسافری و باری شرکت ایران خودرو دیزل
کاردیل - شرکت ایران خودرو دیزل در سیزدهمین نمایشگاه خودرو شیراز انواع محصولات باری و مسافری خود را عرضه کرده است.

 
معاون کیفیت ایران خودرو دیزل در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو، از عرضه سه محصول جدید در آینده نزدیک خیر داد و گفت : مینی بوس آرین ، نوعی کامیونت جدید ، کشنده فوتون  و مدل از اتوبوس شهری ،چند محصول جدید شرکت ایران خودرو دیزل است که در آینده نزدیک به بازار عرضه می شوند.
 
بهنام خلج افزود : هم اکنون قرارداد های اولیه با شرکتها و سازمان های مورد در خواست مینی بوس آرین در حال انعقاد است بدین ترتیب پیش بینی می شود طی ماههای آتی به صورت انبوه تولید و در نیمه اول امسال به بازار عرضه شود.
 
 وی در ادامه به محصولات عرضه شده در نمایشگاه شیراز اشاره کرد و گفت :  مدلی اتوبوس 12 متری  با طراحی و ساخت شرکت ایران خودرو دیزل و نوعی اتوبوس یوتانگ به صورت CKD  از محصولات مسافری است که در نمایشگاه شیراز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. 
 
وی تاکید کرد : همچنین نوعی محصول مسافری جدید دیگر نیز در این نمایشگاه عرضه شده که در آینده نزدیک به مرحله تولید انبوه می رسد علاوه بر آن مینی بوس جدید دیگری که به لحاظ قوای محرکه موتور و گیربکس از مرغوب ترین و بهترین ها در عرصه بین المللی تهیه  و تامین شده در نمایشگاه شیراز عرضه شده است.
 
وی گفت : این محصول به لحاظ آلایندگی به مراتب از محصولات نسل قبل بسیار بهتر بوده و موتور آن با سطح آلایندگی یورو3 است و قابلیت ارتقاء به سطح آلایندگی یورو4 را نیز دارد.
 
وی همچنین در خصوص محصولات باری عرضه شده در نمایشگاه شیراز گفت : کامیونت جدیدی با موتور جدید و سطح آلایندگی بالاتر نسبت به محصولات نسل قدیم از محصولات باری است که در این نمایشگاه عرضه شده است البته تمام این محصولات به جزء اتوبوس یوتانگ با طراحی بخش مهندسی و فنی شرکت ایران خودرو دیزل ساخته و برند ایران خودرو دیزل تولید می شوند.
 
معاون کیفیت ایران خودرو دیزل همچنین با اشاره به برخی از محصولات جدید عرضه شده در نمایشگاه شیراز اظهار داشت : پیکاپ فوتون دو کابین ، به صورت فول سی کی دی از دیگر محصولاتی است در این نمایشگاه عرضه شده است این محصول با موتور دیزل و استاندارد آلایندگی یورو4 تولید شده و ایران خودرو دیزل اولین شرکتی است که یک چنین محصولی را با موتور دیزلی و استاندارد آلایندگی یورو4 تولید کرده است و تاکنون  400 دستگاه آن به بازار عرضه شده است.
 
خلج افزود:از دیگر محصولات عرضه شده در نمایشگاه شیراز کامیون کشنده فوتون است که نمونه  اولیه آن در نمایشگاه عرضه شده است ولی قطعا در سال 93 به تولید انبوه خواهد رسید و دو محصول کامیون سهند و آریا نیز از دیگر محصولاتی است تاکنون تولید و به بازار عرضه شده و در نمایشگاه شیراز با کاربری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

نویسنده : ادمین | تاریخ : جمعه 23 خرداد 1393 | بازدید ها : 449 بار

قیمت انواع خودرو در بازار
کاردیل - در واقع اگرچه بازار خودرو کمی (فقط کمی) از مواضع گران خود عقب‌نشینی کرده، اما این اتفاق سبب نشده که مردم برای خرید دست به‌کار شوند؛ زیرا هنوز هم گرانی در بازار حکمرانی می‌کند. آن‌طور که خبر می‌رسد، اختلاف قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی همچنان بالاست و در برخی خودروها به بالای 20 میلیون تومان نیز می‌رسد. 

به اعتقاد کارشناسان، مشتریان به‌دلیل آنکه منتظر اتفاقات بهتری در آینده هستند و گمان به ارزانی بیشتر خودروهای داخلی می‌برند، فعلا تمایلی به خرید‌و‌فروش خودرو ندارند. البته فعالان بازار، رکود فعلی را ناشی از دلایل دیگری نیز می‌دانند و تاکید می‌کنند همزمانی امتحانات پایان سال و بازی‌های جام جهانی 2014 و همچنین در پیش بودن ماه رمضان، از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار بر راکد شدن بازار خودرو کشور و تمایل کم مردم برای خرید خودرو است.
به اعتقاد آنها، اوضاع فعلی حداقل تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و پس از آن و به‌دلیل آغاز دور جدید مسافرت‌ها، خرید‌و‌فروش خودرو رونقی نسبی را به خود خواهد دید. در این شرایط، البته نهایی شدن قیمت‌گذاری خودرو نیز اثر مهمی بر آینده بازار خودرو کشور خواهد داشت؛ به‌نحوی‌که اگر تکلیف قیمت خودروهای داخلی مشخص و مردم نسبت به عدم‌تغییر آن مطمئن شوند، تقاضای خاموش بازار خودرو به تدریج خود را نشان خواهد داد. طی یک سال و نیم گذشته، به‌دلیل آنکه تکلیف قیمت خودرو مشخص نبود و مردم نمی‌دانستند در آینده چه اتفاقی در این مورد خواهد افتاد، بازار خودرو به اصطلاح تق‌ولق بود و مشتریان در انتظار بهترین فرصت برای خرید به سر می‌بردند و هنوز هم می‌برند و از همین رو بازار ماه‌هاست رونق را به خود ندیده است.
 
 
مگان در نزدیکی‌های 100 میلیون
 
اما به بازار برویم و ببینیم قیمت خودروها در هفته جاری به چه شکل بوده است.آن‌طورکه نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت می‌گویند، این هفته قیمت مگان به 97 میلیون تومان رسیده که نشان از جهش دو میلیونی آن دارد. این میهمان فرانسوی، در دو ماه نخست امسال هیچ تولیدی نداشته و بر این اساس باید کمبود مگان را در بازار دلیل اصلی گرانی‌اش دانست.
مگان تا همین دو سال پیش قیمتی حول و حوش 40 میلیون تومان داشت و تیراژش نیز مناسب بود، اما مجموعه اتفاقاتی که رخ داد (رشد شدید نرخ ارز و کاهش فعالیت‌های رنو در ایران)، تولید و عرضه این خودرو را به شدت پایین آورد و قیمت آن رفته رفته رشد کرد و حالا به 97 میلیون تومان رسیده است. ازآنجاکه مگان در دوماهه ابتدایی امسال تولیدی نداشته و خبر امیدوارکننده‌ای نیز در مورد بازگشت آن به خط تولید، منتشر نشده، هیچ بعید نیست این میهمان فرانسوی تا چندی دیگر قیمت 100 میلیون تومان را نیز تجربه کند.
از مگان که بگذریم، هموطنش تندر-90 نیز روزهای گرانی را در بازار خودرو می‌گذراند، هرچند تولیدش در دو ماه امسال افزایشی بوده است.
به گفته فعالان بازار، تندر-90 مدل E2 ایران خودرو در حال حاضر 39 میلیون تومان قیمت دارد و مدل پارس خودرویی‌اش نیز یک میلیون تومان گران تر به فروش می‌رسد. 
تندر مدل E1 هم 35 میلیون تومان قیمت دارد که این موضوع از تثبیت آن حکایت می‌کند. فعالان بازار در مورد تیبا نیز می‌گویند که این خودرو با تغییر قیمتی روبه‌رو نبوده و در حال حاضر 23 میلیون و 600 هزار تومان به‌فروش می‌رسد. 
همچنین سوزوکی گرندویتارا نیز که مانند مگان هیچ تولیدی در دو ماه نخست امسال نداشته، 138میلیون تومان خرید‌و‌فروش می‌شود و نیسان تیانا هم با وضعی مشابه مگان و ویتارا در تولید، قیمتی برابر با 150 میلیون تومان را به خود می‌بیند.
از بازار پژو 206 تیپ 5 هم خبر می‌رسد که این محصول با توجه به تثبیت قیمتش، 39 میلیون تومان خرید‌و‌فروش می‌شود و مدل صندوقدار و V8 آن نیز قیمتی برابر با 38 میلیون و 700 هزار تومان را داراست.
پژو 206 پیش تر مدل‌هایی به نام تیپ 2 و V9 و V20 نیز داشته که با توجه به توقف تولیدشان، دیگر در بازار یافت نمی‌شوند. اما در بین دیگر مدل‌های پژو، هم‌اکنون پژو ۴۰۵ با قیمتی برابر با 29میلیون تومان به فروش می‌رسد و سمند مدل LX نیز 32 میلیون تومان به فروش می‌رود. پژو پارس نیز هم‌اکنون در مدل داشبورد جدید و یورو4 و مجهز به موتور TU5 خود قیمتی معادل 41 میلیون تومان دارد. البته برخی مدل‌های دیگر پارس را می‌توان تا 36 میلیون تومان نیز خرید. 
از پارس که بگذریم، رانا هم روزهای گرانی را در بازار سپری می‌کند، به‌نحوی‌که قیمت آن هم‌اکنون به 34 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.
در بین پرایدها نیز مدل 131 قیمتی برابر با 19 میلیون و 500 هزار تومان دارد و مدل 132 مجهز به یورو4 آن نیز 20 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد. پراید 111 نیز که گران‌ترین عضو خانواده پراید به شمار می‌رود، قیمتی حدود 21 میلیون تومان دارد و چندی پیش تا مرز 22 میلیون تومان نیز پیش رفت.

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1393 | بازدید ها : 317 بار

قدرتمندترین خودروی دیزل مینی
کاردیل - خودروی کوپر SD جدیدترین محصولی است که توسط مینی در بازار انگلستان رونمایی شده و از ابتدای ماه آینده به فروش می رسد. 

خودروی مینی کوپر  SD یک مرحله دیگر به فروش نزدیک تر می شود و قرار است که پس از رونمایی فعلی آن در ماه  جولای عرضه شود. این خودرو دارای یک موتور چهار سیلندر توربو دیزل ساخت شرکت ب ام و است. گفته می شود که این موتور دیزلی است که تا کنون برروی یکی از محصولات مینی نصب شده است. این موتور داری ظرفیت 2.0 لیتری بوده و توان و گشتاور آن به ترتیب 170 اسب بخار و 360 نیوتون متر می باشد.
 
این میزان از توان کافی است تا کوپر SD بتواند ظرف مدت 7.3 ثانیه سرعتش را از صفر به صدکیلومتر بر ساعت برساند . میزان مصرف سوخت این محصول 4.1 لیتر در هر صدکیلومتر و میزان آلایندگی کربن دی اکسید آن 104 گرم برکیلومتر می باشد.
 
قیمت هر دستگاه مینی کوپر SD در بریتانیا 19450 پوند اعلام شده است.
 

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1393 | بازدید ها : 443 بار

نمونه سازی قطعات وانت پی یو 1 شروع شد
کاردیل - نمونه سازی قطعات وانت جدید ایران خودرو – پی یو 1 – در ساپکو و شبکه تامین شروع شد.      

این قطعات شامل سپرهای جلو و عقب، مجموعه چراغ های جلو و عقب، سینی زیر درب موتور ( آپر کاور) و سایر قطعات جدید این خودرو است.
 
این فرایند از اوایل سال جاری شکل گرفته و نمونه ها در حال نصب بر روی خودروهای در حال تکمیل در ایران خودرو است. قالب های قطعات بزرگ در شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو و قالب های قطعات کوچک در زنجیره تامین ساپکو طراحی شده و در مراحل نهایی ساخت است.
 
این گزارش می افزاید: نمونه سازی این قطعات با استفاده از فناوری   stereolithography    انجام می گیرد که در ایران تنها ساپکو آن را در اختیار دارد. ترکیه هم این فناوری را دارد اما ایران خودرو بسیار پیشتر به آن دست یافته است.
 
گزارش ایکوپرس حاکی است، در این فناوری، نمونه سازی قطعات در فرایند vacuum casting  ( وکیوم کستینگ ) و با استفاده از قالب های سلیکونی انجام و قطعات تمامی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو با همین شیوه نمونه سازی می شود.
 
قطعه سازان شبکه تامین ساپکو در حال تکمیل قالب های قطعات وانت پی یو1 و آماده سازی برای پیش تولید قطعات این خودرو هستند که بر اساس برنامه تا پیش از نیمه دوم سال جاری به مرحله پیش تولید می رسد.

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1393 | بازدید ها : 515 بار

جدیدترین محصول لکسوس
کاردیل - اخيراً تصاويرى از محصول بعدى لكسس با نام rc gt در فضاى مجازى منتشر شده است.
درحالى كه همه منتظر محصولى از مرسدس بوديم كه برپايه كلاس c ساخته شده باشد تا با ب ام و سرى 4 گرن كوپه مبارزه كند، تصاويرى از لكسوس rc gt منتشر شد كه ثابت كند، ژاپنى ها هم در اين مبارزه كه بى ام و راه انداخته، شركت دارند. اگرچه صحت اين عكس ها هنوز اثبات نشده اما بااينحال مطمئنيم كه rc gt يا اين خودرو مى باشد يا چيزى شبيه به اين خودرو. لكسوس اين مدل را با پيشرانه v8 پنج ليترى با توان  450 اسب بخار به ميدان مبارزه خواهد فرستاد.

نویسنده : ادمین | تاریخ : چهارشنبه 14 خرداد 1393 | بازدید ها : 348 بار

بنز در حال ساخت لوکس ترین کلاس s
کاردیل - بى شك مرسدس كلاس s، لوكس ترين سدان جهان به حساب مى آيد و بسيارى از مشتريانى كه بدنبال جنس لوكس هستند را به خود جذب مى كند. اما بعضى از مشتريان دوست ندارند كه خودرويشان مانند بقيه باشد. دراينجا carlex design وارد عمل مى شود و براى اين دسته از مشتريان، كلاس s متفاوت و بسيار بسيار بسيار.....بسيار لوكس تر از مدل معمولى فراهم مى كند، به عنوان مثال در كلاس s اين كمپانى، بسيارى از قطعات كابين با طلاى 24 عيار تزيين شده اند، تمام كابين با چرم درجه يك با رنگ قهوه اى تيره و مشكى پوشيده شده، بر روى قسمتى از صندلى ها، داشبورد و كنسول وسط از چرم پوست تمساح كه گران ترين نوع چرم است، استفاده شده و...... . carlex design هنوز قيمتى براى اين محصول اعلام نكرده است.

نویسنده : ادمین | تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1393 | بازدید ها : 342 بار

جدیدترین ماشین پورشه ؟
کاردیل - پورشه درحال برنامه ريزى براى ساخت مدلى از cayman است كه توانايى حركت خارج جاده اى داشته باشد
تا چند وقت پيش، شايعات زيادى از اينكه پورشه قصد ساخت 911 با ويژگى هاى آفرود را دارد، به گوش مى رسيد. بعد ازاينكه شايعات به پايان رسيد و موضوع درحال فراموش شدن بود، دفتر طراحى x-tomi design اعلام كرد كه شايعه حقيقت دارد اما نه با 911 بلكه با مدل كيمن. از قرار معلوم پورشه قسمتى از طراحى اين خودرو را به اين دفتر سپرده و تا چند ماه ديگر كار طراحى به پايان مى رسد. اين خودرو با نام كيمن safari با سيستم تعليق بزرگتر و بلندتر به همراه روكش فلزى زيرين و تايرهاى مخصوص به صورت چهارچرخ متحرك ساخته مى شود. پورشه سال ها قبل اين چنين خودرويى را براى مسابقات خارج جاده اى ساخته بود.

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393 | بازدید ها : 447 بار

كانسپت جديد رونمایی شد
کاردیل -  آئودى به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد ساخت بيشرانه هاى  tdi، از كانسپت جديدش رونمايى كرد. 

اين خودرو كه ami leipzig نام دارد بر پايه مدل rs5 كوپه ساخته شده است. آئودى در اين خودرو به جاى پيشرانه 4.2 ليترى v8 كه در rs5 قرار داشت، از پيشرانه 3 ليترى tdi v6 تويين توربو استفاده كرده كه توان توليد 385 اسب بخار را دارد كه توان صفرتاصد 4 ثانيه اى و سقف سرعت 280 كيلومتردرساعت را به اين خودرو مى بخشد. آئودى اعلام كرده كه اين خودرو مجهز به ديفرانسيل الكتركيى براى چرخ ها است كه باعث كاهش تاخير توربو مى شود. اين خودرو با گيربكس هشت سرعته اتوماتيك به صورت چهارچرخ متحرك ساخته شده است. 

نویسنده : ادمین | تاریخ : یکشنبه 31 فروردين 1393 | بازدید ها : 358 بار

هيونداي جنسيس كوپه 2015
کاردیل - سخنگوي كمپاني هيونداي موتورز آمريكا اعلام كرد، مدل 2015 جنسيس كوپه، قرار نيست همانند نسل فعلي، با پيشرانه 4 سيلندر خطي 2 ليتري توربوشارژ نيز عرضه شود.

خبر خوب اينكه، آقاي درك جويس، طي مصاحبه اي با اتوموتيو نيوز اعلام كرد، اين كمپاني قصد دارد جنسيس كوپه جديد را با پيشرانه 3.8 ليتري 6 سيلندر خورجيني به روزآوري شده به قدرت 348 اسب بخار و گشتاور 399 نيوتن متر عرضه كند كه نسبت به نمونه به كار رفته در نسل فعلي به قدرت و گشتاور 274 اسب بخار و 372 نيوتن متر، به وضوح برتر است.

شايان توجه است، اين افزايش قدرت پيشرانه و حذف يكي از گزينه هاي انتخابي، احتمال افزايش قيمت پايه نسل نو را قوي تر مي كند. البته به گفته آقاي جويس، اين تغيير قيمت، با تجديد نظر در سطح تجهيزات و امكانات، طوري اعمال مي شود كه «مشتري راضي باشد و احساس نكند ضرر كرده است»!

نویسنده : ادمین | تاریخ : دوشنبه 11 فروردين 1393 | بازدید ها : 846 بار

پورشه خودروی اسپرت جدید تولید می کند
پورشه درصدد است خودروی اسپرت جدید را که دارای قدرت کم تری نسبت به مدل فعلی باکستر است را معرفی کند.

به گزارش مجله ماشین، سپورشه آماده می شود تا خودرویی کوچکتر، کم قدرت تر و سبک تر از باکستر را به فهرست محصولا تش اضافه کند. این خبر هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است ، اما شایعات حاکی از آن است که این خودرو درست همانند مدل مسا بقه ای سال های 1957تا 1962 ، 718نام داشته باشد . تلاش شده برای پایین نگه داشتن قیمت 718ساخت آن بر روی پلتفرم مشابه باکستر ساخته شود ولی از وزن آن کاسته شود.

گفته می شود که این خودری اسپرت جدید دارای یک موتور 2.0 لیتری توربو شارژ به توانی در حدود 286 اسب بخار خواهد بود. البته به نظر می رسد یک موتور 5-2لیتری به توان 360 اسب بخار نیز برای 718 ارائه گردیده است. انتظار می رود خودروی پورشه 718تا سال 2016رسما رونمایی شود و تحت مدل 2017وارد بازار گردد.

در حال حاضر اطلاعات بسیار اندکی درباره این محصول در دسترس است و بایستی  منتظر انتشار جزئیات احتمالی درباره آن باقی ماند.


نویسنده : ادمین | تاریخ : دوشنبه 19 اسفند 1392 | بازدید ها : 440 بار