کیا به دنبال تولید خودروهای اسپورت کوچک است
این خودروساز کره ای علامت تجاری جدیدی را برای "کیا استینگر" که در رده خودروهای سواری و اسپورت قرار می گیرد، در سازمان اختراعات و نشان های تجاری آمریکا(USPTO) ثبت کرده است.

این نام اولین بار روی کانسپت استینگر GT4 که در نمایشگاه خودرویی دیترویت 2014 معرفی شد، مورد استفاده قرار گرفت. این خودرو از یک موتور دو لیتری توربوشارژ که 315 اسب بخار قدرت را به چرخ های عقب می فرستد، بهره می برد.

کانسپت دیگری موسوم به کیا نووو نیز پیش نمایه ای از یک سدان اسپورت کوچک از کیا موتورز را نشان می دهد و شایعات اخیرا حاکی از اینست که مدل تولیدی این خودرو چهار درب خواهد داشت.

کیا موتورز در نوامبر 2015 برای ثبت نام "کیا GT4 استینگر" در اروپا اقدام کرد اما اقدام کیا مخالفان زیادی پیدا کرد و شرکت های دیگر مدعی شدند که این شرکت کپی رایت را نقض کرده است. اما این بار شرکت کره ای پسوند GT4 را حذف و این نام را برای یک خودروی اسپورت در آمریکا ثبت کرده است؛ برخلاف دفعات قبلی که نام ارائه شده برای مصارف زیادی پیشنهاد شده بود.

برخی جزئیات از ثبت نام کیا در سازمان اختراعات و نشان های تجاری آمریکا همچنین بیانگر اینست که کیا سعی دارد از هرگونه مشکل در زمینه کپی رایت اجتناب کند.

تولید خودروی اسپورت جدید کیا که احتمالا استینگر نام خواهد داشت گمان میرود در سال 2017 شروع شود.

نویسنده : ادمین | تاریخ : یکشنبه 12 ارديبهشت 1395 | بازدید ها : 336 بار

مدیر عامل فراری به زودی بازنشسته می شود
منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: گمان میرود این مدیر اجرایی در شرکت فراری قصد دارد پس از رای گیری سهامداران درباره انتصاب هیئت مدیره از سمت خود کناره گیری کند.

انتظار میرود فلیسا کرسی خود در هیئت مدیره فراری را حفظ کند.

سرجیو مارچیونه رئیس هیئت مدیره فراری دم دست ترین جایگزین فلیسا به نظر می رسد. مشخص نیست که آیا فلیسا موقتا و تا زمانیکه فراری جانشینی را برای وی پیدا کند در سمتش خواهدا ماند یا خیر.

مارچیونه اخیرا به عنوان مدیرعامل گروه فیات- کرایسلر و به عنوان عضو هیئت مدیره یا مدیر در سه شرکت دیگر زیر مجموعه فیات مشغول کار بوده است.

مشخص نیست که آیا بازنشستگی فلیسا به اختلافات قبلی مقامات اجرایی این شرکت درباره آینده فراری مربوط است یا خیر.

لوکا دی مونته زمولو رئیس سابق فراری نیز پس از یک مشاجره علنی با مارچیونه از سمتش استعفا داده بود.

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 09 ارديبهشت 1395 | بازدید ها : 280 بار

کانادا صادرات خودرو زرهی به عربستان را تصویب کرد
این 11 میلیارد دلار بخشی از توافقی است که در مورد صادرات 15 میلیارد دلاری از این خودروها صورت می گیرد.
دولت محافظه کار قبلی نیز قرارداد منعقده با سعودیها را تصویب کرده بود و دولت جدید لیبرال تصمیم گرفت به آن احترام بگذارد چرا که لغو آن به مجازاتهای مالی سنگین منجر می شد و به منافع تجاری بلند مدت کانادا لطمه می زد.
گروه های طرفدار حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و پروجکت پلافشیر از دولت کانادا خواسته بودند این قرار داد را لغو کند.
دیون گفته است که دولت از نزدیک تمام مجوزهای صادراتی سعودی را زیر نظر خواهد داشت تا تضمین شود که آنها در راستای قوانین بین الملل ، حقوق بشر و منافع ملی کانادا هستند.
در این اسناد به بحث برانگیز بودن این قرار داد اشاره ولی در نهایت نتیجه گیری شده است که هیچ گونه نقضی صورت نگرفته تا بتوان لغو قرار داد را توجیه کرد .

نویسنده : ادمین | تاریخ : دوشنبه 06 ارديبهشت 1395 | بازدید ها : 283 بار

موتور سیکلت بالدار رونمایی شد
نام این موتور سیکلت مفهومی شرکت یاماها 04Gen است و بعنوان نسل چهار موتور سیکلت های Gen این شرکت محسوب می شود.

طراحی بدنه این موتور سیکلیت با نوآوری گره خوررده و از علم دینامیک در بدنه آن بهره گرفته شده است.

در دو سمت این موتور سیلکت دو بال تعبیه شده که شبیه به بال یک حشره است و بصورت متحرک است ضمن اینکه این دوبال نیمه شفاف هستند تا قطعات داخلی آن قابل رویت باشد و می توان گفت که این ویژگی موتور سیکلت 04Gen آن را در دسته محصولات مفهومی قرار داده است.

بدنه این محصول شرکت یاماها شبیه به موتور وسپا است و ترمزهای جلو و عقب آن هم دیسکی هستند. این موتور سیکلت را می توان بعنوان نسل جدیدی از موتورهای وسپا شرکت یاماها در نظر گرفت.

نویسنده : ادمین | تاریخ : جمعه 03 ارديبهشت 1395 | بازدید ها : 317 بار

موتور سیکلت بالدار رونمایی شد
نام این موتور سیکلت مفهومی شرکت یاماها 04Gen است و بعنوان نسل چهار موتور سیکلت های Gen این شرکت محسوب می شود.

طراحی بدنه این موتور سیکلیت با نوآوری گره خوررده و از علم دینامیک در بدنه آن بهره گرفته شده است.

در دو سمت این موتور سیلکت دو بال تعبیه شده که شبیه به بال یک حشره است و بصورت متحرک است ضمن اینکه این دوبال نیمه شفاف هستند تا قطعات داخلی آن قابل رویت باشد و می توان گفت که این ویژگی موتور سیکلت 04Gen آن را در دسته محصولات مفهومی قرار داده است.

بدنه این محصول شرکت یاماها شبیه به موتور وسپا است و ترمزهای جلو و عقب آن هم دیسکی هستند. این موتور سیکلت را می توان بعنوان نسل جدیدی از موتورهای وسپا شرکت یاماها در نظر گرفت.

نویسنده : ادمین | تاریخ : جمعه 03 ارديبهشت 1395 | بازدید ها : 273 بار

شاسی‌بلند کوپه چری با فناوری تصویرسازی ۳بعدی با لیزر!
 

شاسی‌بلند کوپه چری با فناوری تصویرسازی ۳بعدی با لیزر!

 

هنوز اطلاعات و تصاویر رسمی از این خودرو نمایشی در دست نیست اما تناسباتی که در این اسکچ ها می بینید، تمیرینی هستند برای رسیدن به فرم های طراحی نسل آتی محصولات چری. از جمله مشخصه های جالب در مفهومی Chery FV2030 باید به استفاده از فناوری تصویرسازی 3بعدی با لیزر در کابین به جای سیستم های اطلاعات و سرگرمی مرسوم اشاره کرد که تصاویر و اطلاعات لازم را بصورت سه بعدی روی داشبورد به نمایش می گذارد. FV2030 همچنین دارای سیستم احیاء انرژی حاصل از ترمز در چرخ هاست و پیشرانه آن، تا جایی که اطلاع داریم، از نوع تمام الکتریکی است.
برای اطلاعات و تصاویر رسمی تا روز رونمایی از این خودرو مفهومی در نمایشگاه بین‌المللی خودرو پکن منتظر بمانید.

نویسنده : ادمین | تاریخ : سه شنبه 31 فروردين 1395 | بازدید ها : 346 بار

ممنوعیت استفاده از خودروهای بنزین سوز و دیزلی در هلند تا سال ۲۰۲۵
یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه هلند است که سیاستمداران آن به دنبال ممنوع کردن استفاده از خودروهای بنزین سوز و دیزلی تا سال 2025بوده و هم اکنون زمینه را برای تسهیل خرید و استفاده عموم مردم از خودروهای برقی سازگار با محیط زیست آماده می کنند.

PvdA یا حزب کارگر هلند طرحی را پیشنهاد داده که به تصویب اکثریت اعضای مجلس نمایندگان این کشور هم رسیده است. در صورت تبدیل این طرح به قانون شرکت های خودروسازی حتی حق فروش خودروهای هیبریدی و دوگانه سوز را هم نخواهند داشت و تمامی خودروهای جدید به فروش رفته در کشور هلند یا باید تمام برقی باشند یا انرژی مورد نیاز برای حرکت آنها با گاز هیدروژن تامین شود.

اگر چه چنین طرحی بسیار بلندپروازانه تلقی می شود و برخی احزاب دیگر مانند حزب آزادی و دموکراسی هلند آن را غیرواقع بینانه توصیف کرده اند، احتمال تبدیل این طرح به قانون زیاد است. وزیر امور اقتصادی هلند هم اذعان کرده که تا 10 سال آینده تنها 15 درصد از خودروهای جدید به فروش رفته در هلند خودروهای الکتریکی خواهند بود.

نویسنده : ادمین | تاریخ : یکشنبه 29 فروردين 1395 | بازدید ها : 326 بار

عید نوروز بر همه مبارک
عید نوروز بر همه مبارک

نویسنده : ادمین | تاریخ : یکشنبه 01 فروردين 1395 | بازدید ها : 310 بار

میتسوبیشی تولید جایگزین برای پاجیرو را کنسل کرد
نسل چهارم میتسوبیشی پاجیرو کنونی (متفاوت از میتسوبیشی پاجیرو اسپرت) که با عنوان میتسوبیشی Montero و Shogun نیز در سراسر دنیا عرضه می شود در نمایشگاه خودروی پاریس 2006 رونمایی شد.

به گزارش خبرخودرو، اخیرا اعلام شده است که این شاسی بلند بزرگ به نسل پنجم نمی رسد.

دو دلیل اصلی برای اتخاذ این تصمیم شامل کاهش فروش این شاسی بلند پرچم دار و قوانین آلایندگی سخت گیرانه در برخی بازارها است. اصلاح در بهره وری و افزودن ویژگی هایی جدید به مدلی 9 ساله تغییری قابل توجه را در رشد فروش ایجاد نخواهد کرد چرا که اکنون رقابت در طراحی و تکنولوژی های جدیدتر است. در سال مالی گذشته 54 هزار دستگاه از پاجیرو در سراسر دنیا به فروش رسید در حالی که فروش این خودرو در ابتدا 160 هزار دستگاه بود.

این خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته که نسل بعدی پاجیرو را تولید نکند و در عوض بر خودروهایی پر فروش تر و کم مصرف تر تمرکز کند. این خودروساز بر کراس اوور/شاسی بلندهایی کوچک تر تمرکز خواهد کرد که شامل میتسوبیشی اوتلندر است. گمان می رود نسخه های هیبریدی شارژی و تمام برقی این خودرو نیز در آینده عرضه شوند. سال آینده نسل چهارم میتسوبیشی ASX بر اساس میتسوبیشی eX کانسپت ساخته می شود که ماه اکتبر در نمایشگاه خودروی توکیو 2015 رونمایی شد. گزارش شده است که این خودرو نسخه ای هیبریدی شارژی نیز خواهد داشت اما تا قبل از سال 2017 عرضه نخواهد شد.

آینده میتسوبیشی متکی بر کلاس کراس اوورها و شاسی بلندها خواهد بود.

 

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 27 اسفند 1394 | بازدید ها : 304 بار

فولکس واگن آخرین برنامه هایش را اعلام خواهد کرد
رسوایی اخیر فولکس واگن سبب شده تا این شرکت آلمانی هر آن چه را که در توان دارد برای جبران وجهه ازدست رفته اش انجام دهد و در این بین معرفی محصولات مفهومی محصولات مفهومی یکی از راه کارها می باشد.

به گزارش خبرخودرو، در مرحله اول شاهد عرضه محصولات مفهومی فولکس واگن درنمایشگاه CES لاس وگاس در ژانویه سال آینده خواهیم بود.

مقامات برگزار کننده CES اعلام کرده اند که  رئیس هیئت مدیر برند خودروهای سواری فولکس  واگن یاهمان رئیس بزرگ آقای هربرت دیس یکی از سخنرانان مدعی CES خواهد بود و لذا اقدام به معرفی خودروهای این شرکت خواهدنمود.

مسلما سخنرانی دیس درروز پنجم ژانویه حول محور معرفی یک محصول الکتریکی کاملا نوآورانه با قابلیت ادغام مفهوم اینترنت اشیا و صنعت خودروسازی که دارای امکانات ایمنی بسیاری است خواهد چرخید. متاسفانه درحال حاضر جزئیات چندانی در مورد این مسئله دردسترس نیست.

CES اعلام کرده که پیش ازاعلام مسئله رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن نام مدیر آن را در فهرست سخنرانان کلیدی قرار داده و نخواسته که فرصتی را برای احیای وضعیت آن و معرفی محصولات جدیدش ایجاد کند. آنان نیزبه خوبی می دانند که بهتر است درمورد مسائلی که مشتریان و شرکت کنندگان در جلسه علاقمند هستند صحبت کنند. گفتنی جنرال موتورز آئودی نیز جز سخنرانان دیگر این همایش هستند.

نویسنده : ادمین | تاریخ : دوشنبه 24 اسفند 1394 | بازدید ها : 296 بار