وانت‌های داخلی چه کیفیتی دارند؟
گزارش رده‌بندی کیفی وانت‌های تولیدی در اردیبهشت ماه امسال منتشر شد.

وانت‌های داخلی چه کیفیتی دارند؟

براساس جدیدترین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، وانت پیکاپ فوتون با ۵۷.۹ نمره منفی با کیفیت‌ترین وانت تولیدی در اردیبهشت امسال بوده است.

پس از آن وانت سایپا ۱۵۱ با ۶۸.۳ نمره منفی در رتبه دوم رده‌بندی قرار دارد. وانت کارا تک‌کابین نیز با ۹۵.۹ نمره منفی در رتبه سوم رده‌بندی وانت‌های تولیدی در اردیبهشت ماه قرار دارد.

وانت نیسان تک‌سوز با ۱۱۸.۳ نمره منفی در رتبه چهارم رده‌بندی قرار دارد. وانت نیسان دوگانه‌سوز نیز با ۱۲۱.۸ نمره منفی در رتبه پنجم رده‌بندی قرار گرفته است.

وانت کارا دوکابین نیز با ۱۲۱.۹ نمره منفی در رتبه ششم و آخر رده‌بندی وانت‌های تولیدی در اردیبهشت ماه امسال قرار دارد.

نویسنده : ادمین | تاریخ : شنبه 14 شهريور 1394 | بازدید ها : 303 بار

وانت پیکاپ فوتون صدر نشین شد
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI)،‌ در بخش وانت شاهد رشد تولید در مقایسه با ماه قبل هستیم که افزایش تولید وانت کارا تک کابین و وانت کارا دو کابین از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند صعودی می باشند.

وانت پیکاپ فوتون صدر نشین شد

 با توجه به رشد تولید خودروهای گروه وانت در اردیبهشت ماه، ارزشیابی این خودروها نیز ۱۴۷.۴ درصد افزایش یافت و همانطور که در جدول رده بندی کیفی قابل مشاهده است، وانت پیکاپ فوتون در صدر و وانت کارا دو کابین هم در انتها قرار گرفته‌اند.

نمودار

نمودار

 

 

عیوب فنی و عملکردی:
در بخش عیوب فنی و عملکردی، وانت نیسان تک سوز بیشترین نمره منفی را کسب نمود. از طرفی شاهد تنزل ۹.۰ درصدی میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در ایجاد این روند نزولی مربوط به وانت کارا تک کابین می باشد. در بخش تزئینات و مونتاژ شاهد افت ۲۴.۵ درصدی هستیم که عمدتا مربوط به روند رو به افول وانت سایپا X151 است. ضمنا وانت کارا تک کابین بیشترین نمره منفی را در این بخش کسب نمود. در بخش بدنه وانت کارا دو کابین بیشترین نمره منفی را کسب کرد، از طرفی هم در این بخش میانگین نمره منفی ۱۷.۳ درصد کاهش یافت که بیشترین تاثیر در ایجاد این روند رو به رشد مربوط به وانت سایپا X151 می باشد. در بخش رنگ وانت کارا دو کابین بیشترین نمره منفی را به خود اختصاص داد، همچنین شاهد افت ۵.۰ درصدی میانگین نمره منفی این بخش نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر مربوط به وانت کارا دو کابین می باشد. تعداد ایرادات مهم و اساسی، ۶۳.۳ درصد رشد یافته است که عمده دلیل این موضوع مربوط به افزایش تعداد این ایرادات در وانت نیسان تک سوز می باشد. در نهایت میانگین نمره منفی خودروهای گروه وانت، نسبت به ماه قبل دستخوش تغییر نگردیده است.

نمودار

نمودار


تغییرات کیفیت وانت ها:
درنمودار زیر روند تغییرات میانگین نمره منفی خودروهای گروه وانت را نسبت به ماه قبل مشاهده می کنیم، بطوریکه وانت کارا تک کابین بیشترین درصد بهبود و وانت کارا دو کابین هم بیشترین درصد تنزل را داشته اند.

نمودار

نمودار

نویسنده : ادمین | تاریخ : پنجشنبه 12 شهريور 1394 | بازدید ها : 298 بار

ادغام فیات کرایسلر با جنرال موتورز
اکنون دیگر این خبر یک خبر سری محسوب نمی‌شود که سرجیو مارچیونه، رئیس فیات کرایسلر به سیاست ادغام این شرکت معتقد است و برای آن تلاش می‌کند.

ادغام فیات کرایسلر با جنرال موتورز

چندی پیش از وی نقل شده بود که از ادغام این شرکت با گوگل یا اپل استقبال می‌کند و معتقد است که به لحاظ تجاری، همردیف شدن با غول‌های تکنولوژی یک موفقیت است. اما اکنون رویترز خبر داده است که مارچیونه قصد ادغام شرکتش با خودروسازی جنرال موتورز را دارد و در حال لابی کردن با سرمایه‌گذاران جنرال موتورز است و تلاش می‌کند این خودروساز را به پای میز مذاکره بکشاند. جنرال موتورز نسبت به این خبر با احتیاط واکنش نشان داده و اعلام کرده است که منتظر پاسخ از سوی بانک‌های سرمایه‌گذارش است تا در صورت ادامه درخواست مارکیونه مذاکرات «فوری» ترتیب دهد. این خودروساز اوایل سال میلادی جاری ایده ادغام را رد کرده بود. تحلیلگران صنعت خودرو اما بر این باورند که حتی اگر جنرال‌موتورز پای میز مذاکره بیاید هم چنین ادغامی دور از ذهن به‌نظر می‌رسد چون بدهی‌های فیات کرایسلر بسیار سنگین است.

نویسنده : ادمین | تاریخ : سه شنبه 10 شهريور 1394 | بازدید ها : 318 بار

رکورددار رشد فروش در کانادا فولکس واگن شد
سه برند اصلی گروه خودروسازی فولکس‌واگن، یعنی برندهای فولکس‌واگن، آئودی و پورشه توانستند در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۵ سهم ۴/ ۵ درصدی از فروش خودروهای نو در کانادا را به خود اختصاص دهند و به این ترتیب نزدیک به صد درصد به فروش خود نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته بیفزایند

رکورددار رشد فروش در کانادا فولکس واگن شد

این در شرایطی است که سهم گروه فولکس واگن در بازار خودرو کانادا در سال گذشته ۳/ ۳ درصد بود. درحالی‌که فروش فولکس واگن در بازار آمریکا سهمی ۲ درصدی را به خود اختصاص می‌دهد، برند فولکس واگن در سال ۲۰۱۴ موفق شد رکورد فروش در کانادا را بشکند.

بسیاری از مدل‌های پرفروش این برندها در سال جاری فروش کمتری دارند اما به‌دلیل ورود محصولات جدید به بازار و جایگزینی محصولات حجم کلی فروش افزایش یافته است. در صنعت خودروسازی کانادا امسال برای سومین سال متوالی رکورد فروش شکسته شده است و بخش زیادی از این رشد قابل توجه، مدیون رشد فروش گروه خودروسازی فولکس واگن است. بر اساس آمار منتشر شده در کانادا، فروش برند فولکس واگن ۲۵‌درصد، آئودی ۱۹ درصد و پورشه ۱۹ درصد رشد را نسبت به کل سال گذشته نشان می‌دهد.

نویسنده : ادمین | تاریخ : یکشنبه 08 شهريور 1394 | بازدید ها : 252 بار

انتظار رونق تابستانی برای بازار خودرو
آخرین روزهای بازار خودرو در فصل بهار در حالی سپری می‌شود که فعالان این بازار معتقدند افزایش تسهیلات از سوی بانک‌ها هم نتوانست تقاضاها را برای خرید خودرو تحریک کند
انتظار رونق تابستانی برای بازار خودرو

افزایش سقف تسهیلات خودرو درحالی از سوی دولت یازدهم کلید خورد که کارشناسان و فعالان این صنعت دو برابر شدن وام خودرو را در ایجاد رونق بازار بی‌تاثیر می‌دانستند. اگرچه برخی کارشناسان معتقد بودند که ارائه وام ۱۵ میلیون تومانی به متقاضیان خودرو با توجه به بهره بالایی که بانک‌ها برای این وام دریافت می‌کنند، مردم را در بازپرداخت آن با مشکل مواجه می‌کنند.

این در حالی بود که با آغاز ارائه وام‌ خودرو بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم از چنین تسهیلاتی استقبال چندانی نکرده‌اند. به اعتقاد کارشناسان این وام‌ حتی اگر تاثیر مثبتی هم داشته باشد، تنها برای خرید خودروهای داخلی با قیمت پایین مناسب است که در این میان تنها به نفع خودروسازی سایپا و رونق در فروش پراید، محصول تولیدی این خودروسازی است.

با این حال ارائه وام ۱۵ میلیون تومانی هم نتوانست برای رکودی که در بازار حکم‌فرما شده کارساز باشد. این در شرایطی است که برخی فعالان این بازار معتقد هستند حتی اگر این وام‌ها هم به متقاضیان پرداخت شود، پرداخت اقساط آن از قدرت خرید قشر کم‌درآمد جامعه خارج است. این در حالی است که از ابتدای خردادماه ارائه تسهیلات خودرو آغاز شده اما با وجود اتمام یک ماه از عملیاتی شدن آن فعالان این بازار همچنان بر این باور هستند که تقاضا برای خرید خودرو افزایش نیافته است.

یکی از فعالان بازار خودرو  با بیان اینکه در حال حاضر خودروهای داخلی و خودروهای وارداتی خرید و فروش نمی‌شوند،گفت: وام ۱۵ میلیون تومانی نمی‌تواند جوابگوی نیاز مردم برای خرید خودرو باشد و همچنین شرایط وام گرفتن آنقدر هم آسان نیست که هر فردی بتواند این تسهیلات را دریافت کند.

بررسی‌ها از وضعیت خرید و فروش در بازار خودرو نشان می‌دهد علاوه بر رکود فصلی، مشکل دیگری که در این بازار وجود دارد این است که بسیاری از مردم به دلیل مذاکرات هسته‌ای برای خرید خودرو دست نگه داشته‌اند و می‌توان گفت این عاملی برای بی‌رمقی بازار در روزهای آخر بهاری سال ۹۴ است.

قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار امروز به شرح زیر است:

خودروهای داخلی

نام خودرو

هفته جاری

(تومان)

هفته گذشته

(تومان)

پژو ۴۰۵ SLX

۳۰,۶۰۰,۰۰۰

۳۰.۵۰۰.۰۰۰

پژو ۴۰۵GLX

۲۹,۸۰۰,۰۰۰

۲۸.۸۷۵.۰۰۰

پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز

۳۱,۵۰۰,۰۰۰

۳۰.۸۰۰.۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۳۲,۹۰۰,۰۰۰

۳۲.۶۰۰.۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۳۶,۷۰۰,۰۰۰

۳۳.۹۵۰.۰۰۰

تیبا

۲۴,۳۰۰,۰۰۰

۲۴.۴۰۰.۰۰۰

تیبا هاچ‌بک

۲۷,۲۰۰,۰۰۰

۲۷.۶۷۵.۰۰۰

پژو ۲۰۶ صندوق‌دار V8

۳۷,۳۰۰,۰۰۰

۳۶.۹۵۰.۰۰۰

رانا

۳۲,۸۰۰,۰۰۰

۳۲.۵۰۰.۰۰۰

L90 E2 اتومات پارس‌خودرو

۵۴,۵۰۰,۰۰۰

۵۳.۰۰۰.۰۰۰

L90 E2 پارس‌خودرو

۴۴,۰۰۰,۰۰۰

۴۱.۸۰۰.۰۰۰

سمند SE

۲۷,۰۰۰,۰۰۰

۲۷.۸۰۰.۰۰۰

سمند LX

۳۰,۱۰۰,۰۰۰

۳۰.۰۰۰.۰۰۰

سمند EF7

۳۰,۳۰۰,۰۰۰

۳۰.۰۷۵.۰۰۰

پژو پارس

۳۶,۸۰۰,۰۰۰

۳۴.۷۰۰.۰۰۰

پژو پارس دوگانه‌سوز

۳۷,۵۰۰,۰۰۰

۳۷.۰۰۰.۰۰۰

کیا سراتو دنده‌ای

۷۵,۶۰۰,۰۰۰

۷۳.۷۵۰.۰۰۰

کیا سراتو اتومات

۹۰,۵۰۰,۰۰۰

۸۸.۰۰۰.۰۰۰

آریو گیربکسی

۵۴,۰۰۰,۰۰۰

۴۸.۵۰۰.۰۰۰

خودروهای وارداتی

سوناتا lF

۱۷۱.۰۰۰.۰۰۰

اپتیما

۱۵۹.۰۰۰.۰۰۰

تویاتا کرولا

۱۲۷.۰۰۰.۰۰۰

       

نویسنده : ادمین | تاریخ : جمعه 06 شهريور 1394 | بازدید ها : 273 بار

ثبت پتنت سرعت گیر از سوی هیوندای
کمپانی هیوندای به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که سرعت گیر های موجود در خیابان و جاده ها را شناسایی نموده و بر همین اساس اخطارهایی را به راننده می فرستد.

 

به گزارش دنیای خودرو ،کمپانی هیوندای به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که سرعت گیر های موجود در خیابان و جاده ها را شناسایی نموده و بر همین اساس اخطارهایی را به راننده می فرستد.

hyundai-bump-1-820x420-w600

شرکت خودروساز یاد شده برای به تحقق رساندن این منظور، از GPS موجود در خودروهایش بهره برده و از یک دوربین علاوه بر سنسورهای متعدد نیز استفاده خواهد کرد. به واسطه سخت افزارهای یاد شده و همچنین نرم افزار تعبیه شده در خودرو، اتومبیل های جدید هیوندای خواهند توانست به راحتی سرعت گیر های موجود در پیش روی خود را تشخیص داده و ارتفاع، عرض و همچنین انحنای آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

در نتیجه ی این تجزیه و تحلیل، نرم افزار موجود در اتومبیل سرعت مناسب برای رد شدن از روی سرعت گیر را محاسبه می کند. در همین حالت، اگر راننده با سرعت بیشتری قصد گذر کردن از سرعت گیر را داشته باشد، خودرو به وی اخطار می دهد که سرعت او بیش از حد معمول برای این سرعت گیر بوده و ممکن است به خودرو آسیب وارد شود.

حقیقت این است که چنین تکنولوژی برای انسان ها چندان هم کاربردی نخواهد بود و بعید است توجه زیادی به آن شود، اما در صورتی که از همین تکنولوژی در خودروهای خودران استفاده گردد، می توان امیدوار بود عمر برخی از قطعات موجود در خودرو افزایش چشم گیری یابد.

نویسنده : ادمین | تاریخ : چهارشنبه 04 شهريور 1394 | بازدید ها : 286 بار

اتومبیل کانسپت تویوتا برای آموزش رانندگی
اخیراً شرکت تویوتا یک اتومبیل کانسپت به نام Camatte Hajime معرفی کرده که مختص آموزش رانندگی به کودکان طراحی شده است.

 

اخیراً شرکت تویوتا یک اتومبیل کانسپت به نام Camatte Hajime معرفی کرده که مختص آموزش رانندگی به کودکان طراحی شده است.این اتومبیل کانسپت در نمایشگاه Tokyo Toy Fair سال ۲۰۱۵ معرفی شد و صرفاً جهت آموزش رانندگی به کودکان طراحی شده است.

طول این اتومبیل کانسپت از سپر جلو تا سپر عقب حدود ۱۱۸ اینچ است و عرضی معادل ۵۲ اینچ دارد. ارتفاع این اتومبیل تنها ۴۸ اینچ است. ظاهر این اتومبیل دارای یک طراحی ساده و کاربردی است که با چراغ‌های گرد جلو، یک سپر لوله‌ای، گلگیرهایی به سبک موتورسیکلت و چرخ‌های استیل مشکی‌رنگ به نمایش گذاشته شده است.

12422-footofan_com

 

همچنین پنل‌های بدنه این اتومبیل را می‌توان به راحتی تعویض کرد. در نتیجه زمانی که کودک از راندن یک اتومبیل مختص جاده‌های ناهموار خسته شود، می‌توان دو صندلی نزدیک یکدیگر نصب کرد و همچنان فضایی برای پاها نگهداشت. پدال‌ها و فرمان این اتومبیل قابل تنظیم هستند. در نتیجه کودکان تمام گروه‌های سنی می‌توانند پشت فرمان بنشینند. شرکت تویوتا تأکید دارد سرنشین بالغی که در صندلی عقب می‌نشیند، به راحتی به تمام کنترل‌ها دسترسی دارد تا در صورت بروز مشکل، مداخله نماید.

قدرت این اتومبیل از یک موتور الکتریکی کوچک تأمین می‌شود که از یک بسته باتری جمع‌وجور بهره می‌برد. با این حال هنوز اطلاعات فنی بیشتری اعلام نشده است. اتومبیل Camatte مطمئناً مجاز به رانندگی در خیابان‌های عادی نیست. با این حال می‌توان از آن در ملک‌های خصوصی یا مسیرهای خاص استفاده کرد.

اگرچه ساخت چنین اتومبیل کانسپتی عملی است؛ اما شرکت تویوتا اعلام نکرده در آینده چه برنامه‌ای برای این اتومبیل دارد. حتی اگر این اتومبیل به تولید انبوه برسد، هنوز مشخص نیست که در سایر کشورها ارائه شود یا خیر.

12423-footofan_com

نویسنده : ادمین | تاریخ : دوشنبه 02 شهريور 1394 | بازدید ها : 324 بار

چراغ هشدار سیستم ABS ترمز
سیستم ترمز ABS یا سیستم ترمز ضد قفل/ضد لغزش هم ممکن است مانند دیگر قسمت های خودرو دچار اشکال شود که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. برخی از این اشکالات منجر به روشن شدن چراغ هشدار آن می شود روشن شدن این چراغ آلارم حتی می تواند نشانه پایین آمدن سطح روغن ترمز باشد

چراغ هشدار دهنده ABS روشن شده است

اگر فقط چراغ هشدار دهنده ABS روشن شده است و هیچ چراغ دیگری روشن نشده است به سادگی مشخص می شود که مشکل مربوط به خود سیستم ABS است تا سیستم ترمز دلیلش هم مشخص است چون این آلارم از کامپیوتر سیستم ABS ترمز خودرو صادر می شود. این ایراد معمولا یک ایراد الکتریکی یا برقی از قبیل خرابی سنسور سرعت چرخ، خرابی رله تغذیه کننده مدار یا پمپ سیستم ABS یا در برخی موارد پایین بودن سطح روغن ترمز در سیستم ABSای است که دارای منبع اختصاصی می باشد.

اگر چراغ آلارم ABS روشن شود

اگر چراغ الارم سیستم ABS ترمز خودروی شما روشن شود و هیچ آلارم دیگری نداشته باشید در این صورت سیستم ABS ترمز شما کار نخواهد کرد اما ترمز عمل می کند. خودرو برای رانندگی در شرایط عادی در شهر احتمالا امنیت لازم را دارد می تواند با آن در شهر و با سرعت پایین رانندگی کند اما وقتی که مجبور می شود در شرایط بدی ترمز بگیرد باید بخاطر داشته باشد که ترمز ABS ندارد و یک سیستم ترمز معمولی در اختیار شماست ممکن است کمی آب سبب سر خوردن خودرو شود بنابراین باید با احتیاط بیشتری رانندگی کنید.

اما اگر چراغ آلارم دیگری همراه با آن روشن شود آنگاه ممکن است ترمز خودروی شما مشکلی اساسی داشته باشد. ایراد می تواند جدی تر از آن باشد که فکرش را می کنید ممکن است سیستم هیدرولیک ترمز مشکل دار شده باشد یا شاید سطح روغن ترمز کم شده باشد و یا فشار روغن کاهش پیدا کرده باشد. در این حالت به احتمال زیاد اتومبیل شما حتی برای رانندگی تا فروشگاهی که در نزدیکی منزل شما قرار دارد هم ایمن نیست. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خودرو را به کمک یدک کش یا جرثقیل به تعمیرگاه منتقل نمایید. چون اگر واقعا مشکلی در سیستم ترمز شما وجود داشته باشد ممکن است درست زمانیکه به ترمز نیاز دارید کار نکند و جان خود و دیگران را به خطر بیندازید. به خاطر داشته باشید که وقتی خودرو روشن می شود فشار روغن در لوله های ارتباطی از طریق بوستر افزایش می یابد که این فشار بالا خود باعث ایجاد یا بیشتر شدن نشتی می شود یعنی زمانیکه خودرو را روشن می کنید احتمال دارد که ترمز را چک کنید و ببینید کار می کند موتور خودرو روشن شده است و فشار روغن زیاد شده و نشتی که قبلا وجود نداشته یا ناچیز بوده است در اثر فشار زیاد جاری می شود و همانطور که روغن به بیرون نشت پیدا می کند سطح روغن ترمز کاهش می یابد تا جاییکه این کمبود روغن ترمز منجر به کاهش فشار و صفر شدن فشار می شود و عملا خودروی شما ترمزی ندارد که آنرا متوقف نماید. و متاسفانه این اتفاق زمانی رخ می دهد که شما در حال رانندگی هستید و احتمالا فاجعه ای رخ خواهد داد به همین دلیل باید از سوار شدن به خودرویی که دچار چنین وضعیتی است خود داری نمایید و آنرا به تعمیرگاه منتقل نمایید.

توصیه می کنم مطلب توقف ماشین بدون ترمز! را مطالعه نمایید تا در صورتیکه ترمز خودروی شما کار نکرد آمادگی لازم را برای توقف خودرو داشته باشید.

نکته: یکی از آلارم هایی که معمولاً همه با آن مواجه می شوند آلارم خورده شدن یا تمام شدن لنت ترمز است که این آلارم همانند شکل بالاست اما زمانی ظاهر می شود که شما پای خود را روی پدال ترمز می فشارید. که در این مورد هم باید حساس باشید چون اگر لنت ترمز شما به قسمت فلزی برسد دیسک ترمز گرانقیمت شما خراب می شود و هزینه زیادی روی دست شما خواهد گذاشت.

نویسنده : ادمین | تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | بازدید ها : 275 بار

دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو
روشن شدن چراغ چک خودرو می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد که برخی موارد آن اشاره می کنیم .

 

به گزارش دنیای خودرو بیشترین سئوالات مطرح شده در بخش مشاوره فنی شرکت امدادخودروی ایران در باره دلایل روشن شدن چراغ چک بدین شرح می باشد :

۱-روشن شدن چراغ آب به همراه چراغ stop در خودروی خانواده ۴۰۵ و RD:

پاسخ: روشن شدن چراغ آب به همراه stop زمانیکه درجه آب پایین باشد و دور تند فن یکسره عمل نماید احتمال قوی ایراد از سنسور دمای آب خودرو و یا سیم کشی و ECU می باشد و با چک کردن میزان آب رادیاتور و خنک بودن موتور به نزدیک ترین نمایندگی جهت تعویض سنسور و بازدید سیم کشی و ای سی یو مراجعه نمایید . حال در صورتیکه دمای آب نیز بالا باشد در نتیجه موتور واقعا جوش آورده و نیاز به بررسی سیستم خنک کننده دارد . در صورت عدم عملکرد فن های رادیاتور ابتدا جهت چک کردن فیوزهای فن موجود در جعبه فیوز کالسکه ای (داخل محفظه موتور سمت راننده پشت چراغ جلو چسبیده به گلگیر ) که داخل آن ۴ فیوز سبز رنگ وجود دارد ۲ فیوز متمایل به سمت جلو خودرو که شل می باشند یدک بوده و ۲ فیوز دیگر اصلی می باشند در صورت معیوب بودن با یدک تعویض گردند . حال از سفت بودن سوکت های زیر جعبه فیوز کالسکه ای اطمینان حاصل نمایید . در صورت عملکرد فن ها هواگیری را روی خودرو انجام دهید .بدین ترتیب که ابتدا خودرو را خاموش نموده و اجازه دهید سیستم کاملا سرد گردد . دو پیچ هواگیری قبل و بعد از ترموستات که یکی برنجی و دیگری پلاستیکی می باشد را با احتیاط باز نموده و از درب رادیاتور آب اضافه کرده تا آب بدون حباب از این دو پیچ بیرون بزند سپس به میزان مناسب ضد یخ اضافه کرده وپیچ ها و درب رادیاتور را محکم ببندید .در صورت جوش آوردن مجدد، ایراد احتمالی از ترموستات ، سنسورآب و فن ها ، رله ها و یا یونیت مربوطه و سیم کشی می باشد . جهت بازدید بیشتر توسط شماره تماس ۰۹۶۴۴ و انتخاب گزینه ۱ درخواست امداد در محل نمایید.

۲-جوش آوردن خانواده خودروی ۴۰۵ و RD :

پاسخ: اگر دمای مایع خنک کننده بالا و در حد جوش باشد در صورت عدم عملکرد فن های رادیاتور ابتدا جهت چک کردن فیوزهای فن موجود در جعبه فیوز کالسکه ای (داخل محفظه موتور سمت راننده پشت چراغ جلو چسبیده به گلگیر ) که داخل آن ۴ فیوز سبز رنگ وجود دارد. ۲ فیوز فیوز متمایل به سمت جلو خودرو که شل می باشند یدک بوده و ۲ فیوز دیگر اصلی می باشند. در صورت معیوب بودن با یدک تعویض گردند . حال از سفت بودن سوکت های زیر جعبه فیوز کالسکه ای اطمینان حاصل نمایید . در صورت عملکرد فن ها هواگیری را روی خودرو انجام دهید .بدین ترتیب که ابتدا خودرو را خاموش نموده و اجازه دهید سیستم کاملا سرد گردد . دو پیچ هواگیری قبل و بعد از ترموستات که یکی برنجی و دیگری پلاستیکی می باشد را با احتیاط باز نموده و از درب رادیاتور آب اضافه کرده تا آب بدون حباب از این دو پیچ بیرون بزند سپس به میزان مناسب ضد یخ اضافه کرده وپیچ ها و درب رادیاتور را محکم ببندید .در صورت جوش آوردن مجدد،ایراد احتمالی از ترموستات ، سنسورآب و فن ها ، رله ها و یا یونیت مربوطه و سیم کشی می باشد . جهت بازدید بیشتر توسط شماره تماس ۰۹۶۴۴ و انتخاب گزینه ۱ درخواست امداد در محل نمایید.

۳-ایراد دزدگیر خودروی سمند و پارس ELX:

پاسخ: اگر خودروی شما از خانواده سمند و یا پارس ELx و دارای سیستم هوشمند(دزدگیر) می باشد جهت تنظیم ابتدا میزان حساسیت شوک سنسور را در سیستم هوشمند روی ۳۰-۴۰ تنظیم نمایید . حال جهت ریست نمودن سیستم هوشمند ابتدا توسط کلید آژیر صدای آن را قطع کرده و سپس با برداشتن سر منفی باتری و سوکت سه پایه قهوه ای آژیر مشکی رنگ (داخل محفظه موتور سمت شاگرد) سیستم را ریست نموده و مجدد سوکت و سر باتری نصب و سیستم آژیر را با کلید مربوطه فعال نمایید. در صورت برطرف نشدن ایراد با آزاد کردن سوکت دو پایه مشکی پشت چراغ جلو سمت راننده ، موقتا میکروسوئیچ درب موتور را از مدار خارج نموده و جهت بازدید سیستم هوشمند ، میکروسوئیچ ها و آژیر با تماس ۸۲۲۷۱ و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۴-روشن شدن چراغ چک (انژکتور) در خودرو :

پاسخ: روشن شدن چراغ چک موتور زمانیکه خودرو روشن می باشد نشاندهنده ایرادی در سیستم سوخت رسانی و کنترل آلایندگی خودرو است . که این ایراد می تواند مربوط به سنسور اکسیژن ، ناک سنسور ، ایرادات کوئل، انژکتور ، موتور دریچه گاز (در صورت وجود) ، ECU و غیره … باشد . حال اگر خودرو در حرکت ریپ نمی زند و صدای غیرعادی از قسمت موتور شنیده نمی شود ، حرکت خودرو بلامانع می باشد . می توانید با ریست کردن یعنی برداشتن قطب منفی باتری بصورت موقت و یا مصرف بنزین سوپر عیب های احتمالی موجود در سیستم انژکتور را پاک نمایید و در صورت برطرف نشدن ایراد با تماس ۰۹۶۴۴ درخواست امداد و یا تخصیص وقت نمایندگی نمایید.

۵-سیستم گازسوز روی حالت گاز نمی رود:

پاسخ: لازم به ذکر است در خودروهای دوگانه سوز، هنگام روشن شدن ابتدایی خودرو در دمای آب زیر ۴۰ درجه و دور موتور زیر ۱۲۵۰ سیستم در حالت گاز قرار نمی گیرد. اگر از پر بودن مخزن گاز اطمینان دارید ، چنانچه با باز کردن شیر مخزن گاز و شیر گاز داخل محفظه موتور(در صورت وجود) در حالت گاز قرار نگیرد و یا آلارم اخطار گاز را مشاهده نمایید ابتدا توسط ریست نمودن ، یعنی برداشتن قطب منفی باتری بصورت موقت و نصب مجدد آن عیب های احتمالی موجود در حافظه ای سی یو را پاک نمایید . درصورت برطرف نشدن ایراد دو حالت زیر بررسی می گردد.

۱-عدم تبدیل وضعیت بنزین به گاز مربوط به خرابی قطعات زیر می باشد:

کلید تبدیل-سنسور دما و فشار گاز- سنسور دمای آب-رگلاتور-شیرهای برقی(روی مخزن و رگلاتور)-وجود نشتی در مسیر گاز-مسدود بودن فیلتر گاز-خرابی ECU

۲-پس از تبدیل وضعیت به گاز بعد از چند لحظه به حالت بنزین باز گردد:

در حالتیکه پس از تبدیل به گاز فشارسنج افت فشار را نشان دهد، مربوط به کافی نبودن گاز مخزن و یا خرابی شیر سر مخزن می باشد. همچنین ایراد می تواند از گرفتگی فیلتر گاز ،خرابی رگلاتور و یا سنسورها باشد. نهایتا شیرهای گاز سر مخزن و داخل موتور را بسته و جهت چک کردن سیستم گاز با تماس ۸۲۲۷۱و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۶-روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو ۲۰۶:

پاسخ: روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو ۲۰۶ نشاندهنده زمان سرویس دوره ای در خودرو می باشد که باید روی ۲۰۰۰۰ کیلومتر تنظیم شده باشد . حال اگر زمان سرویس نرسیده و یا تازه سرویس دوره ای خودرو را انجام داده اید جهت ریست کردن آلارم مربوطه ابتدا انگشت خود را روی دکمه مشکی سمت راست پشت آمپر قرار داده و فشرده نگه دارید، حال با دست دیگر سوئیچ را داخل مغزی کاملا باز نموده تا چراغ های پشت آمپر روشن شود در قسمت کیلومتر عددی از ۱۰ بصورت معکوس شمرده می شود به محض صفر شدن این عدد دست خود را از روی دکمه پشت آمپر برداشته و سوئیچ را مجدد بسته و باز نمایید در این حالت آلارم مربوطه ریست می شود . و حال در مراجعه بعدی به نمایندگی این کیلومتر سرویس را توسط دستگاه روی ۲۰۰۰۰تنظیم نمایید.

۷-کم شدن روغن موتور در موتورهای خانواده پژو:

طبق طراحی موتور خانواده پژو در ۵۰۰۰ کیلومتر اولیه در هر ۱۰۰۰کیلومتر حداکثر ۵/۰ لیتر روغن کاهش می یابد و بعد از این کیلومتر کاهش سطح روغن کم می شود ولی همواره بدلیل نیاز روغن کاری سوپاپها این تبخیر روغن وجود دارد و طبیعی می باشد. حال اگر کاهش روغن بصورت دود آبی خروجی از اگزوز و یا نشتی روغن مشهود باشد ، در این صورت جهت مراجعه به نمایندگی های مجازازطریق شماره تماس ۸۲۲۷۱و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۸-آلارم تعویض فیلتر روغن و … در هوشمند سمند:

در خودرو خانواده سمند در کیلومترهای ۵۰۰۰ بازدیدها و سرریزها و در کیلومترهای ۱۰۰۰۰تعویض روغن و فیلترها تعریف شده است و نیاز به سرویس دوره ای می باشد .حال اگر خودرو در این بازه کیلومتری قرار ندارد و یا سرویس را تازه انجام داده اید در منوی تنظیمات هوشمند در قسمت روغن و فیلتر کیلومتر مربوطه را روی ۵۰۰۰ تنظیم نمایید . و یا با ریست نمودن یعنی برداشتن قطب منفی باتری بصورت موقت و نصب مجدد آن کیلومترسرویس به کیلومتر پیش فرض کارخانه یعنی ۵۰۰۰ بصورت اتومات تنظیم خواهد شد.

۹-روشن شدن چراغ Stop به همراه ترمز دستی در خودروی ۲۰۶:

پاسخ : روشن شدن چراغ Stop به همراه چراغ ترمز دستی در پشت آمپر خودروی ۲۰۶ نشاندهنده موارد زیر است:

۱- بالا بودن ترمز دستی و یا ایراد میکروسوئیچ آن(در حین حرکت)

۲- کاهش سطح روغن ترمز ، قرارگیری در سراشیبی نیز ممکن است این آلارم را ایجاد نماید.

۳- اتمام لنت ترمز حال جهت چک کردن موارد فوق با تماس ۸۲۲۷۱و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۱۰-خودرو بی دلیل گاز می خورد و یا دور موتور بالا می رود(نوسان دور موتور):

پاسخ : ایراد احتمالی از قسمت های زیر می تواند باشد:

۱-استپر موتور

۲-سنسورو موتور دریچه گاز (در صورت وجود)

۳-مپ سنسور(سنسور فشار هوای ورودی)

۴-ایراد سیم و پدال و دریچه گاز

۵-سیستم ورودی هوا و منیوفلد

۶-سنسور دور موتور

۷-ECU موتور

۸-انژکتورها و غیره

نهایتا جهت بازدید دقیق

نویسنده : ادمین | تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394 | بازدید ها : 374 بار

تحویل وانت مزدا کارا ۱۷۰۰i به مشتریان + قیمت
طی مراسمی باحضور مهندس داود‌زاده مدیرعامل ومدیران شرکت بهمن موتور اولین سری از وانت مزداکارا ۱۷۰۰i به مشتریان تحویل داده شد.

 

طی مراسمی باحضور مهندس داود‌زاده مدیرعامل ومدیران شرکت بهمن موتور اولین سری از وانت مزداکارا ۱۷۰۰i به مشتریان تحویل داده شد.

گفتنی است پروژه تولید خودرومذکورباهدف ساخت وانت صد در صد داخلی ، ایجاد تنوع درقوای محرکه وهمچنین کاهش قیمت تمام شده محصول انجام شده است. این خودرو جدید شرکت بهمن موتورمجهزبه ترمز ABS+EBD ،ایربگ راننده وسرنشن، استانداردآلایندگی یورو ۴ ،ایموبلایزر وطراحی جدید داشبورد است که درمقایسه باپلتفرم وانت مزدا درسیستم خنکاری،ترمز،سوخت رسانی،مجموعه شاسی،اگزوزوبرق خودرو،طراحی وتامین داخلی ۳۰۷ قطعه آن تغییراتی صورت گرفته است.

وانت مزداکارا یکی ازخودروهای با کیفیت دربین خودروهای همکلاس خود است که به منظور اخذ استانداردهای اجباری ۵۵ گانه،یازده استانداردازاین خودروبازنگری وبه روزرسانی شده است. قیمت این خودرو در مدل تک کابین با موتور ۱۷۰۰ سی سی ۲۴.۷۵۰.۰۰۰ تومان است .

5pxlw2a6cq7xs6os1b.jpg

نویسنده : ادمین | تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394 | بازدید ها : 274 بار