loading...

مجله ماشین | جدیدترین خبرها و تصاویر

اخبار دنیای خودرو

قیمت خودرو در روزهای بی‌رونق بازار

ادمین بازدید : 847 شنبه 12 تير 1395 نظرات (1)

حدود یک ماه از سال 1395 می‌گذرد و بازار خودرو همچنان روزهای بی‌رونق و بدون خرید و فروش را سپری می‌کند.

یکی از دلایل مهمی که این روزها عامل بی‌رونقی بازار خودرو و نبود خرید و فروش در بازار عنوان می‌شود و سال‌های گذشته نیز در ماه ابتدایی سال چنین شرایطی مشاهده می‌شد، تعطیلی کارخانه‌های خودروسازی در دو هفته اول سال بوده؛ به طوری که در دو هفته ابتدایی سال کارخانه‌ها، هیچ خودرویی به بازار عرضه نمی‌کنند.

دلیل دیگر بی‌رونقی بازار نیز می‌تواند پلاک نشدن خودروها توسط راهنمایی و رانندگی در سال جدید باشد. به طور معمول راهنمایی و رانندگی برای استانداردتر شدن خودروها، بخشنامه‌هایی به کارخانه‌های خودروسازی ارائه می‌دهند و اعلام می‌کنند که خودروها در سال جدید باید دارای امکانات و استاندارد باشند و اگر این استانداردها و امکانات اجرا نشود، از پلاک کردن خودروها جلوگیری خواهند کرد. برای نمونه، در سال‌های گذشته ایربگ یا موتور یورو4 برای خودروها الزامی شد و اگر خودرویی این امکانات را نداشت، راهنمایی و رانندگی از پلاک کردن آن خودرو جلوگیری می‌کرد.

در این شرایط، در سال جدید و با وجود گذشت یک‌ماه از سال، قیمت‌ها در بازار خودرو تغییر و تحول آن‌چنانی نداشته است؛ به طوری که تقریبا تغییر زیادی در قیمت‌ها نسبت به شب عید مشاهده نمی‌شود.

بر این اساس، فعالان بازار خودرو در فروردین‌ماه، بازاری آرام و بدون نوسان را گذراندند و پیش‌بینی می‌کنند در اردیبهشت‌ماه نیز بازار خودرو بدون نوسان قیمتی و تغییر سپری شود.

بنا به این گزارش، در حال حاضر در بازار خودرو پراید 131 با قیمت 20 میلیون و 200 هزار تومان، پراید 111 با قیمت 20 میلیون و 600 هزار تومان، پژو GLX بنزین‌سوز با قیمت 29 میلیون و 200 هزار تومان، پژو پارس سال با قیمت 36 میلیون تومان و پژو پارس دوگانه‌سوز با قیمت 37 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رود.

همچنین در بازار پژو 206 تیپ 2 حدود 33 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 حدود 36 میلیون و 700 هزار تومان، پژو SLX 31 میلیون و 700 هزار تومان و دنا 43 میلیون تومان قیمت دارد.

جدیدترین قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو +جدول

ادمین بازدید : 834 یکشنبه 30 خرداد 1395 نظرات (0)

آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از خودروهای صفر تولیدی شرکت ایران خودرو در سطح بازار تهران است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

 

رنو قاجار، جدید ترین کراس اوور رنو را پیش از ورود به بازار ایران ببینید

ادمین بازدید : 822 پنجشنبه 27 خرداد 1395 نظرات (0)

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، احتمال حضور رنو قاجار در ایران بسیار زیاد است و به نظر می‌رسد نگین خودرو پس از موفقیت در افزایش سهم بازار خود، اکنون با سیاست گسترش محصولات قصد دارد سهم بیشتری از بازار خودروهای وارداتی را از آن خود کند.
پس از تالیسمان که تا مدتی دیگر با قیمتی رقابتی روانه بازار سدان های ایران خواهد شد، به نظر می‌رسد نگین خودرو در حال برنامه‌ریزی برای ورود رنو قاجار به ایران نیز هست، خودرویی که با طراحی به‌روز، کیفیت بالا، توانایی حرکت مناسب و البته بهره‌گیری از نشان رنو، می‌تواند با قدرت تمام سهم بالایی از این بازار را از آن خود کند.

باور نمی کنم تسلا مدل ۳ سودآور باشد

ادمین بازدید : 848 شنبه 15 خرداد 1395 نظرات (0)

اگر خودروی مدل 3 تسلا ثابت کند که یک خودرو با توجیه اقتصادی است، فیات کرایسلر ظرف 12 ماه رقیب ایتالیایی مدل 3 را تولید خواهد کرد.

شرکت خودروسازی تسلا هفته گذشته اعلام کرده که تنها ظرف یک هفته از رونمایی مدل 3 بیش از 325 هزار مورد سفارش برای این خودروی جدید دریافت کرده است. البته هیچ ضمانتی وجود ندارد که تمام این سفارشات ثبت شده محقق شوند و بسیاری ممکن است فسخ شوند.

سرجیو مارچیونه مدیرعامل گروه خودروسازی فیات- کرایسلر با بیان اینکه احترام زیادی برای الون ماسک مدیرعامل تسلا قائل است گفت: من از ثبت سفارش بالای تسلا مدل 3 غافلگیر نیستم. اما واقعیت سخت ماجرا، ساخت خودرو، فروش آن و تبدیل آن به پول است.

مارچیونه افزود، نمی تواند درک کند که چطور تسلا مدل 3(اولین خودروی تولید انبوه تسلا) می تواند با قیمت پایین 35 هزار یورو سود ده باشد.

وی افزود: اگر او(ماسک) بتواند ثابت کند که این کار شدنی است، ما هم این کار را خواهیم کرد و از او کپی برداری خواهیم کرد و سبک و سیاق ایتالیایی به آن خواهیم افزود و ظرف 12 ماه روانه بازار خواهیم کرد.

جزئیاتی از کسب‌و‌کار خودروهای ضد گلوله‌

ادمین بازدید : 537 پنجشنبه 06 خرداد 1395 نظرات (0)

در برزیل پنج برابر بیشتر از آمریکا موضوع شلیک به خودروها و جرم و جنایت رخ می‌دهد و مشتریان بیشتری برای خودروهای ضد گلوله وجود دارد. تحولات سیاسی و انقلاب‌های جهان عرب با عنوان بهار عربی به این صنعت رونق زیادی داده است و شیوخ زیادی در کشورهایی که تحولات خشونت‌آمیز در آنها افزایش یافته مشتریان این خودروها شدند. خودرو‌سازانی مانند مرسدس بنز و بی‌ام‌و و البته در برهه‌ای از زمان فورد نسخه‌هایی از خودروهای ضد گلوله برای مشتریان خاص و ثروتمندشان ساخته‌اند.

 در بسیاری از موارد تغییراتی که پس از تولید خودرو صورت می‌گیرد عموما توسط شرکت‌های بین‌المللی مانند IAC و Utah صورت می‌گیرد که از سال 1993 تا به امروز بیش از 5500 خودرو را ضد گلوله کرده‌اند. هزینه ضد گلوله شدن خودرویی مانند BMW 750i حداقل 50 هزار دلار است و ممکن است تا 100 هزار دلار نیز افزایش یابد و شامل سیستم‌های دفاعی مانند کپسول دودزا و شوک الکتریکی یا سامانه‌های دیگری نیز می‌شوند که گاهی سری هستند و اطلاعاتی از آنها اعلام نمی‌شود؛ این حساسیت در رابطه با قابلیت‌های خودروهای سران کشورها بیشتر و سری‌تر است.

مراحل مختلفی برای ضد گلوله شدن یک خودرو انجام می‌شود که این کار با برداشتن اجزای مختلف آن صورت می‌گیرد (شیشه‌ها، کف‌پوش‌ها، صندلی‌ها، سیم‌کشی‌ها و غیره) در مرحله بعدی درها و ستون‌های خودرو برداشته می‌شود و با بریده شدن و انجام برخی تغییرات فضا کافی برای تزریق مواد ضد‌گلوله به داخلی آنها ایجاد می‌شود. براساس نیاز مشتری و سطح مقاومت خودرو ممکن است فرآیندها و مواد مورد استفاده تغییر پیدا کنند و مقاومت لازم بر اساس نیاز مشتری ایجاد می‌شود. به علت سنگین شدن درها اتصال آنها به بدنه با افزودن لولای سوم تقویت می‌شوند. سپرها و سایر بخش‌های خودرو به‌گونه‌ای با استفاده از مواد ضدگلوله تقویت می‌شوند که ظاهر خودرو در داخل و خارج آن تغییری نکند و مشخص نشود که این خودرو ضد گلوله شده است.


شیشه‌ها

تغییر شیشه‌های خودرو به نوع مقاوم در برابر گلوله مهم‌ترین بخش است، هر‌چند در خودروهای امروزی شیشه‌ها از نوع ایمن‌شده هستند و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند، اما نمی‌توانند در برابر گلوله‌ها مقاومت کنند و به‌راحتی مانند کاغذ سوراخ می‌شوند. شیشه‌های ضد گلوله از پلی‌کربنات (نوعی پلاستیک سخت) ساخته می‌شوند که ممکن است بین 2 تا 5 سانتیمتر ضخامت داشته باشند که موتورهای بالابر این شیشه‌ها نیز با نوع قوی‌تری تعویض می‌شوند تا بتوانند از پس وزن اضافه شده برآیند.


تایرها

تایرهای پنچر رو عادی می‌توانند در برابر عواملی که در محیط و جاده‌ها وجود دارد مقاومت کنند و در صورت پنچر شدن به دلیل دیواره محکمی که دارند به مسیر خود تا حدی ادامه دهند، اما این تایرها در برابر گلوله‌ها مقاومتی ندارند. برای اینکه تایر‌ها در صورت اصابت گلوله بتوانند به مسیر خود ادامه دهند شرکت IAC با استفاده از فناوری خاصی تایرهایی را تولید کرده است که در هر شرایطی با کمک حلقه‌های پلیمری که دارند بتوانند با سرعت 100 کیلومتر در ساعت مسیری در حدود100 کیلومتر را بپیماید.


موتور و جعبه دنده

به دلیل وزن زیاد خودروهای ضدگلوله تغییراتی در شاسی و سایر بخش‌هایی که وزن خودرو و ضربات وارده به آن را تحمل می‌کنند داده می‌شود و با تقویت شدن آنها استحکام خودرو تضمین می‌شود. در خودروهایی با کمترین میزان ضدگلوله شدن حداقل 200 کیلو به وزن خودرو اضافه می‌شود و در بالاترین سطح آن ممکن است تا 700 کیلوگرم خودرو با افزایش حجم مواجه شود. موتورهای خودروهایی که ضد‌گلوله می‌شوند عموما قدرت کافی برای این مقدار وزن اضافه را دارند و افزایش قدرت موتور تنها زمانی صورت می‌گیرد که مشتری درخواست کند یا شرایط خاصی وجود داشته باشد، در صورتی که تغییرات ایجاد شده روی عملکرد خودرو تاثیر بگذارد جعبه دنده و تغییرات لازم در موتور ایجاد می‌شود تا این خودروها در شرایط خطر بتوانند با سرعت و شتاب بالا با وجود وزن بیشتر از منطقه دور شوند. برای حفاظت از اجزای حساس موتور مانند رادیاتور هم حفاظ‌هایی در نظر گرفته می‌شود و موارد زیادی برای جلوگیری از رسیدن ضربه به موتور صورت می‌گیرد تا حمله‌کنندگان نتوانند از راه‌های مختلف و تصادف‌های عمدی خودرو را متوقف کنند. در برخی شرایط سیستم‌های حفاظتی پیچیده‌ای ممکن است روی خودرو سوار شود تا هر نوع حمله غافلگیرانه‌ای به خودرو دفع شود.

خود را برای بزرگ‌ترین نمایشگاه قطعات خاورمیانه آماده کنید

ادمین بازدید : 505 دوشنبه 03 خرداد 1395 نظرات (0)

شهر دوبی در کشور امارات در روزهای 19 تا 21 اردیبهشت، میزبان نمایشگاه اتومکانیکا خواهد بود و بیش از 2000 غرفه گذار از حدود 60 کشور جهان، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه قطعات و خدمات مرتبط با خودرو به نمایش می‌گذارند.

نمایشگاه اتومکانیا، بزرگ‌ترین نمایشگاه در زمینه قطعات و خدمات مرتبط با خودرو است که از سوی مسه فرانکفورت در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و در اتومکانیکای دوبی پایگاه خبری عصر خودرو و هفته‌نامه خودرو امروز به‌عنوان حامیان رسانه‌ای این نمایشگاه، در غرفه‌ای مستقل میزبان علاقه‌مندان خواهند بود.

جهت بررسی آخرین اخبار و اطلاعات از اتومکانیکا دوبی می‌تواند به اینجا مراجعه کنید ضمن آنکه اطلاعات بیشتر در زمینه اتومکانیکا در پایگاه این نمایشگاه به آدرسwww.automechanikadubai.com در دسترس خواهد بود.

تولید بیش از نیم میلیون خودرو در اسپانیا

ادمین بازدید : 509 پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395 نظرات (0)

تاکنون در سال 2016 تعداد 497‌هزارو874 خودرو مونتاژ شده است. این عدد نشان‌دهنده 7.59‌درصد رشد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته است.به گفته انجمن، «با این وجود امکانی در پیشبرد هدف بازار حاصل می‌شود برای رسیدن به تولید انبوه 2.8 میلیون واحد برای به پایان بردن سال». آنها در ماه فوریه با رسیدن به عدد 279.463 واحد 13.2‌درصد رشد به ثبت رساندند. کارفرمایان عنوان کردند که «رونق دادن به مصرف داخلی، بهبود در بازارهای اروپایی و گسترش دادن صادرات به دیگر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز از نشانه‌های مهم رشد برای بخش تولید خودرو در اسپانیا به حساب می‌آید.»در حال حاضر خودروهای بسیاری از کارخانه‌های اسپانیایی به کشورهایی مثل چین، کره جنوبی، ژاپن و ایالات متحده ارسال می‌شود.

این بازارها از مکان‌هایی هستند که فروش خودروهای اسپانیایی در آن طی سال‌های اخیر به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است. انجمن  «Anfac» تضمین کرد که «بخش خودروسازی نشان‌دهنده ساختار تولیدی مرتبط با تخصصی‌سازی کارخانه‌ها هستند. تخصیص مدل‌های جدید نیز بر پایه رقابت هر کارخانه است، که با طراحی‌های جدید سعی دارند تقاضای جهانی را جذب کنند. آنها گفتند: «از این رو، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری نیاز به اقدامات مشترکی احساس می‌شود که بتوانند رقابت در بخش‌های صنعتی را مورد تشویق قرار دهند.‌»‌ ‌

در حال حاضر کارخانه‌های اسپانیایی مبارزه می‌کنند تا قیمت‌های جدید مدل‌های مختلف را پایین آورند، مانند کارخانه «فولکس‌واگن» در شهر ‌«‌ناوارا‌»‌ ‌  (اسپانیا)، کارخانه ‌«‌پژو سیتروئن ویگو‌»‌ ‌ یا ‌«‌رنو‌»‌ ‌ در شهر ‌«‌وایادولید‌»‌ ‌  (اسپانیا) که در حال حاضر مشغول مذاکره کردن برای سومین برنامه تجاری هستند. مدل‌هایی که تولید می‌شوند مخصوص استفاده همه جهان هستند که از اسپانیا به بقیه بازارها صادر می‌شوند. گروه  (Anfac) متذکر شد که صادر کنندگان خودرو در حال ‌«‌به ثبت رساندن تولید مثبت‌»‌ ‌ هستند.

این رشد برابر با افزایش 15.55‌درصدی فروش در خارج از اسپانیا است که به 229.181 واحد می‌رسد.مجموع تعداد خودروهای صادر شده در دو ماه اول سال برابر با 406.965 واحد بوده است که این عدد 9‌درصد بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته است. این آمار افزایش نسبی برابر 81.7‌درصد را در تولید کلی نشان می‌دهند. یعنی از هر 100 خودرو تعداد 82 خودروی به فروش رفته مربوط به خارج از کشور بوده است.

موافقت مدیران فولکس واگن با کاهش پاداش

ادمین بازدید : 578 دوشنبه 27 ارديبهشت 1395 نظرات (0)

استفان ویل، نخست وزیر ایالت ساکسونی سفلای آلمان اظهار کرد ماتیاس مولر – مدیرعامل این خودروساز – در نوامبر از اقدامات ریاضتی در این شرکت خبر داده بود.

ایالت ساکسونی سفلی یکی از سهامداران بزرگ فولکس واگن است که در وولفسبورگ مستقر است و بزرگترین کارفرمای این منطقه است. ویل به عنوان نماینده دولت منطقه ای یک کرسی در هیات مدیره فولکس واگن در اختیار دارد.

نخست وزیر ساکسونی سفلی اظهار کرد: این اقدام مطابق با نظر دولت منطقه است که معتقد است سیگنال مثبتی در این زمینه ضروری است.

وی گفت: خبری از فولکس واگن دریافت کرده که تایید می‌کند هیات مدیره این شرکت موافق کاهش پاداش‌ها هستند و مدل‌های مختلفی در حال حاضر در دست بررسی است که راهکار مناسب و منصفانه ای برای همه هستند.

یکی از مسائل مطرح در این جنجال، سزاوار بودن مدیران فولکس واگن برای دریافت پاداش‌های مربوط به عملکرد در سال 2015 است.

مدیرعامل فولکس واگن پس از افشای رسوایی آلایندگی دیزلی این شرکت در شش ماه قبل و افشای تقلب این خودروساز در تست‌های آلایندگی دیزلی، به سرعت اقدامات ریاضتی را توصیه کرد. هزینه این رسوایی همچنان غیرقابل محاسبه بوده و انتظار می رود به دلیل جریمه‌ها و شکایت‌های مطرح شده به میلیاردها یورو بالغ شود.

مارتین وینترکورن، مدیرعامل سابق فولکس واگن که سپتامبر گذشته پس از افشای این رسوایی بلافاصله از سمتش کناره‌گیری کرد، در مدت چند سال گذشته بالاترین دریافتی را در میان مدیران آلمانی داشته و سالانه حدود 15 میلیون یورو دریافت می‌کرد. از کل رقم 15.8 میلیون یورویی که وی در سال 2014 دریافت کرد، 13.9 میلیون یورو پاداش بود. سایر اعضای هیات مدیره همان سال پاداش‌هایی بین چهار تا هفت میلیون یورو به جیب زدند.

بر اساس گزارش هفته نامه اشپیگل، هانس دیتر پوچ، مدیر مالی سابق که در اکتبر به ریاست هیات مدیره منصوب شد، حدود 10 میلیون یورو پاداش جبرانی برای حقوق کمتری که در نتیجه تغییر سمت خواهد داشت، دریافت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن که بیش از 200 میلیارد یورو فروش سالانه دارد، معمولا برای کارمندان آلمانی خود سخاوتمند بوده و در سال 2014 به هر یک 5900 یورو پاداش پرداخت کرد و برای سال 2015 پاداش دیگری را وعده داده بود اما هنوز اعلام نکرده چه میزان خواهد بود.

موتور سیکلت بالدار رونمایی شد

ادمین بازدید : 552 جمعه 03 ارديبهشت 1395 نظرات (0)

نام این موتور سیکلت مفهومی شرکت یاماها 04Gen است و بعنوان نسل چهار موتور سیکلت های Gen این شرکت محسوب می شود.

طراحی بدنه این موتور سیکلیت با نوآوری گره خوررده و از علم دینامیک در بدنه آن بهره گرفته شده است.

در دو سمت این موتور سیلکت دو بال تعبیه شده که شبیه به بال یک حشره است و بصورت متحرک است ضمن اینکه این دوبال نیمه شفاف هستند تا قطعات داخلی آن قابل رویت باشد و می توان گفت که این ویژگی موتور سیکلت 04Gen آن را در دسته محصولات مفهومی قرار داده است.

بدنه این محصول شرکت یاماها شبیه به موتور وسپا است و ترمزهای جلو و عقب آن هم دیسکی هستند. این موتور سیکلت را می توان بعنوان نسل جدیدی از موتورهای وسپا شرکت یاماها در نظر گرفت.

موتور سیکلت بالدار رونمایی شد

ادمین بازدید : 510 جمعه 03 ارديبهشت 1395 نظرات (0)

نام این موتور سیکلت مفهومی شرکت یاماها 04Gen است و بعنوان نسل چهار موتور سیکلت های Gen این شرکت محسوب می شود.

طراحی بدنه این موتور سیکلیت با نوآوری گره خوررده و از علم دینامیک در بدنه آن بهره گرفته شده است.

در دو سمت این موتور سیلکت دو بال تعبیه شده که شبیه به بال یک حشره است و بصورت متحرک است ضمن اینکه این دوبال نیمه شفاف هستند تا قطعات داخلی آن قابل رویت باشد و می توان گفت که این ویژگی موتور سیکلت 04Gen آن را در دسته محصولات مفهومی قرار داده است.

بدنه این محصول شرکت یاماها شبیه به موتور وسپا است و ترمزهای جلو و عقب آن هم دیسکی هستند. این موتور سیکلت را می توان بعنوان نسل جدیدی از موتورهای وسپا شرکت یاماها در نظر گرفت.

ممنوعیت استفاده از خودروهای بنزین سوز و دیزلی در هلند تا سال ۲۰۲۵

ادمین بازدید : 526 یکشنبه 29 فروردين 1395 نظرات (0)

یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه هلند است که سیاستمداران آن به دنبال ممنوع کردن استفاده از خودروهای بنزین سوز و دیزلی تا سال 2025بوده و هم اکنون زمینه را برای تسهیل خرید و استفاده عموم مردم از خودروهای برقی سازگار با محیط زیست آماده می کنند.

PvdA یا حزب کارگر هلند طرحی را پیشنهاد داده که به تصویب اکثریت اعضای مجلس نمایندگان این کشور هم رسیده است. در صورت تبدیل این طرح به قانون شرکت های خودروسازی حتی حق فروش خودروهای هیبریدی و دوگانه سوز را هم نخواهند داشت و تمامی خودروهای جدید به فروش رفته در کشور هلند یا باید تمام برقی باشند یا انرژی مورد نیاز برای حرکت آنها با گاز هیدروژن تامین شود.

اگر چه چنین طرحی بسیار بلندپروازانه تلقی می شود و برخی احزاب دیگر مانند حزب آزادی و دموکراسی هلند آن را غیرواقع بینانه توصیف کرده اند، احتمال تبدیل این طرح به قانون زیاد است. وزیر امور اقتصادی هلند هم اذعان کرده که تا 10 سال آینده تنها 15 درصد از خودروهای جدید به فروش رفته در هلند خودروهای الکتریکی خواهند بود.

میتسوبیشی تولید جایگزین برای پاجیرو را کنسل کرد

ادمین بازدید : 512 پنجشنبه 27 اسفند 1394 نظرات (0)

نسل چهارم میتسوبیشی پاجیرو کنونی (متفاوت از میتسوبیشی پاجیرو اسپرت) که با عنوان میتسوبیشی Montero و Shogun نیز در سراسر دنیا عرضه می شود در نمایشگاه خودروی پاریس 2006 رونمایی شد.

به گزارش خبرخودرو، اخیرا اعلام شده است که این شاسی بلند بزرگ به نسل پنجم نمی رسد.

دو دلیل اصلی برای اتخاذ این تصمیم شامل کاهش فروش این شاسی بلند پرچم دار و قوانین آلایندگی سخت گیرانه در برخی بازارها است. اصلاح در بهره وری و افزودن ویژگی هایی جدید به مدلی 9 ساله تغییری قابل توجه را در رشد فروش ایجاد نخواهد کرد چرا که اکنون رقابت در طراحی و تکنولوژی های جدیدتر است. در سال مالی گذشته 54 هزار دستگاه از پاجیرو در سراسر دنیا به فروش رسید در حالی که فروش این خودرو در ابتدا 160 هزار دستگاه بود.

این خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته که نسل بعدی پاجیرو را تولید نکند و در عوض بر خودروهایی پر فروش تر و کم مصرف تر تمرکز کند. این خودروساز بر کراس اوور/شاسی بلندهایی کوچک تر تمرکز خواهد کرد که شامل میتسوبیشی اوتلندر است. گمان می رود نسخه های هیبریدی شارژی و تمام برقی این خودرو نیز در آینده عرضه شوند. سال آینده نسل چهارم میتسوبیشی ASX بر اساس میتسوبیشی eX کانسپت ساخته می شود که ماه اکتبر در نمایشگاه خودروی توکیو 2015 رونمایی شد. گزارش شده است که این خودرو نسخه ای هیبریدی شارژی نیز خواهد داشت اما تا قبل از سال 2017 عرضه نخواهد شد.

آینده میتسوبیشی متکی بر کلاس کراس اوورها و شاسی بلندها خواهد بود.

 

اولین تصاویر هوندا فیت تویست مدل 2016 درز کرد

ادمین بازدید : 498 شنبه 15 اسفند 1394 نظرات (0)

به تازگی اولین تصاویر از نسل دوم هوندا فیت تویست مدل 2016 در حال تست در برزیل فاش شده است.

به گزارش خبرخودرو، گفته می شود هوندا فیت تویست جدید اواسط سال 2016 وارد نمایندگی های فروش برزیل خواهد شد.

هوندا فیت تویست نسخه ای کراس اوور و هوشمندتر از نسل قبلی هوندا فیت (هوندا جاز درهند) و مخصوص بازار برزیل است. اگرچه تصاویر فاش شده جزئیات زیادی از طراحی بدنه این خودرو رانشان نمی دهند اما یک طراحی ذهنی منتشر شده از فیت تویست ایده ای از این مدل جدید را به نمایش گذاشته است.

نیروی هوندا فیت تویست کنونی در برزیل از موتور 1.5 لیتری Flex-fuel با قدرت 116اسب بخار و گشتاور 153 نیوتون متر متصل به گیربکس دستی یا CVT تامین می شود. جدیدترین فیت تویست نیز از همین موتور بهره خواهد برد که البته کمی اصلاح شده تا عملکرد بهتر و مصرف سوخت کم تری داشته باشد.

ارتقا ظاهری فیات Aegea

ادمین بازدید : 569 جمعه 30 بهمن 1394 نظرات (0)

تصاویر جدید منتشر شده از سدان فیات Aegea/Tipo  حاکی از تغییرات اندک ظاهر آن است.

به گزارش خبرخودرو ، احتمالا خودروی جذاب تر Aegea/Tipo  با بسته های ارتقایی ظاهری جدیدی که برای محصولات آبارث در نظر گرفته شده اند، عرضه می شود .

با نگاهی به تصاویر این محصول می توان متوجه ظاهر اسپرت تر آن با دو خروجی اگزوز، اسپویلر عقب، دیفیوزر عقب و در کل سامانه تعلیق کاهش ارتفاع یافته شد. لذا می توان انتظار داشت که تیپوی جدید دارای قدرت بیشتری نیز باشد. گفته می شود که به دلیل استفاده از بدنه 356 S  این خودرو با نام Aegea S شناخته خواهد شد.

در کل می توان گفت که Aegea S دارای ظاهری هجومی تر با سپرها و باله های کناری متفاوت است. علاوه بر این در قسمت جلویی، جلو پنجره جدید، قاب قرمز رنگ آیینه ها و رنگ بندی متفاوت سقف به چشم می خورد.

این محصول دارای یک موتور  1.4 لیتری توربو به توان 138 اسب بخار  و گشتاور  177 پوند فوت است که در کنار یک جعبه دنده شش سرعته دستی مشابه فیات 124 spider نصب شده است.

تصاویری از جیپ C-SUV درز کرد

ادمین بازدید : 590 دوشنبه 12 بهمن 1394 نظرات (0)

به تازگی تصویر جدیدی از جیپ C-SUV که با کد جیپ 551 شناخته می شود در حال ورود به هواپیمایی در آمریکای جنوبی منتشر شده است.

به گزارش خبرخودرو، گزارشات حاکی از آن است که این نمونه اولیه به منظور تست از این کشور خارج می شود.

جیپ 551 جایگزینی برای مدل های جیپ پاتریوت (Patriot) و کامپس (Compass) است. این شاسی بلند که گفته می شود بر اساس پلتفرم رنگاده ساخته خواهد شد برای فیات کرایسلر هند مهم خواهد بود که تصمیم دارد این مدل را در کارخانهRanjangaonتولید و صادر کند.گفته می شود فیات کرایسلر هند، 551 را برای بازارهای فرمان سمت راست همچون استرالیا، آفریقای جنوبی و بازارهای آسیایی تولید خواهد کرد.

گمان می رود زیر کاپوت 551 موتورهای دیزلی و بنزینی چهار سیلندر تعبیه شود. موتور بنزینی گرفته شده از خانواده Tigershark در این خودرو قدرت 164 اسب بخار تولید می کند در حالی که موتور مولتی جت دیزلی 2.0 لیتری آن قدرت 170 اسب بخار خواهدداشت. این خودرو با گیربکس اتوماتیک 9 سرعته دارای سیستم 4WD در طیف مدل های خود خواهد بود.

احتمالا این خودرو اوایل سال 2017 در هند به تولید خواهد رسید البته طراحی آن سال آینده توسط یک کانسپت در یکی از نمایشگاه های خودروی آمریکایی معرفی خواهد شد.

دایهاتسو کانسپتی جدید را معرفی کرد

ادمین بازدید : 450 شنبه 05 دي 1394 نظرات (0)

دایهاتسو به تازگی از رونمایی خودروی کانسپت دایهاتسو D-Base در نمایشگاه خودروی توکیو 2015 خبر داده است که 28 اکتبر برای رسانه ها افتتاح می شود.

به گزارش خبرخودرو، D-Base می تواند نسل بعدی دایهاتسو میرا را نشان دهد که یکی از کم مصرف ترین خودروهای ژاپن محسوب می شود.

دایهاتسو اعلام کرد D-Base پیشنهادی برای یک خودروی کوچک پایه جدید است و به منظور القای نوآوری در نسل بعدی خودروهای زیست محیطی ساخته شده است. این کانسپت با طراحی شیک و هوشمندانه از تکنولوژی توسعه یافته e:S(تکنولوژی ذخیره انرژی) دایهاتسو بهره می برد که در خط تولید کنونی این خودروساز موجود است.

تکنولوژی e:S یک سیستم ذخیره سوخت با مجموعه ای از نوآوری های نیرومحرکه و بدنه است.

احتمالا نسخه تولیدی D-Base از موتور 660 سی سی سه سیلندر با مصرف سوخت کم تر و طول 3.4 متر، عرض 1.48 متر و ارتفاع 1.49 متر بهره خواهد برد.

سایون با کانسپتی جدید به نمایشگاه لس آنجلس می رود

ادمین بازدید : 460 چهارشنبه 02 دي 1394 نظرات (0)

سایون در نمایشگاه خودروی لس آنجلس کانسپتی کاملا جدید را معرفی خواهد کرد که احتمالا خودروی شهری iR خواهد بود.

به گزارش خبرخودرو، سایون در ماه آوریل نام iR را به ثبت رساند و این خودرو می تواند سومین مدل جدید در خط تولید جوان پسند ارزان تویوتا باشد. این برند در سال جاری iA خود را معرفی کرد که یک سدان مزدا 2 با نشان جدید است. این خودروساز هم چنین مدل iM را معرفی کرد که در واقع همان هاچ بک تویوتا یاریس/آئوریس است.

با توجه به تصویر تیزر این خودرو مشخص است که نشان سایون روی یک هاچ بک تعبیه شده و با در نظر گرفتن توقف تولید سایون iQ نیز می توان گفت جایی برای یک خودروی شهری کوچک در خط تولید این برند وجود دارد.

اوایل سال جاری یکی از مقامات سایوناعلام کرد که سومین مدل جدید در خط تولید این خودروساز یک کراس اوور نخواهد بود بلکه مدلی ساخته شده بر اساس یک محصول جهانی تویوتا مانند Aygo خواهد بود که یک خودروی شهری ساب کامپکت پنج در است.

از جایگزین بوگاتی ویرون بیش تر بدانیم

ادمین بازدید : 443 دوشنبه 23 آذر 1394 نظرات (0)

یک طراح مستقل بر اساس تصاویر فاش شده از نمونه آزمون بوگاتی شیرون، طراحی ذهنی از این جایگزین بوگاتی ویرون را منتشر کرده است.

به گزارش خبرخودرو، در این طراحی از عناصر سبک بوگاتی ویژن GT رونمایی شده در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2015 نیز استفاده شده است.

احتمالا سبک طراحی که بوگاتی برای شیرون انتخاب می کند مانند تصویر منتشر شده در این مطلب باشد. اگرچه این خودرو رویکردی انقلابی ندارد اما ممکن است بوگاتی شیرون ظاهری تهاجمی تر و مدرن تر از ویرون داشته باشد. شایعه شده است که این خودرو 50 کیلوگرم سبک تر از ویرون سوپراسپرت خواهد بود.

نیروی این خودرو از نسخه اصلاح شده موتور 8.0 لیتری W16 کواد توربو با قدرتی بیش تر از 1500 اسب بخار تامین خواهد شد. این قدرت می تواند به شیرون کمک کند رکورد سریع ترین خودروی تولیدی دنیا را که به نام ویرون سوپراسپرت ثبت شده است از آن خود کند.

احتمالا بوگاتی شیرون در نمایشگاه خودروی ژنو 2016 رونمایی می شود و گمان می رود این خودرو قیمتی در حدود 2.2 میلیون یورو داشته باشد.گفته می شود که تنها 400 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد البته بوگاتی هنوز این رقم را تایید نکرده است.

ارتقای خودروی فورد ST

ادمین بازدید : 494 جمعه 20 آذر 1394 نظرات (0)

فورد بسته جدید با نام Moutane را برای فوکس ST فروخته شده در بریتانیا معرفی کرد.

به گزارش خبر خودرو، طبق اعلام شر کت تولید کننده بسته ارتقایی فوق ظرف دو ساعت بر روی این خودرو نصب می شود و نیازی به زمانبندی و فهرست انتظار چندانی ندارد.

کوین کریفین، مدیر فروش بریتانیا، گفت: فوکس ST 275 PS مدل 2015 آخرین محصول به روز رسانی شده شرکت است و در راستای گسترش طیف محصولات و قطعات Ford Performance ساخته شده است.

این بسته باعث می شود دارندگان خودروی فوکس ST تجربه ای بسیار متفاوت تر را تجربه کند و این به روز رسانی  با تضمین عدم تغییر ضمانتنامه انجام می پذیرد.

بسته Moutane بخش ECU، فیلترها هوا و خنک کننده داخلی را بهینه سازی می کند. این خودرو دارای یک موتور 2.0 لیتری اکوبوست چهار سیلندر به توان 275 اسب بخار است و گشتاور آن به 400 نیوتون متر است که به ترتیب 25HP و 55Nm افزایش یافته است. هزینه  این تیونینگ 1195 پوند اعلام شده است.

نمایش دنا در «آستانه»

ادمین بازدید : 546 پنجشنبه 28 آبان 1394 نظرات (0)

گروه صنعتي ايران‌خودرو در سومين نمایشگاه تخصصي خودرو، وسايل نقليه سبك و سنگين و صنايع وابسته آستانه در قزاقستان حضوري فعال خواهد داشت.            

شركت ايران‌‌خودرو در سومين نمايشگاه خودرو و صنايع وابسته در مركز نمايشگاهي «كورمه» پايتخت قزاقستان مشاركت مي‌كند. خودروهاي سواري شامل دنا، رانا، سورن ايي‌ال‌ايكس جديد و وانت آريسان، محصولاتي است كه در غرفه گروه صنعتي ايران‌خودرو به معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي‌گيرد.

گروه صنعتي ايران‌خودرو در غرفه‌اي به مساحت 160 متر مربع فضاي سرپوشيده نسبت به عرضه آخرين دستاوردها و محصولات خود به تجار، خريداران خودرو و عموم مردم اقدام خواهد كرد. هدف از مشاركت در اين نمايشگاه، توسعه بازار محصولات ايران‌خودرو در كشورهاي شرق درياي خزر شامل قزاقستان، ازبكستان، تاجيكستان، تركمنستان و قرقيزستان است و اين امر با توجه به نياز مبرم كشور قزاقستان به عنوان يكي از نقاط اصلي آسياي مركزي و قفقاز به نوسازي ناوگان حمل و نقل خود - اعم از شخصي و عمومي – صورت مي‌گيرد.

دوره پيشين نمايشگاه خودرو آستانه در سال 2014 با حضور بيش از 14 هزار بازديدكننده از قزاقستان و كشورهاي اطراف برگزار شده بود.

گفتني است، سومين نمايشگاه خودرو و صنايع وابسته آستانه در راستای گسترش تبادلات تجاری در حوزه خودرو و صنعت حمل و نقل از 17 تا 19 مهر 1394 در مركز قزاقستان برگزار می شود.

١٩٠ میلیارد ریال صرفه جویی با مصرف CNG به جای بنزین

ادمین بازدید : 497 یکشنبه 10 آبان 1394 نظرات (0)

استفاده از گازطبیعی فشرده (سی ان جی) موجب ١٩٠ میلیارد ریال صرفه جویی در مصرف بنزین منطقه زنجان شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان با مهم برشمردن مدیریت مصرف انواع فرآورده نفتی بویژه بنزین، گفت: سی ان جی،سوختی پاک و جایگزینی مناسب برای بنزین است که ارتقای فرهنگ استفاده از آن نقشی بسزا در کاهش و صرفه جویی قابل توجه مصرف بنزین دارد.

اصغر عباسی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال ٣٣میلیون ٥٠٠ هزار مترمکعب سی ان جی مصرف شد که در سه ماهه دوم به ٦٦ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی گفت: این میزان مصرف سی ان جی در بازه زمانی ٦ ماهه نخست امسال موجب شده است تا همین مقدار بنزین (٦٦ میليون لیتر) بنزین مصرف نشود.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان، تصریح کرد: در نتیجه استفاده از سی ان جی به جای بنزین، علاوه بر بهبود بخشی محیط زیست و سالم سازی بیش از پیش هوا، ١٩٠ میلیارد ریال نیز صرفه جویی اقتصادی شده است.

نیسان از کانسپتی جدید رونمایی کرد

ادمین بازدید : 474 چهارشنبه 06 آبان 1394 نظرات (0)

نیسان Teatro for Dayz کانسپت یکی از خودروهایی خواهد بود که در غرفه این خودروساز ژاپنی در نمایشگاه خودروی توکیو 2015 به نمایش در می آید.

به گزارش خبرخودرو، مردم جوان تر در ژاپن با تمایلات و سلیقه نسل قبلی رشد نمی کنند. نیسان Teatro for Dayzیک کانسپت است که این خودروساز ادعا می کند برای نسل کنونی و جوانانی طراحی شده است که به تازگی به سن قانونی رانندگی رسیده اند.

نیسان این جوانان را “share natives” می نامد چرا که در دنیای دیجیتال بزرگ شده اند. کابین این کانسپت، بومی نانوشته است که می تواند با احساسات و تمایلات سرنشینانش سفارشی شود.

داشبورد، فرمان، صندلی های جلو و عقب، پانل های در و تخته Uشکل در پشت صندلی جلوی این خودرو دارای روکشی سفید رنگ هستند که می تواند برای نمایش الگوها و طرح های زیادی استفاده شود.

گفته می شود Teatro دارای نسخه ای از نیرومحرکه الکتریکی نیسان است که البته هنوز این خودروساز اطلاعاتی را از آن منتشر نکرده است. این کانسپت دارای اندازه گیر شارژ خارجی روی درها است.

Teatro در زبان ایتالیایی به معنای تئاتر است در حالی که Dayzاشاره به خودروی کِی اصلی اینبرند دارد.Dayz به طور مشترک با میتسوبیشی ساخته می شود.

نسل دوم تویوتا اینووا در سال جاری عرضه می شود

ادمین بازدید : 496 دوشنبه 04 آبان 1394 نظرات (0)

نسل دوم تویوتا اینووا مدل 2016 که گفته شده در ماه جاری رونمایی جهانی می شود، در نوامبر یا دسامبر سال 2015 در اندونزی عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرخودرو، اینووا مدل 2016 بر اساس پلتفرم ladder-frame کاملا جدیدی ساخته شده که در هایلوکس جدید نیز به کار رفته و دارای ویژگی های ایمنی بیش تری از جمله امکان تعبیه 7 کیسه هوا است. با توجه به تصویر فاش شده و طراحی های ذهنی منتشر شده از نسل دوم اینووا به نظر می رسد این خودرو دارای طراحی انقلابی روی بدنه خواهد بود تا بزرگ تر و پرمیوم تر از مدل کنونی آن باشد.

نیروی این خودرو از موتور 2.4 لیتری GD دیزلی جدید با قدرت 150 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتون متر تامین خواهد شد که در تویوتا هایلوکس 2015 نیز به کار می رود. تویوتا علاوه بر گیربکس دستی شش سرعته استاندارد یک نسخه اتوماتیک شش سرعته را نیز برای این خودرو عرضه می کند.

خطر موتور سواري در حاشيه راه هاي مازندران

ادمین بازدید : 488 شنبه 02 آبان 1394 نظرات (0)

حدود 100 روستای حاشیه راههای مازندران برای موتور سواران بحرانی شناخته شد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های مازندران با اشاره به جان باختن 55 موتور سوار نیمه نخست امسال در راههای مازندران گفت: حدود 100 روستا درحاشیه راههای استان برای موتور سواری پر خطر است.

محمد زاده مرگ مغزی را بعلت نداشتن کلاه ایمنی، علت مرگ این موتور سواران گروه سنی 21 تا 30 سال اعلام کرد.

او همچنین از توزیع 9 هزار کلاه ایمنی میان موتور سواران و آموزش 27 هزار نفر ساعت برای کاهش حوادث و تلفات ناشی از آن خبر داد.

بیش از 370 نفر شش ماه نخست امسال براثر سوانح رانندگی در محورهای استان جان باختند که 17 درصد این آمار مربوط به موتورسواران است.

توقف تولید محصولات میتسوبیشی در آمریکا

ادمین بازدید : 494 جمعه 24 مهر 1394 نظرات (0)

میتسوبیشی در صدد پایان دادن به کار خط تولید تاسیسات امریکاییش که مسئولیت ساخت خودروهای آتلندر اسپرت را بر عهده دارد میباشد. اما هنوز نتوانسته مشتری خوبی را برای آن پیدا کند. این در حالی است که حتی شنیدن خبر توقف تولید بیش از نهصد کارگر اتحادیه UAW را نگران می کند.

به گزارش خبرخودرو، تاسیسات Normal میتسوبیشی تنها واحد تولیدی این شرکت ژاپنی در ایالات متحده است که طی همکاری مشترکی با کرایسلر شکل گرفته است. گفته می شود که فورد، جنرال موتورز و فیات کرایسلر جز گزینه های احتمالی برای خرید آن هستند و احتمالا قرارداد اتحادیه کاری را تمدید خواهند نمود. این در حالی است به نظر می رسد فورد و جی ام تمایل چندانی به این کار ندارند.

البته هنوز فهرست دقیق خریداران احتمالی اعلام نشده است.

در واقع مهم ترین  مشکل مذاکرات فعلی مدیران میتسوبیشی با سران اتحادیه AUW است که اگر منجر به عقد قرار داد شود میبایستی توسط خریدار بعدی نیز رعایت گردد. این مسئله باعث می شود شرکت های کم تری حاضر به تحویل گرفتن واحد تولیدی به همراه کارکنان می گردند.

آلودگی پیکان معادل 14 خودرو پژو 206 است

ادمین بازدید : 467 جمعه 17 مهر 1394 نظرات (0)

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک فقط برای خودروهای دوستدار محیط زیست که آلایندگی کمی دارند صادر می شود.

محمد هادی حیدرزاده افزود: آلودگی یک پیکان معادل 14 خودرو پژو 206 است.

وی با اشاره به لزوم ارتقای معاینه فنی خودروها به استاندارد یورو 4 گفت: پلیس نیز باید در این زمینه اعمال قانون کند.

حیدرزاده با بیان اینکه بسترهای اجرای این طرح فراهم نشده است، افزود: باید طرح تردد خودروهای سالم ابتدا به صورت آزمایشی در یک منطقه کوچک اجرا شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران اضافه کرد: باید با متخلفان برگه معاینه فنی خودرو همانند نبستن کمربند ایمنی برخورد شود.

حیدرزاده گفت: تقاضای ما این است پلیس با خودروهای سبک و سنگینی که آلایندگی آنها با چشم نیز مشاهد می شود، برخورد قاطع کند.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: الگوی آلایندگی هواهی تهران از گاز به ذرات معلق تغییر کرده است.

حیدرزاده از صنایع خودروسازی نیز تقاضا کرد برای ارتقای استاندارد موتور خودروها به یورو5 تا سال 1396 از هم اکنون اقدام کنند تا همانند استاندارد یورو 4 بارها تقاضای تمدید زمان نداشته باشند.

انتظار رونق تابستانی برای بازار خودرو

ادمین بازدید : 472 جمعه 06 شهريور 1394 نظرات (0)
آخرین روزهای بازار خودرو در فصل بهار در حالی سپری می‌شود که فعالان این بازار معتقدند افزایش تسهیلات از سوی بانک‌ها هم نتوانست تقاضاها را برای خرید خودرو تحریک کند
انتظار رونق تابستانی برای بازار خودرو

افزایش سقف تسهیلات خودرو درحالی از سوی دولت یازدهم کلید خورد که کارشناسان و فعالان این صنعت دو برابر شدن وام خودرو را در ایجاد رونق بازار بی‌تاثیر می‌دانستند. اگرچه برخی کارشناسان معتقد بودند که ارائه وام ۱۵ میلیون تومانی به متقاضیان خودرو با توجه به بهره بالایی که بانک‌ها برای این وام دریافت می‌کنند، مردم را در بازپرداخت آن با مشکل مواجه می‌کنند.

این در حالی بود که با آغاز ارائه وام‌ خودرو بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم از چنین تسهیلاتی استقبال چندانی نکرده‌اند. به اعتقاد کارشناسان این وام‌ حتی اگر تاثیر مثبتی هم داشته باشد، تنها برای خرید خودروهای داخلی با قیمت پایین مناسب است که در این میان تنها به نفع خودروسازی سایپا و رونق در فروش پراید، محصول تولیدی این خودروسازی است.

با این حال ارائه وام ۱۵ میلیون تومانی هم نتوانست برای رکودی که در بازار حکم‌فرما شده کارساز باشد. این در شرایطی است که برخی فعالان این بازار معتقد هستند حتی اگر این وام‌ها هم به متقاضیان پرداخت شود، پرداخت اقساط آن از قدرت خرید قشر کم‌درآمد جامعه خارج است. این در حالی است که از ابتدای خردادماه ارائه تسهیلات خودرو آغاز شده اما با وجود اتمام یک ماه از عملیاتی شدن آن فعالان این بازار همچنان بر این باور هستند که تقاضا برای خرید خودرو افزایش نیافته است.

یکی از فعالان بازار خودرو  با بیان اینکه در حال حاضر خودروهای داخلی و خودروهای وارداتی خرید و فروش نمی‌شوند،گفت: وام ۱۵ میلیون تومانی نمی‌تواند جوابگوی نیاز مردم برای خرید خودرو باشد و همچنین شرایط وام گرفتن آنقدر هم آسان نیست که هر فردی بتواند این تسهیلات را دریافت کند.

بررسی‌ها از وضعیت خرید و فروش در بازار خودرو نشان می‌دهد علاوه بر رکود فصلی، مشکل دیگری که در این بازار وجود دارد این است که بسیاری از مردم به دلیل مذاکرات هسته‌ای برای خرید خودرو دست نگه داشته‌اند و می‌توان گفت این عاملی برای بی‌رمقی بازار در روزهای آخر بهاری سال ۹۴ است.

قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار امروز به شرح زیر است:

خودروهای داخلی

نام خودرو

هفته جاری

(تومان)

هفته گذشته

(تومان)

پژو ۴۰۵ SLX

۳۰,۶۰۰,۰۰۰

۳۰.۵۰۰.۰۰۰

پژو ۴۰۵GLX

۲۹,۸۰۰,۰۰۰

۲۸.۸۷۵.۰۰۰

پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز

۳۱,۵۰۰,۰۰۰

۳۰.۸۰۰.۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۳۲,۹۰۰,۰۰۰

۳۲.۶۰۰.۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۳۶,۷۰۰,۰۰۰

۳۳.۹۵۰.۰۰۰

تیبا

۲۴,۳۰۰,۰۰۰

۲۴.۴۰۰.۰۰۰

تیبا هاچ‌بک

۲۷,۲۰۰,۰۰۰

۲۷.۶۷۵.۰۰۰

پژو ۲۰۶ صندوق‌دار V8

۳۷,۳۰۰,۰۰۰

۳۶.۹۵۰.۰۰۰

رانا

۳۲,۸۰۰,۰۰۰

۳۲.۵۰۰.۰۰۰

L90 E2 اتومات پارس‌خودرو

۵۴,۵۰۰,۰۰۰

۵۳.۰۰۰.۰۰۰

L90 E2 پارس‌خودرو

۴۴,۰۰۰,۰۰۰

۴۱.۸۰۰.۰۰۰

سمند SE

۲۷,۰۰۰,۰۰۰

۲۷.۸۰۰.۰۰۰

سمند LX

۳۰,۱۰۰,۰۰۰

۳۰.۰۰۰.۰۰۰

سمند EF7

۳۰,۳۰۰,۰۰۰

۳۰.۰۷۵.۰۰۰

پژو پارس

۳۶,۸۰۰,۰۰۰

۳۴.۷۰۰.۰۰۰

پژو پارس دوگانه‌سوز

۳۷,۵۰۰,۰۰۰

۳۷.۰۰۰.۰۰۰

کیا سراتو دنده‌ای

۷۵,۶۰۰,۰۰۰

۷۳.۷۵۰.۰۰۰

کیا سراتو اتومات

۹۰,۵۰۰,۰۰۰

۸۸.۰۰۰.۰۰۰

آریو گیربکسی

۵۴,۰۰۰,۰۰۰

۴۸.۵۰۰.۰۰۰

خودروهای وارداتی

سوناتا lF

۱۷۱.۰۰۰.۰۰۰

اپتیما

۱۵۹.۰۰۰.۰۰۰

تویاتا کرولا

۱۲۷.۰۰۰.۰۰۰

       

پرده‌برداری از خودروی وحشی رضوانی بیست

ادمین بازدید : 532 چهارشنبه 14 مرداد 1394 نظرات (0)
سرانجام نسخه نهایی و تولیدی رضوانی بیست، به عنوان یک خودروی اسپرت خالص، خام و قدرتمند رسماً معرفی شد.

 

دنیای خودرو – سرانجام نسخه نهایی و تولیدی رضوانی بیست، به عنوان یک خودروی اسپرت خالص، خام و قدرتمند رسماً معرفی شد.

Rezvani Motors Beast production verison
رضوانی موتورز و مالک ایرانی آن یعنی فردیس رضوانی، این خودرو را بر مبنای طراحی هواپیماهای جنگنده، سر و شکل داده است. سمیر سادیخف، طراح مشهور آذربایجانی، یک طراحی منحصر به فرد را برای این خودرو به سرانجام رسانده است.

Rezvani Motors Beast production verison
بیست (Beast) روی شاسی و ساختار آریل اتم ۳ بنا شده است. در واقع این خودرو تنها ارائه یک بدنه آئرودینامیکی برای آریل اتم محسوب می‌شود. این بدنه شیک از جنس فیبر کربن با دماغه کشیده و رو به پایین خود، چراغ‌های کوچک و نگاه زهردار، هواکش‌های متعدد و بزرگ در جلو و پهلوها، اسپویلر جلو، دیفیوزر عظیم عقب و چرخ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی براق، متمایز از هر خودروی دیگری به نظر می‌رسد. شیشهٔ جلو بدون فریم و خودرو بدون سقف می‌باشد.

Rezvani Motors Beast production verison
با ورود به کابین، فضایی بسیار ساده و خام را مشاهده خواهید کرد. صندلی‌ها تماماً از فیبر کربن بوده و نمایشگرهای دیجیتالی بزرگ همراه با سیستم سرگرمی سازگار با اپل CarPlay و فرمان اسپرت خودرو جلب نظر می‌کنند.

Rezvani Motors Beast production verison
قدرت این خودرو توسط یک پیشرانه چهار سیلندر ۲.۴ لیتری سوپرشارژر و توربوشارژر تأمین می‌شود. تقویت موتور باعث شده تا قدرت آن به ۵۰۰ اسب بخار برسد.

Rezvani Motors Beast production verison
با وجود وزن بسیار پایین ۷۴۸ کیلوگرمی خودرو و نسبت قدرت به وزن فوق‌العاده آن، این خودرو قادر است شتاب حیرت‌انگیز صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را در ۲.۷ ثانیه ثبت نماید. البته بیشینه سرعت آن تنها ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

Rezvani Motors Beast production verison
قیمت پایه رضوانی بیست از ۱۶۵ هزار دلار آغاز می‌شود و ساخت هر دستگاه آن به گفته رضوانی، بین ۸ تا ۱۲ هفته زمان خواهد برد.

 • Rezvani Motors Beast production verison 11

بازگشت و معرفی سوپر خودروی TVR

ادمین بازدید : 470 پنجشنبه 08 مرداد 1394 نظرات (0)
یک دهه از سالهای خبرسازی TVR گذشته و دست تقدیر می‌خواهد دوباره این افعی جهنده را به عرصه رقابت با بزرگان بازار برگرداند.

 

یک دهه از سالهای خبرسازی TVR گذشته و دست تقدیر می‌خواهد دوباره این افعی جهنده را به عرصه رقابت با بزرگان بازار برگرداند. حالا گروهی از سرمایه‌گذاران دست به کار شده‌اند تا این برند قدیمی را دوباره احیا کنند.

TVR

TVR

TVR

TVR

TVR

TVR

TVR

TVR

بر مبنای یک کوپه داغ و اسپرتی که شعارش روح رانندگی است و همه تلاشش این است که فریاد بزند: “من متفاوتم.”
خودروهای TVR همه خودروهایی عجیبی و البته پرطرفدار بودند، مدل‌هایی با اسم‌های جالب از قبیل ترایدنت، ساگاریس و سربرا با دماغه‌های زیبا و البته بی شباهت به سایر خودروها که با چراغ‌هایی دوبل یا سه تایی از خشونت و حرص فراوان برای شکست رقبا حرف می‌زنند.

TVR

TVR

گوردون موری، طراح شهیر مک لارن F1 افسانه ای، یکی از ارکان طراحی TVR جدید خواهد بود. موری و کاسورث می توانند نقشی اساسی در احیای TVR ایفا کنند. شاید بتوان دوباره به یک اسپرت عجیب انگلیسی دیگر خوشبین بود.

TVR

TVR

راهنمای سفر و خرید تور ارزان مالزی

ادمین بازدید : 476 پنجشنبه 08 مرداد 1394 نظرات (0)

مالِزي کشوري در جنوب شرقي آسيا و پايتخت آن کوالالامپور است. سازمان‌هاي دولتي و وزارت‌خانه‌هاي اين کشور در شهر جديد پوتراجايا (پايتخت اداري) اين کشور واقع است. مالزي عضو سازمان ملل متحد و اتحاديه کشورهاي همسود است. اين فدراسيون شامل سيزده ايالت در جنوب شرقي آسيا است. نام «مالزي» زماني انتخاب شد که فدراسيون مالايا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک يک اتحاديه متشکل از 14 ايالت را تشکيل دادند. در سال 1965 سنگاپور از مالزي جدا شد و به کشوري مستقل تبديل گرديد.

مالزي دربردارنده دو ناحيه جغرافيائي است و درياي جنوبي چين آن‌ها را از هم جدا مي‌کند: شبه جزيره مالزي يا مالزي غربي که بر روي شبه جزيره مالايي قرار دارد و از شمال با تايلند مرز خشکي دارد و از طريق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پيوند دارد. اين کشور دربردارنده شاه نشينهاي جوهور، کداه، پاهنگ، نگري سمبيلان، کلانتان، پراک، سلانگور، پرليس و ترنگانا بوده و دو ايالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجايا و کوآلالامپور سرپرستي مي‌کنند. بورنئوي مالزي يا مالزي شرقي که بخش شمالي جزيره بورنئو را دربردارد باآنکه هم مرز اندونزي است، زير سرپرستي حکومت شاه نشين برونئي قرار دارد. مالزي شرقي دربردارنده ايالات ساباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن است.اگرچه از ديدگاه سياسي اين بخش را مالايي‌ها سرپرستي مي‌کنند، اما جمعيت جديد مالزيايي با وجود اقليتهاي چيني و هندي يکدست نيست. سياست‌هاي مالزي براي بيان ماهيت ادعاشده مشاوره‌اي آن گفته شده‌است و سه حزب اصلي تشکيل دهنده ناسيونال باريسان، هريک وابستگي خود را به يکي از گروه‌هاي نژادي کاسته‌است. تنها تنش مهم ديده شده در اين کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهاي نژادي 13مي در آستانه مبارزه انتخاباتي و بر سر درگيري‌هاي نژادي بوده‌است. با اين همه، مالزي الگويي از هماهنگي نژادي شمرده مي‌شود.

دولت و سياست

مالزي کشوري با حکومت پادشاهي مشروطه است. اين کشور به دست يک فرمانرواي بلندپايه يا (Yang di-Pertuan Agong) که از آن به نام شاه مالزي ياد مي‌شود، اداره مي‌گردد. او براي يک دوره پنج ساله در ميان نه پادشاه ايالات مالايايي برگزيده مي‌شود؛ چهار ايالت ديگر، اسما فرمانداراني دارند که در کار اين انتخاب شرکت نمي‌کنند. به همين سبب مالزي کشوري پادشاهي شمرده مي‌شود.

سازمان حکومتي در مالزي نسبتاً الگوبرداري از سازمان پارلماني سيستم وست مينيستر، يا به عبارتي ميراث حکومت استعمار بريتانيا است. اما در عمل، بيشتر قدرت در شاخه اجرائي دولت متمرکز مي‌شود تا بخش مقننه آن، و قوه قضائيه در اثر حملات مداوم دولت در دوره مهاتير تضعيف شده‌است. از زمان کسب استقلال در سال 1957، مالزي توسط يک ائتلاف چند نژادي تحت عنوان ناسيونال باريسان (قبلاً يک اتحاد بوده) اداره شده‌است.

مجلس مالزي شامل يک مجلس نمايندگان (Dewan Rakyat) (يعني «خانه ملت») و يک مجلس سنا يا (Dewan Negara) (يعني خانه کشور) مي‌باشد. مجلس 219 عضوي نمايندگان از طريق هيئتهاي تک عضوي موکلاني انتخاب مي‌شوند که اعضاي آن براي حداکثر يک دوره 5ساله برگزيده شده‌اند. قدرت قانونگذاري بين قانونگذاران فدرال و ايالتي تقسيم مي‌شود. تمام 70 سناتور آن براي مدت 3 سال متصدي امور وکالت خود هستند؛ که 26نفر از آنهلا از سوي مجامع ايالتي، 2 نفر به نمايندگي از منطقه فدرال کوآلالامپور، يعني 1نفر از حوزه‌هاي فدرال لابوان و پوتراجايا، و 40نفر باقي نيز توسط شاه منصوب مي‌گردند. انتخابات پارلماني مالزي دست کم يکبار در هر? سال برگزار مي‌شود، که آخرين انتخابات عمومي آن در مارس 2004 برگزار شده‌است. سن راي دهندگان بايد از 21 به بالا باشد تا بتوانند براي اعضاي مجلس نمايندگان و نيز بيشتر ايالات و نيز مجمع قضائي ايالتي راي بدهند. راي دادن اجباري نيست.

قدرت اجرايي در اختيار کابينه مالزي (هيئت دولت) به رياست نخست وزير است؛ و قانون اساسي مالزي تاکيد مي‌کند که نخست وزير بايد عضو مجلس پايين دستي، پارلمان مالزي باشد که بنابر نظر حاکم عالي مي‌تواند به گروه اکثريت در مجلس دستور دهد. کابينه از ميان اعضاي دو مجلس انتخاب مي‌گردد و مسئول اداره آن مرجع نيز مي‌باشد.همچنين دولت مالزي در تلاش است که ميزباني جام جهاني 2030 را کسب کند.

دولت‌هاي ايالتي با رياست وزراي عالي (Menteri Besar در ايالات مالايايي يا Ketua Menteri در ايالاتي که حاکمان موروثي ندارند) با شوراهاي ايالتي (Dewan Undangan Negeri) و با راي شاهان و فرمانداران آنها برگزيده مي‌شوند.

تقسيمات کشوري

مالزي داراي 13 استان است و استاندار هر استان را اصطلاحاً «شاه» مي‌نامند.

جغرافيا

کشور مالزي در جنوب شرقي آسيا واقع شده و از لحاظ جغرافيائي از دو قسمت کاملاً جدا تشکيل شده. ميان 1تا 7درجه عرض شمالي و 100 تا 119 درجه طول شرقي قرار دارد.

کوالالامپور

پوتراجايا

مالزي غربي

مالزي شرقي

ناحيه فدرالدرياي جنوبي چين

تنگه

مالاکا

خليج تايلند

درياي سولو

درياي سلب

دو بخش متمايز مالزي از طريق درياي چين جنوبي از يکديگر جدا شده‌اند، که هردو بخش غربي شبه جزيره مالزي و شرق مالزي، داراي منظره بسيار مشابهي از دشتهاي مرتفع ساحلي هستند که اغلب از تپه‌ها و کوهستانهاي جنگلي انبوه پوشيده شده که مرتفع‌ترين آن، کوه کينابالو به ارتفاع 4,095,2 متر بر روي جزيره بورنئو قرار دارد. آب و هواي محلي، استوايي بوده که مشخصه آن بادهاي موسمي سالانه‌است که (در ماههاي آوريل و اکتبر) در جنوب غرب و (از اکتبر تا فوريه) در شمال غرب مي‌وزد.

تانجونگ پي آي، که در ايالت جنوبي جوهور قرار دارد، جنوبي‌ترين نقطه قاره آسيا مي‌باشد.

تنگه مالاکا که بين سوماترا و شبه جزيره مالزي قرار دارد، به شکل بحث برانگيزي مهمترين مسير کشتيراني جهان محسوب مي‌شود.

پوتراجايا، مرکز اداري جديد التاسيسي براي دولت فدرال مالزي است که تاحدي در نظر دارد از تراکم فزاينده داخل پايتخت مالزي، کوآلالامپور بکاهد. کوآلالامپور به عنوان مقر پارلمان و علاوه برآن مرکز بازرگاني و مالي کشور باقي مي‌ماند. ديگر شهرهاي اصلي آن عبارتند از پنانگ جرج تاون، ايپوه، جوهور باهرو، کوچينگ، کوتاکينابالو، آلوراستار، کوتاباهارو و شهر مالاکا.

تعطيلات

مردم مالزي در طول سال تعدادي روزهاي تعطيلي و جشن دارند. برخي از اين تعطيلات جزو تعطيلات عمومي فدرال معرفي شده‌اند و بعضي ديگر توسط خود ايالات به عنوان تعطيلات عمومي معرفي مي‌شوند. برخي جشنها نيز که جزو تعطيلات عمومي محسوب نيستند از سوي گروه‌هاي خاص نژادي يا مذهبي تعطيل محسوب مي‌شوند.

 

مشهورترين روز تعطيل (در مالزي) «هاري مرداکا» (روز استقلال-National Day) در 31 اوت به يادبود استقلال فدراسيون مالزي در سال 1957 مي‌باشد. هاري مرداکا، و نيز روز کارگر (?مي)، روز تولد شاه (اولين شنبه ماه ژوئن) و برخي اعياد ديگر به عنوان تعطيلات عمومي و رسمي و فدرال در اين کشور محسوب مي‌شوند.

مسلمانان در مالزي (ازجمله تمام مالايايي‌ها و ديگر مسلمانان غير مالايايي) در تعطيلات مسلمين جشن مي‌گيرند. معروفترين عيد، عيد فطر ((که «هاري رايا عيدالفطر نيز گفته مي‌شود) و ترجمه مالايايي آن عيدالفطر است. کلاً اين عيد از سوي مسلمانان سراسر جهان در پايان ماه رمضان، ماه روزه داري، برگزار مي‌شود. علاوه بر، Hari Raya Puasa، آنها عيد قربان (به»هاري راياً عيدالاضحي نيز گفته مي‌شود و ترجمه آن عيدالاضحي (قربان) بوده)، و اول ماه محرم (سال جديد اسلامي)، و مولد الرسول (روز تولد پيامبر (ص)) را نيز جشن مي‌گيرند.

فرهنگ چيني در مالزي به عنوان نمونه جشنهايي برگزار مي‌شود که از سوي تمام چيني‌هاي سراسر جهان انجام مي‌گيرد. سال جديد چيني معروفترين اين جشنها است که 15 روز طول مي‌کشد و با " جشن فانوس به پايان مي‌رسد. ديگر جشنهاي برگزار شده از سوي چيني‌ها عبارتند از جشن کينگمينگ، جشن قايق اژدها و جشن ميانه پاييز. علاوه بر جشنهاي سنتي چيني، بودائي‌هاي چيني نيز جشن روز وساک را برگزار مي‌نمايند.

اکثر هنديهاي مالزي هندو هستند و جشن ديپاوالي (ديوالي)، يا جشن نور نور برگزار مي‌کنند، در حالي که تايپوسام مراسمي است که در سراسر کشور با تجمع هندوها در باتو کيوز (غارهاي باتو) برگزار مي‌گردد. گذشته از هندوها، سيکها نيز جشن وايساکي، يا سال جديد سيکها را برگزار مي‌کنند.

جشنهاي ديگر همچون کريسمس، هاري گاواي بين مردم ايبان در داياک، پستاکاآماتان از مردم کادازان دوسون نيز در کشور مالزي برگزار مي‌شود. تور مالزی شما را به دیدن این همیشه خیال انگیزها دعوت میکند

با وجود آن که بيشتر اين جشنها مربوط به نژاد يا مذهب خاصي مي‌شود، تمامي مالايايي‌ها بدون توجه به پيشينه مذهبي و نژادي خود، اين جشنها را با هم برگزار مي‌کنند. در سالهاي ????-???? زماني که جشنهاي هاري رايا پوآسا و سال جديد چيني با يکديگر همزمان گرديد، شعار«Raya Kongsi» که ترکيبي از Gong Xi Fa Cai بود، براي تبريک سال نوي چيني استفاده شد، و هاري رايا (که در زبان مالايايي به مفهوم «جشنگيري با همديگر» مي‌باشد) بکار رفت. در طول سالهاي ????-????، هاري رايا پوآسا و ديواپالي با يکديگر مقارن شده، و يک شعار مشابه «Raya Deepa» ابداع مي‌شود.

جاذبه‌هاي گردشگري

شبه جزيره مالزي به سبب داشتن سواحل بيشمار و گوناگون در بخش‌هاي مختلفش، يکي از بزرگترين و مهمترين مکانهاي غواصي در دنيا شمرده مي‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آبهاي شفاف و گوناگوني ماهي‌ها از زيباترين جاذبه‌هاي مالزي به شمار مي‌رود.

طبيعت زيبا و استوايي مالزي مکانهاي متعددي را براي گردشگران علاقمند به طبيعت ارائه مي‌کند. تامان نگارا يا جنگل ملي مالزي از قديمي‌ترين جنگلهاي جهان به شمار مي‌رود.

سواحل شرقي شبه جزيره مرکزي مالزي، داراي جزاير بسيار ديدني و بکر مي‌باشند که از آن جمله عبارتند از : جزيره پرهنتيان, جزيره ردانگ, جزيره تيومان. همچنين مي‌توان به جزيره? لنکاوي اشاره کرد که در شمال غربي مالزي واقع شده‌است و در زبان مالايي به معني جزيره? عقاب سرخ قهوه‌اي است.جزيره? لنکاوي با جزيره کيش در خليج پارس خواهر خوانده هستند.

برج‌هاي دوقلوي پتروناس که متعلق به شرکت نفتي پتروناس مالزي مي‌باشند در حال حاضر بلندترين برجهاي دوقلوي جهان مي‌باشند که يکي از مکانهاي توريستي شهر کوالالامپور را بوجود آورده‌اند.

مجسمه? ايستاده? بودا در باتو کيو(کوالالامپور) بلندترين مجسمه? ايستاده دنياست که همه روزه تعداد زيادي از توريست‌ها از آن ديدن مي‌کنند.

پارک پرنده‌ها  واقع در شهر کوالالامپور نيز بزرگترين باغ پرنده‌هاي روباز در دنياست.

بلنديهاي گنتينگ  و مجموعه هتلها و رستورانها به همراه تنها کازينو موجود در مالزي در فاصله کمي از کوالالامپور نيز يکي ديگر از جاذبه‌هاي گردشگران در تور ارزان مالزي مي‌باشد. بازارهاي محلي و فروشگاههاي بسيار بزرگ داخل شهر کوالالامپور نيز شايد يکي ديگر از جاذبه‌هاي اين شهر براي عده‌اي از گردشگران باشد

قلب جهنمی برای جیپ گرندچروکی

ادمین بازدید : 528 شنبه 20 تير 1394 نظرات (0)
تاکنون پیشرانه SRT هلکت با قدرت اعجاب‌برانگیز ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۸۸۰ نیوتن متر، توانسته خودروهای داج چارجر و چلنجر را به مرتبه‌ای والا رهنمون شود.

 

تاکنون پیشرانه SRT هلکت با قدرت اعجاب‌برانگیز ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۸۸۰ نیوتن متر، توانسته خودروهای داج چارجر و چلنجر را به مرتبه‌ای والا رهنمون شود. با این وجود، استفاده از این قوای محرکه برای شاسی‌بلند جیپ چروکی نیز از همان ابتدا مطرح اما پشت چراغ قرمز تأیید مقامات فیات-کرایسلر متوقف شده بود.

Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep Grand Cherokee SRT8

اکنون گزارش‌های جدید حاکی از این است که چراغ سبز برای مدل هلکت جیپ گراند چروکی با کد داخلی پروژه K روشن شده است.

Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep Grand Cherokee SRT8

جیپ گرند چروکی با این پیشرانه با نام Trackhawk شناخته شده و سال ۲۰۱۷ روانه بازار می‌شود. پیشرانه ۶.۲ لیتری HEMI V8 همان موتور هلکت است که با یک گیربکس ۸ سرعته خودکار ساخت ZF هر چهار چرخ خودرو را به حرکت وا می‌دارد.

Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep Grand Cherokee SRT8 interior

این خودرو با بیشینه سرعت ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت کمتر از ۳ ثانیه‌ای خود، در قامت یک سوپراسپرت شاسی‌بلند، هر خودرویی را به چالش می‌کشد و البته طبیعی است که سریع‌ترین خودروی SUV جهان نیز خواهد بود. در مقایسه، پورشه کاین توربو S شتاب صفر تا ۹۶ را در ۳.۸ ثانیه برجای گذاشته و به بیشینه سرعت ۲۸۳.۲ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد.

Jeep Grand Cherokee SRT8 interior

Jeep Grand Cherokee SRT8 interior

جدا از صحت و عملی بودن این آمارها و اعداد غیر رسمی، می‌توان Trackhawk را خودرویی شجاع دل و بسیار فراتر از مدل فعلی SRT آن دانست.  در حال حاضر با پیشرانه ۶.۴ لیتری بدون سوپرشارژر و با تنفس طبیعی ۴۷۰ اسبی و ۶۳۰ نیوتن‌متری کمی سریع‌تر از نسخه استاندارد این خودرو است. نسخه SRT گرندچروکی(تصاویر متعلق به نسخه SRT می‌باشند)

مرسدس کلاس C کوپه فاش شد

ادمین بازدید : 497 دوشنبه 08 تير 1394 نظرات (0)

مهندسان مرسدس بنز سرگرم کار در برف هستند.

به تازگی مرسدس کلاس C کوپه مدل 2016 در حال تست در دریاچه ای یخ زده در شمال سوئد اسیر دوربین خبرنگاران شده است. 

گمان می رود این خودروساز آلمانی کلاس C کوپه جدید خود را به سیستم چهار چرخ فعال 4Matic مجهز کند چرا که به نظر می رسد هر چهار چرخ آن در حین تست کشیده می شوند. گمان می رود خط تولید نیرومحرکه این کوپه شبیه به نسخه سدان آن بوده و شامل آپشن های توربوشارژ چهار و شش سیلندر باشد.

به گفته عکاسان مخفی، این کوپه اساسا اسپرت تر به نظر می رسد و دارای بدنه ای عریض تر و ارتفاع سواری کم تر است. با دقت بیش تر در این تصاویر فاش شده می توان دریافت که مرسدس آینه های کناری این نمونه اولیه را به روی درها منتقل کرده است در حالی که این آینه ها در مدل سدان روی ستون A دیده می شوند. 

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، مدل های کانورتیبل و کوپه کلاس C اواخر سال جاری به تولید می رسند و برای مدل سال 2016 آماده خواهند بود.

کیا Novo کانسپت رونمایی شد

ادمین بازدید : 511 پنجشنبه 04 تير 1394 نظرات (0)

کیا، خودروساز کره ای علاوه بر کیا K5 جدید، خودروی کانسپت Novo را نیز در نمایشگاه خودروی سئول 2015 به نمایش درآورد.

کیا اظهار داشته طراحی فستبک الهام گرفته از کوپه در این خودرو، سبک و استراتژی آینده برند را نشان می دهد البته گمان نمی رود در آینده نزدیک نسخه ای تولیدی از آن دیده شود.

خودروی کانسپت Novo در مرکز طراحی Namyang کیا در کره طراحی شده و بر اساس نسخه ای مخصوص از پلتفرم کلاس C این خودروساز ساخته شده است. کیا اعلام کرده Novo با جلوپنجره مرسوم tiger-nose از چراغ های جلوی لیزری و رینگ های آلیاژی برش الماسی بهره می برد.

درهای کالسکه ای کانسپت Novo به روی کابینی متمرکز بر راننده با داشبورد عریض و هایلایت های آلومینیومی و چرم باز می شوند. مجموعه تجهیزات این خودرو دارای نمایشگر هولوگرام سه بعدی است و راننده می تواند از کنترلگری لمسی بهره ببرد که نیازی به چرخاندن چشم راننده از جاده ندارد.

این کنترلگر به سنسور اثر انگشت نیز مجهز شده و می تواند خودرو را برای نیازهای فردی متعددی تنظیم کند. هم چنین یک نمایشگر لمسی عریض در مرکز داشبورد این خودرو به منظور سرگرمی سرنشینان در دسترس است.

نیروی Novo کانسپت از موتور 1.6 لیتری T-GDI بنزینی متصل به گیربکس دو کلاجه هفت سرعته بهره می برد که نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند.

شورولت اسپارک جدید رونمایی شد

ادمین بازدید : 481 شنبه 30 خرداد 1394 نظرات (0)

شورولت اسپارک مدل 2016 اخیرا در معرض دید عموم در نمایشگاه اتومبیل نیویورک 2015 قرار گرفت. 

نسخه باز طراحی شده شورولت اسپارک به تازگی در نمایشگاه شهر نیویورک رونمایی شد. 

این خودروی کوچک شهری دارای طراحی خارجی انقلابی است و به یک جلو پنجره دو تکه، چراغ های جلوی متفاوت، سقف شیبدار و اسپویلر عقب مجهز شده است. 

این شرکت در بیانیه ای رسمی گفت: شورولت امروز خودروی تماما جدید اسپارک 2016 را که کاملا باز طراحی شده است را معرفی می کند. این خودرو دارای بهره وری بیشتر بوده و به سامانه های ایمنی جدید مجهز می باشد. 

به علاوه طراحی داخلی اسپارک نیز به روز سانی شده و امکانات جدیدی نظیر سامانه اطلاعاتی سرگرمی شورولت MyLink، صفحه نمایشگر 7 اینچی، روکش های پارچه ای با کیفیت تر، صندلی های راحت تر و رنگبندی متفاوت به آن اضافه گردیده است. شورولت اسپارک نیروی مورد نیازش را از طریق یک موتور 1.4 لیتری اکوتک چهار سیلندر به توان 98 اسب بخار تامین می کند و آن را از طریق یک جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا CVT به چرخ ها منتقل می نماید. 

میزان مصرف سوخت اسپارک 5.9 لیتر در هر صد کیلومتر است. شورولت اسپارک مدل 2016 در کره جنوبی تولید و سپس در بیش از 40 بازار به فروش خواهد رسید. محصول فوق در سه ماهه پایانی سال جاری وارد امریکا خواهد شد.

رونمایی قریب الوقوع مرسدس بنز GLC در چین

ادمین بازدید : 501 سه شنبه 26 خرداد 1394 نظرات (0)

توسعه GLC کوپه جدید با این حجم شایعات، درز تصاویر و سپس تایید رسمی حرف تازه ای نیست. GLC کوپه پس از ورود به بازار رقیب مستقیم پورشه ماکان و ب ام و X4 خواهد بود اما پیش از آن برای اولین بار به طور رسمی در نمایشگاه اتومبیل شانگهای رونمایی خواهد شد. این شاسی بلند کوپه و اسپرت متوسط در قسمت جلویی طراحی آشنایی داشته و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید مجهز به سقفی شیبدار است. 

گفته می شود GLC کوپه نمونه کوچک شده GLE کوپه است که بر روی پلتفرم مشابهی با نسل جدید کلاس C ساخته شده و دارای یک جلو پنجره بزرگ تر، با لوگوی ستاره ای مرسدی بنز است که بیش از پیش خودنمایی می کند. انتظار می رود این خودرو به طیف متنوعی از موتورهای دیزل و بنزینی مجهز شده و در آینده شاهد معرفی نسخه هیبریدی الکتریکی آن باشیم. 

قرار است جزئیات مرسدس بنز GLC متعاقبا در بیست و دوم آوریل و هم زمان با رونماییش در شانگهای اعلام گردد.

آستون مارتین نیز مدلی الکتریکی می سازد

ادمین بازدید : 480 جمعه 22 خرداد 1394 نظرات (0)

مدیرعامل آستون مارتین، اندی پالمر طی مصاحبه ای تایید کرده است که این خودروساز بریتانیایی در پی عرضه نسخه ای کاملا الکتریکی از Rapide است. 

این خودروساز اوایل سال جاری در نمایشگاه خودروی ژنو 2015 از کراس اوور کانسپت DBX الکتریکی رونمایی کرد و قبلا نیز نسخه ای هیدروژنی از Rapide را در مسابقات 24 ساعت لمانز معرفی کرده بود. 

به نظر می رسد این پروژه جدید شریکی داشته باشد که از سیلیکون ولی می آید اما پالمر تا حدودی اشاره کرده است که این شریک، تسلا نخواهد بود.

این مدیرعامل جدید قبلا یکی از مقامات اتحاد رنو نیسان بود بنابراین پالمر اطلاعات زیادی در مورد ساخت خودروهای الکتریکی دارد. با توجه به این که آستون مارتین به تازگی بودجه ای تازه دریافت کرده است احتمال این اقدام بالا است چرا که اکثر خودروسازان لوکس نه تنها برای عملکرد بلکه برای بهره وری سوخت به مدل های الکتریکی روی آورده اند. 

در حال حاضر آستون مارتین Rapide S دارای موتور 6.0 لیتری V12 با قدرت 550 اسب بخار متصل به گیربکس اتوماتیک هشت سرعته است.

بر اساس این گزارش، پالمر تولید کراس اووری جدید . سدان لوکس بزرگی را نیز تایید کرده چرا که این خودروساز در پی رقابت با رولز رویس برآمده است.

آئودی Q7 مدل 2016 به نمایش درآمد

ادمین بازدید : 467 چهارشنبه 20 خرداد 1394 نظرات (0)

آئودی Q7 مدل 2016 چندین بار قبل از رونمایی جهانی در دیترویت، در حال تست در هند دیده شده بود.

این شاسی بلند پرمیوم به زودی در هند عرضه می شود و به تازگی در غرفه آئودی در نمایشگاه خودروی نیویورک 2015 نیز به نمایش درآمده است.

قسمت جلوی جدید این خودرو دارای جلوپنجره تک قاب با حالت سه بعدی، خطوط افقی، لوگو و قاب پلاک است. چراغ های جلوی LED به صورت استاندارد در این خودرو عرضه می شوند در حالی که سیستم ماتریسی به عنوان بخشی از لیست آپشن های آن موجود خواهد بود. طراحی داخلی این خودرو جدید و پیچیده تر از مدل کنونی اش است. این خودرو داری سیستم سرگرمی MMI آئودی با نمایشگری بزرگ تر و سیستم صوتی Bang & Olufsen است. این خودروی جدید که بر اساس پلتفرم اصلاح شده MQB ساخته شده دارای فضای بیش تری برای صندلی های ردیف دوم و سوم است.

Q7 جدید در مقایسه با مدل قبلی خود 325 کیلوگرم نیز سبک تر شده است. این امر نه تنها به بهبود عمکلرد خودرو کمک می کند بلکه بهره وری آن را نیز تا 27 درصد افزایش داده است. موتور 3.0 لیتری دیزلی TDI محبوب ترین نسخه این خودرو در بازار هند خواهد بود. البته موتور V8 بنزینی نیز بخشی از خط تولید این خودرو برای کسانی است که در پی عملکردی بهتر هستند.

فولکس واگن در پی ساخت مینی بوس برقی است

ادمین بازدید : 478 شنبه 16 خرداد 1394 نظرات (0)

فولکس واگن در پی ساخت محصولات جدیدی برای نمایش هر چه بیش تر قابلیت های ساختار MQB خود است.

بر اساس خبری جدید، فولکس واگن سرانجام تولید Microbus را تایید خواهد کرد. به گفته عضو هیئت مدیره فولکس واگن و مسئول توسعه، دکتر Heinz-Jacob Neusser، این خودروساز آلمانی در پی بهره گیری از پلتفرم MQB برای به حقیقت پیوستن مدل Microbus است. وی اظهار داشت: "شاید تصور خودروی الکتریکی-باطری بدون نیاز به بهره گیری از تمام فضای جلوی ستون A معنی داشته باشد چرا که تمام چیزی که در این مورد ضرورت دارد فضایی کوچک برای موتوری الکتریکی در جلو یا حتی در عقب است." 

در حالی که فولکس واگن همچنان در حال بررسی احتمالات برای این خودرو است، Neusser اظهار داشته این خودروساز در صورت تولید این مدل تنها کانسپتی از آن را خواهد ساخت.

هیوندای در پی تصمیم گیری برای تولید سانتاکروز است

ادمین بازدید : 461 پنجشنبه 14 خرداد 1394 نظرات (0)

هیوندای در آمریکای شمالی سخت در تلاش است تا پیکاپ سانتاکروز را به حقیقت تبدیل کند و انتظار می رود تصمیم نهایی برای این پروژه در ماه نوامبر اتخاذ شود.

پیکاپ سانتاکروز اوایل سال جاری در نمایشگاه خودروی دیترویت 2015 رونمایی شد و به گفته مدیرعامل این خودروساز کره ای در آمریکای شمالی، Dave Zuchowski، واکنش در برابر این خودرو بسیار مثبت بوده و این بازخورد به مرکز کره اعلام شده است.

تصمیم تایید تولید پیکاپ سانتاکروز در ماه نوامبر در هنگام برگزاری بررسی محصول جهانی بعدی هیوندای نهایی خواهد شد.

این مدیرعامل تایی کرده است که کار مهندسی اساسی برای تبدیل این کانسپت به خودرویی تولیدی لازم است و بخش آمریکای شمالی این خودروساز امیدوار است تولید این خودرو در ایالات متحده انجام شود.

در حال حاضر 20 درصد خط تولید هیوندای را وانت ها تشکیل می دهند در حالی که دیگر خودروسازان بزرگ مانند فولکس واگن تنها 10 درصد از خط تولید خود را به این مدل ها اختصاص داده اند. 

هیوندای در آمریکای شمالی معتقد است که عرضه پیکاپ وانت فروش این خودروساز را به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد.

مرسدس AMG C63 قیمت گذاری شد

ادمین بازدید : 499 جمعه 08 خرداد 1394 نظرات (0)

قیمت مرسدس AMG C63 مدل 2015 به تازگی اعلام شده است.

مرسدس AMG C63 که از ماه آوریل سال 2015 به نمایندگی های فروش ایالات متحده می رسد دارای قیمت پایه 64825 دلار به اضافه هزینه جابه جایی است در حالی که مدل قدرتمند تر C63 S دارای قیمت 72825 دلار خواهد بود. C63 با موتور 4.0 لیتری بای توربو V8 جدید دارای قدرت 469 اسب بخار و گشتاور 479 فوت پوند است در حالی که C63 S قدرتمندتر بوده و از توان 503 اسب بخار و گشتاور 516 فوت پوند بهره می برد.

تجهیزات استاندارد این مدل های ممتاز کلاس C شامل سیستم صوتی Burmester، ورودی بدون کلید، کمک ممانعت از تصادف، کمک توجه نمایش خواب آلودگی راننده، گیربکس اسپرت هفت سرعته AMG Speedshift، انتخاب دینامیک AMG، رادیوی ماهواره ای، صندلی های برقی گرم شونده و دارای حافظه و غیره است.

این خودروها با اگزوز دینامیک AMG، دیفرانسیل لغزش محدود عقب، سیستم تعلیق انتخابی AMG، سیستم ESP سه مرحله ای AMG، رینگ های 18 یا 19 اینچی و چراغ های جلوی LED عرضه می شوند. در ضمن، C63 S از موتور دینامیک، چرم ناپا و کالیپرترمزهای قرمز بهره می برد.

به گفته مرسدس AMG، C63 دارای شتاب صفر تا صد 4 ثانیه و C63 S دارای شتاب 3.9 ثانیه است. مدل  C63 بیشینه سرعت  محدود الکتریکی 249 کیلومتر بر ساعت دارد در حالی که C63 S می تواند به بیشینه سرعت 289 کیلومتر بر ساعت برسد.

تعداد صفحات : 6

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  تبلیغات


  آمار سایت
 • کل مطالب : 480
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 6
 • آی پی امروز : 28
 • آی پی دیروز : 152
 • بازدید امروز : 194
 • باردید دیروز : 206
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,047
 • بازدید ماه : 1,759
 • بازدید سال : 103,732
 • بازدید کلی : 856,922