loading...

مجله ماشین | جدیدترین خبرها و تصاویر

قیمت خودرو

اطلاعات جدیدی از نیسان ورسا نوت 2016 منتشر شد

ادمین بازدید : 439 چهارشنبه 25 آذر 1394 نظرات (0)

نیسان ورسا نوت مدل 2016 دارای قیمت پایه 15005 دلار به اضافه هزینه جابه جایی خواهد بود.

به گزارش خبرخودرو، نیسان ورسا نوت مدل 2016 در چهار نسخه S، S پلاس، SV، SR و SL موجود است. این خودرو از موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر با قدرت 109 اسب بخار و گشتاور 107 فوت پوند بهره می برد. قیمت گذاری مدل 2016 این خودرو مشابه مدل 2015 آن است. از تغییرات مدل جدید این خودرو می توان به افزودن تجهیزات استانداردی که قبلا در بسته ارتقایی SV Convenience یافت می شد در نسخه SV اشاره کرد. نیسان ورسا نوت SV مدل 2016 دارای قیمت 17155 دلار خواهد بود.

نیسان ورسا نوت مدل 2016 که اکنون دذر نمایندگی های فروش سراسر دنیا موجود است با دو رنگ بدنه جدید قرمز کاین و متالیک اسلحه عرضه می شود. تنها مدل پایه S 1.6 این خودرو با گیربکس دستی پنج سرعته عرضه می شود و باقی نسخه های آن به گیربکس Xtronic نیسان مجهز هستند که کمک می کند این مدل ها دارای مصرف سوخت 1 لیتر در هر 17 کیلومتر در بزرگراه باشند. نسخه ممتاز نیسان ورسا نوت SL Xtronic  مدل 2016 دارای قیمت 19485 دلار است.

 

دو محصول هوندا فراخوان شدند

ادمین بازدید : 439 چهارشنبه 20 آبان 1394 نظرات (0)

مشکل جعبه دنده های CVT شرکت هوندا مجبور به بازگردانی خودروهای سیویک و فیت فروخته شده اش کرد.

به گزارش خبر خودرو، طبق اعلام شرکت تولید کننده، این خودرو ها دارای مشکل جعبه دنده CVT بوده و ممکن است با مشکل ازدست رفتن شتاب یا قفل چراغ های جلو مواجه شوند که این مسئله می تواند ریسک وقوع حادثه را افزایش دهد .

اداره ملی ایمنی  جاده ای ایالات متحده (NHTSA) گفت: در تنظیمات  نرم افزاری کنترل کننده فعالیت جعبه دنده ممکن است باعث آسیب رسانی به آن شود که این امر در نهایت به شکسته شدن برخی قطعات و قفل شدن چرخ های جلو می انجامد.

 خودروهای سیویک فوق الذکر دارای مدل های 2014 و 2015 بوده و  حدفاصل ژانویه 2014 تا نوامبر همان سال تولید شده اند. از سویی تاریخ تولید خودروهای  فیت نیز بین مارس 2014 تا می 2015 بوده و مجموع تعداد آن ها به 143676 دستگاه می رسد. قرار است پس از اطلاع رسانی کامل به مشتریان فرآیند جمع آوری خودروها آغاز شود.

اعلام قیمت و جزئیات شاسی بلند جدید ب ام و

ادمین بازدید : 545 دوشنبه 18 آبان 1394 نظرات (0)

شرکت ب ام و ضمن اعلام فهرست قیمت گذاری X4M40i از ورود رسمی این شاسی بلند  به بازار کشور آلمان خبر داد.

به گزارش خبر خودرو، این خودرو نسخه جدید از X4 Sports Activity Coupe که چند روز پیش رونمایی شده است. محصول مذکور از ننسخه پیشینش یعنی xDrive35i گران تر است و قیمتش از 58800 به 65000 یورو رسیده است.

ب ام و X4 M40i مدل 2016 دارای سامانه تعلیق اسپرت باز طرا حی شده با فنرهای تثبیت کننده، سامانه چهارچرخ xDrive، آیینه های کناری خاکستری رنگ، سامانه اگزوز اسپرت، رینگ های  آلیاژی M دوبل 120 اینچی و بسیاری امکانات دیگر است.

اما مهم ترین بخش این محصول به موتور نصب شده در زیر کاپوتش مرتبط می گردد. این موتور دارای مجموع 360 اسب بخار توان و X4M40i حدود 0.6 ثانیه سریع تر از گذشته می تواند ظرف مدت 4.9 ثانیه سرعتش را از صفربه صد کیلومتر بر ساعت برساند و به بیشینه سرعت 250 کیلومتر بر ساعت دست پیداکند.

صدور قبض جریمه نواقص مدیریتی ترافیک را نمی‌پوشاند

ادمین بازدید : 580 جمعه 20 شهريور 1394 نظرات (0)
کارشناس رسمی دادگستری درحوزه وسایل نقلیه زمینی(تصادفات) بااشاره به معضل ترافیک که گریبان‌گیر شهروندان است گفت: مکانیزم های زیادی برای کنترل این معضل وجوددارد ولی صدور قبض جریمه مشکل را حل نمی کند.

صدور قبض جریمه نواقص مدیریتی ترافیک را نمی‌پوشاند

به گزارش دنیای خودرو به نقل ازمهر، سرهنگ رحیم فرشاد، کارشناس رسمی دادگستری در حوزه وسایل نقلیه زمینی(تصادفات) در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ترافیک پدیده ای است علمی ناشی از جابه جایی انسان و کالا در راهها و علم نیز مجموعه به هم پیوسته و تدوین شده ای از شناسایی ها و آگاهی های واقعی و قابل اعتماد درباره موضوعی خاص است، اظهار کرد: ترافیک خوب ترافیکی است که در آن جابه جایی بدون خطر یا با خطر کم و ارزان و سریع باشد.

فرشاد با اشاره به اینکه تعداد تلفات انسانی ترافیک در ایران بیست برابر نرخ جهانی در کشورهای دارای ترافیک خوب است، تاکید کرد: در سال ۱۳۹۳ در ایران به موجب آمار اعلامی ۱۶ هزار و ۸۷۲ تن در تصادفات کشته شده اند یعنی در روز بیش از ۴۶ تن و این یعنی فاجعه. هزینه متوسط خسارات ترافیک در جهان حدود ۳ درصد تولید ناخالص ملی است اما برابر اعلام مرکز پژوهش های مجلس این خسارات در ایران حدود ۷ درصد است.

این کارشناس ادامه داد: از مجموع ۱۷ هزار و ۹۹۴ نفر تلفات رانندگی سال ۱۳۹۲ بر اساس گزارش رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تعداد۴۱ هزار و ۶۸۱ نفر یعنی ۲۳. ۲ درصد عابر پیاده تعداد ۳ هزار و ۸۶۳ نفر یعنی ۲۱.۵ درصد موتور سیکلت و ۴ هزار و ۱۶۸ نفر سرنشین  سواری بوده اند.

فرشاد گفت: هزینه تلفات تصادفات برابر برآورد آماری پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه در سال ۱۳۸۶ برابر هیجده هزار میلیارد تومان بوده است در حالی که برابر اعلام جهانگیری معاون رئیس جمهوری مجموع یارانه نقدی پرداختی به مردم از ابتدا تا ۱۳۹۳ برابر یکصد و هشتاد هزار میلیارد تومان بوده است.

یک چهلم تصادفات دنیا در ایران روی می دهد

این کارشناس با بیان اینکه آلودگی محیط زیست و تلفات انسانی ناشی از آن در تهران و کلانشهرها از دیگر تبعات ترافیک است بیان کرد: میزان اشغال تخت های بیمارستانی تصادفات یک معضل است. در سال ۱۳۸۲ به گفته وزیر بهداشت وقت ۲۶ درصد تخت های بیمارستانی در اشغال حادثه دیدگان تصادفات بوده، سرقت وسایل نقلیه و لوازم داخلی آن دیگر معضل ترافیک ماست. در حالی که حدود ۱۵ درصد خودروهای سرقت رفته کشف نمی شوند، کمبود پارکینگ در عموم شهرها مشهود است و در شهرهای بزرگ نبود پارکینگ سرقت را تسهیل و موجب ایجاد ناامنی اقتصادی و روانی می شود. بنا بر آمار  در تهران حدود ۶۰ هزار خودرو در روزهای عادی در خیابانها دنبال پارکینگ می گردند.

وی یادآور شد: تعداد تلفات تصادفات بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۲ بر مبنای نرخ به ازای یکصد هزار نفر جمعیت در طول یکسال امارات متحده عربی ۲۹.۹ نفر، عربستان ۲۳.۳ نفر، مصر ۲۱.۶ نفر، چین ۲۰.۸ نفر، هند ۱۸.۷ نفر، ایران ۴۳.۲ نفر است.

فرشاد افزود: شاخص دیگر خطرناک بودن ترافیک در جوامع تعداد کشته ها به ازای ده هزار دستگاه وسیله نقلیه در طول یکسال است با این معیار هم ترافیک ما ۲.۵ برابر ترکیه، دو و نیم برابر اندونزی و ۲۳ برابر ژاپن کشته دارد.

فرشاد با اشاره به اینکه حدود یک صدم جمعیت جهان را داریم اما یک چهلم تصادفات دنیا در ایران روی می دهد و میزان کشته های تصادفات کشور ما به میزان نصف کشته های اتحادیه اروپا در سال است درباره دلایل بالا بودن تلفات تصادفات در ایران گفت: رانندگان بیش از حد خود را توانمند در کنترل وسیله نقلیه می دانند. رانندگی در کشور ما تهاجمی است، محیط ترافیک ما شبیه میدان جنگ است.

این کارشناس رسمی دادگستری در حوزه  وسایل نقلیه زمینی (تصادفات) افزود: رانندگان بیشتر به سرعت کوری عادت کرده اند. احتمال خطر مرگ برای سرنشینان خودروها با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت بیست برابر زمانی است که سرعت در حین تصادف ۳۰ کیلومتر بر ساعت باشد این موضوع خصوصا برای عابران پیاده، دوچرخه و موتورسیکلت سواران حتمی است. از سوی دیگر حداکثر سرعت مجاز در آزادراه های کشور سوئد ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت اما در ایران ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است.

وی گفت: اگر سرعت ۱ درصد افزایش یابد احتمال مرگ و میر ۴ درصد افزایش می یابد. این در حالی است که سرعت اتوبوس مجاز اتوبوس و کامیون در اروپا برای رانندگان مبتدی ۸۰ کیلومتر در ساعت و برای رانندگانی که دوره مخصوص را گذرانده باشند صد کیلومتر با نصب تابلو در پشت خودرو است.

علل اولیه تصادفات

فرشاد در ادامه این گفتگو با بیان اینکه در تصادفات واقعه اصلی به محل زمانی گفته می شود که می توان از نظر رسیدگی علمی به نوع و علت مستقیم تصادف پی برد افزود: علل تصادفات از نظر علمی به اولیه، واسط و مستقیم تقسیم می شوند. علل اولیه تصادف عللی هستند که اشخاص یا سازمان های مسئول می توانند در مورد رفع یا اصلاح آن اقدام کنند و در حیطه اقتدار انسان است. مانند انگیزه اجرای دقیق مقررات توسط مسئولان آموزش صحیح رانندگی توسط آموزشگاه ها، تخصیص بودجه کافی برای انجام وظایف سازمان مرتبط.

وی تاکید کرد: در ایران وزیر راه اعلام می کند ۴۰ درصد راه های کشور دارای نقص هستند و بودجه کافی برای رفع نواقص وجود ندارد و برای سال ۹۳ تنها پانصد میلیارد تومان اختصاص یافته است. در چنین شرایطی چگونه باید انتظار داشت که همه موانع کنار جاده ای برای جلوگیری از پرت شدن اتوبوس کنترل از دست داده به دره در همه راهها کارآمد باشد؟ این در حالی است که در سال به طور متوسط چهار تا شش درصد ارزش جاده ها هزینه نگهداری آنهاست اما در ایران رقم اختصاص یافته حدود ۱.۵ درصد است.

این کارشناس ترافیک ادامه داد: اعتقاد دارم که حداکثر سرعت مجاز در بزرگراه ها و آزادراه ها باید ۱۰ کیلومتر کاهش یابد در آن صورت با اجرای جدی قوانین می توان بر وعده ۱۰ درصد کاهش سالانه تعداد تلفات دست یافت. انسان جایزالخطا است راه باید به صورتی باشد که خطا را جواب دهد نه اینکه هر خطا به تصادف بیانجامد. راه ها باید طوری طراحی و ساخته و کنترل شوند که راننده نتواند سریع برود راه ها باید بر اساس ضعف‌های راننده ساخته شوند نه قوت های او. طراحی راه ها باید برای بدترین راننده ها باشد تنها با ساختن راه مشکل ترافیک حل نخواهد شد هر کشوری جاده های عریض تر دارد مرگ و میر بالاست مگر با کنترل و مهندسی بیشتر و دقیق تر.

وی افزود: در ایالات متحده آمریکا که خیابان ها عریض و عموما بزرگراه است احتمال کشته شدن در آمریکا ۱۵ نفر است در انگلیس، سوئد یا نروژ ۴ نفر به ازاء ۱۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه. در اروپا در دهه ۱۹۷۰ میلادی ۱۰ هزار دستگاه چراغ راهنمایی را برداشته و به جای آن میدان طراحی کردند. تلفات بیش از نصف کاهش یافت در کشور ما نیز تجربه خدمت انتظامی من ثابت کرد که میادین ایمن تر از تقاطع های چند راهی هستند.

وی یادآور شد: در کشور ما معلوم شده که بیش از ۷۰ درصد تصادفات در محدوده سی کیلومتری شهرها روی می دهند وقتی این موضوع شناسایی شد باید ایمن سازی انجام شود. نبود بودجه کافی برای رفع عیوب زیربنایی روبنایی و تابلوئی راه ها باید با شفافیت به اطلاع عموم برسد. احتیاط عوامل انسانی استفاده کننده از راه می تواند ضعف های راه و وسیله نقلیه را خنثی نماید زیرا که میزان تاثیر عناصر تشکیل دهنده ترافیک مساوی نیست انسان به عنوان راننده، عابر، سرنشین، مسافر، مامور راهداری، مامور راهنمایی عامل اورژانس ۸۵ درصد در وقوع تصادفات دخالت دارد.

وی افزود: انسان هوشمند است و سازنده دو عامل راه و وسیله نقلیه است انسان ها با انجام اعمال مخاطره آمیز موجب بروز خطرات هستند در ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای راننده نقش دارد تغییر رفتار ترافیکی انسان ها مهمترین عامل کاهش یا افزایش تصادف است.

سرعت و تاثیر آن در بالا رفتن تلفات تصادفات

این کارشناس ترافیک گفت: بدن انسان از بروز خلقت به گونه ای طراحی شده که تحمل حداکثر ۱۵km/h شدت را دارد در جاده ای با مجموع سرعت دو اتوبوس به حدود ۲۰۰ km/h سرعت می رسیم این خلاف علم و عقل است که بگوییم برای این شدت تصادف چرا استانداری پیش بینی نشده است. تاکنون هیچ تکنولوژی شناخته شده ای وجود ندارد که ایمنی انسان را در سرعت ۸۰ km/h به بالا تضمین کند تجربه شخصی خودم این است که بدن انسان در تصادفات اتومبیل سواری با عابر در حدود ۱۰۰km/h به چند قسمت تقسیم می شود هیچ خودرویی در سرعت های بالا ایمن نیست. شهرها برای انسان ها ساخته شده اند نه برای خودروهامتاسفانه سازندگان خودرو بیشتر به سرعت فکر می کنند تا شتاب منفی ترمز خودروها.

در تصادف دو اتوبوس در تاریخ ۱۸ شهریور ماه سال ۹۲ در اتوبان قم به نظر من با شدت حدود ۱۶ G با هم برخورد داشته اند در این شتاب یک فرد هفتاد کیلوگرمی با نیروی یک تن و سیصد و بیست کیلو از جا کنده می‌شود مگر با این نیرو می توان انتظار داشت افراد فوت نکنند یا مصدوم نشوند یا آتش سوزی روی ندهد یا درب ها مثل حالت عادی باز شوند وقتی دو اتوبوس به طول حدود ۵.۵ متر در هم فرو رفته انتظار همه خطرات است فقط راهش آنست که وسایل نقلیه با این شدت با هم برخورد نکنند اگر کردند امکان پیش بینی و کنترل نتیجه ممکن نیست نصب کیسه ایمنی هوا برای بالا بردن ضریب ایمنی است نه برای جلوگیری از تصادف. کمربند ایمنی نیز در تصادفات با سرعت بیش از ۸۰ km/h امکان ندارد نجات بدهد ضربات وارده بر سر و سینه علل فوت بیش از ۹۰ درصد در تصادفات است.

به گفته فرشاد، تصادف در خودروسواری با برند برتراروپایی در تهران در اردیبهشت امسال ثابت کرد که هیچ اتومبیلی با هر امکاناتی کاملا ایمن نیست و راننده بیشترین تاثیر را در وقوع تصادفات دارد

هیوندای با طعم بنتلی

ادمین بازدید : 572 سه شنبه 30 تير 1394 نظرات (0)
دنیا با سرعت اعجاب‌آوری در حال تغییر است.

دنیا با سرعت اعجاب‌آوری در حال تغییر است. آمریکا می‌خواهد با یک ماهواره بزرگ همه مردم دنیا را از نعمت اینترنت پرسرعت و آزاد بهره‌مند سازد. تویوتا و هوندا دچار دردسر شده‌اند و فراخوان بزرگی برای رفع عیب محصولاتشان داده‌اند. هیوندای در تکاپو برای بهبود روزافزون است و مرسدس می‌خواهد یک چشمه دیگر از هنر گوردون واگنر را به همگان بنمایاند.

سرطراح بنتلی در دپارتمان هیوندای
برطبق آنچه منابع خبری نوشته‌اند لوک دانکرولوک سرطراح مشهور و توانمند بنتلی قرار است به‌زودی به هیوندای نقل‌مکان کند و کارش را در این کمپانی معظم ادامه دهد. لوک که خالق یکی از بهترین مدل‌های تاریخ بنتلی یعنی سری کانتیننتال و فلائینگ اسپور است و آخرین کارش برای بنتلی، مفهومی زیبای EXP 10 Speed 6 بوده قرار است مدیریت دپارتمان طراحی کیا هیوندای را برعهده گیرد. اگر این خبر درست باشد این دومین کوچ یکی از طراحان بزرگ گروه فولکس‌واگن به کره است. پیش از این و در سال ۲۰۰۶ پیتر شرایر سرطراح مشهور کمپانی آئودی به این گروه عزیمت کرده بود. برطبق خبرها قرار است شرایر تا سال ۲۰۱۷ از این گروه برود و جا را برای ایده‌های دانکرولوک باز کند. به نظر می‌رسد هیوندای عزم خود را برای ساخت محصولاتی با طعم بنتلی جزم کرده است.

Luc Donckerwolke

Luc Donckerwolke

هوندا و تویوتا و فراخوانی دیگر به دلیل عیب ایربگ
درباره نقص فنی خودروها و فراخوان‌های بزرگ شرکت‌ها جهت رفع نقص زیاد شنیده‌ایم اما گویا این بار و بنا بر اعلام سایت معتبر اتوبلاگ، هوندا و تویوتا به دردسر افتاده‌اند. بنابر اعلام موسسه امنیت ترافیک و سلامت بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) و موسسه تاکاتا، هریک از دو خودروساز ژاپنی موظف به فراخوان گسترده‌ای هستند. هوندا باید ۱ میلیون و ۳۹۰ دستگاه و تویوتا ۱ میلیون و ۳۶۵ هزار دستگاه از خودروهایشان را به خاطر عیب ایربگ به کارخانه فرابخواند. خودروهایی که هوندا موظف به فراخوان آن‌ها و رفع نقصشان شده دو مدل پرفروش این شرکت یعنی آکورد در سال‌های ۲۰۰۵-۲۰۰۷ و سیویک در سال‌های ۲۰۰۱-۲۰۰۵ هستند. فراخوان تویوتا هم مربوط به خودروهایی است که همگی متعلق به دوره زمانی ۲۰۰۳-۲۰۰۷ هستند و مدل‌های مختلفی از جمله کرولا، ماتریکس، سکویا، توندرا و لکسس اس سی ۴۳۰ را شامل می‌شود.

2004 Honda Civic EX

۲۰۰۴ Honda Civic EX

مرسدس E-Class 2016 و خطوط زنانه‌تر
مرسدس برای سال ۲۰۱۶ در تدارک تغییرات عمده‌ای در ظاهر و باطن مدل محبوب و پرفروش خود E class است. ازاین‌رو با تغییراتی گسترده در طراحی خودرو و دمیدن روح جدید به بدنه خودرو، ما را از خاطرات مرد میان‌سال مرسدس دور می‌کند. گوردون واگنر مدیر طراحی مرسدس بنز در مدل E-class نیز همان خطوط همیشگی و آشنای خود را به‌کاربرده تا E را از ابهت مردانه‌ای که در سال‌های نه‌چندان دور داشته جدا کند و هم‌نوا با محصولات جدید کمپانی، چهره‌ای مواج، ملایم و البته زنانه بیابد.

Mercedes-Benz E-Class Rendering

Mercedes-Benz E-Class Rendering

به گزارش سایت معتبر اتواکسپرس این چهره زنانه که به‌تازگی و در ۳ سال اخیر در محصولات بنز بروز یافته به‌تازگی در مدل ۲۰۱۶ مرسدس E-class نیز نضج یافته و تصاویر اولیه از E-class 2016 نشان می‌دهد این مدل بیش از آنکه هویت مشهور، اختصاصی و زیبای خود را حفظ کند به محصولاتی همچون S class و البته C class نزدیک شده و خطوط روی بدنه آن به‌ویژه در جلو و کناره خودرو یادآور سدان سوپرلوکس مرسدس بنز است.

Mercedes-Benz E-Class Rendering

Mercedes-Benz E-Class Rendering

Mercedes-Benz E-Class Rendering

Mercedes-Benz E-Class Rendering

جاسوسان صنعتی مهندسان مرسدس بنز را در حال آزمایش E-class در نورنبرگ رینگ دیده‌اند. البته از عکس‌های جاسوسان نمی‌توان مشخصات دقیقی برای این مدل ذکر کرد اما به نظر می‌رسد که اندکی افزایش در طول خودرو و قوسی ملایم در قسمت انتهایی سقف ایجاد شده است. بدین ترتیب اگر عکس‌های لو رفته درست باشد باید از وداع مرسدس بنز با مدل‌های جعبه‌ای صحبت، مدل‌هایی که از ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ و سپس از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ بر مرسدس و شیوه طراحی‌اش احاطه داشتند.

 • Spy-Photo

  Spy-Photo

 • Spy-Photo

  Spy-Photo

برطبق شنیده‌ها مرسدس بنز در این مدل جدید E و گونه AMG از موتوری V8 و دوتوربو با قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار بهره می‌برد و تأکید دارد حتماً از تکنولوژی PLUG-in در سری E جدید استفاده کند.

نیسان برقی جدیدی به بازار ارائه می‌کند
نیسان قرار است ون برقی جدیدی با گنجایش ۷ سرنشین تولید کند و آن را تا اواخر تابستان به بازار عرضه کند. این ون که نمونه اصلاح شده ون برقی NV200 است با نام E- NV200 تولید می‌شود و قرار است در ژاپن و اروپا تولید گردد. این خودرو فعلاً در آمریکا در حال گذراندن آزمایش‌های نهایی است. از آنجا که این خودرو بسیار بهینه است برای خانواده‌های بزرگ و رانندگان تاکسی مناسب است.

 • nissan e-nv200

  nissan e-nv200

 • nissan-e-nv200-1_2560

  nissan-e-nv200-1_2560

خیز لینکلن برای ورود به بخش سدانهای سوپرلوکس
تصاویر جاسوسان صنعتی از خیز لینکلن برای تولید مدل زیبای کانتیننتال که بهار امسال در نمایشگاه خودرو نیویورک معرفی شد خبر می‌دهند. احتمالاً لینکلن برای مدل پایه این خودرو از موتور ۶ سیلندر و ۳ لیتری سری اکوبوست فورد استفاده می‌کند.

LINCOLN CONCEPT

LINCOLN CONCEPT

همکاری GM و ایسوزو برای حمله به بخش متوسط خودروهای تجاری
به گزارش اتوبلاگ ISUZU و GM یک همکاری استراتژیک را برای بیش از ۴۰ سال حفظ کرده‌اند و با این کار به ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار مشترک در سراسر جهان پرداخته‌اند. این کار باعث شده تا با تقویت مداوم یک سنت و رابطه طولانی‌مدت به کشف همکاری مختلف درزمینهٔ ساخت وسایل نقلیه تجاری در ایالات‌متحده بپردازند.

Chevrolet 4500 Low Cab

Chevrolet 4500 Low Cab

حال از آمریکا خبر می‌رسد GM و ایسوزو برای تولید و فروش بیشتر در بخش میانی خودروهای تجاری تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده‌اند و توافق شده تا ایسوزو برنامه‌های مختلف خود برای این بخش از بازار را پیگیری کند. این اولین بار از سال ۲۰۰۹ است که جنرال موتورز از تمایل خود برای حضور در این بخش از بازار سخن می‌گوید و قرار است همکاری این دو در قالب محصولاتی با برند شورولت نمود یابد. این مدل که قرار است در شش سری: ۳۵۰۰، ۳۵۰۰HD، ۴۵۰۰، ۴۵۰۰HD، ۵۵۰۰ و ۵۵۰۰HD به‌صورت خودرویی با شاسی لخت عرضه شود می‌تواند نیازهای مختلف مصرف‌کنندگان را برای استفاده از این کامیونت‌ها برطرف سازد.
مصرف‌کنندگان می‌توانند از میان سه موتور مختلف به انتخاب بپردازند. دو موتور اول هردو متعلق به ایسوزو هستند و با حجم ۳.۰ لیتر و ۵.۲ لیتری موتور دیزل می‌توانند بخشی از بازار را پوشش دهند و گروه دیگری که خواهان قدرت بیشتری هستند می‌توانند یک موتور ۶.۰ لیتری V8 بنزین سوز را که متعلق به GM است انتخاب کنند و همزمان از یک گیربکس شش سرعته بهره ببرند. به گفته باب ویلر سخنگوی شرکت که با Autoblog صحبت نموده، مدل‌های دیزلی در ژاپن ساخته خواهد شد و بقیه مدل‌ها به‌صورت کیت در تأسیسات جنرال موتورز در شارلوت مونتاژ می‌شوند. ایسوزو محصولات خود را از طریق نمایندگی‌های شورولت در امریکا به فروش خواهد رساند.
از سال ۱۹۱۱ که شورلت در دیترویت تأسیس شده تا حال یکی از بزرگ‌ترین مارک‌های خودرو در سرتاسر جهان است. این کمپانی با ایجاد کسب‌وکار در بیش از ۱۱۵ کشور توانسته موفقیت عظیمی به دست آورد و موفق شده تا با فروش انواع ماشین و کامیون در سراسر جهان که تا ۴.۸ میلیون دستگاه در سال می‌رسد کار بزرگی انجام دهد. شورلت برای مشتریان خود وسایل نقلیه‌ای با بهره‌وری بالا و مصرف سوخت مناسب فراهم می‌کند. خودروهایی با قابلیت عملکرد جذاب و طراحی مناسب که باعث می‌شود ضربان قلب شما به شماره بیفتد و در عین حال خودروهای شورولت از ویژگی‌های ایمنی فعال و غیرفعال و فن‌آوری‌های روز به‌خوبی بهره می‌برند.

آئودی A4 مدل 2016 فاش شد

ادمین بازدید : 466 پنجشنبه 10 ارديبهشت 1394 نظرات (0)

چراغ های جلوی این خودرو به شکل L درآمده اند و چراغ های راهنمای LED و لامپ های دید در روز برای آن ها تعبیه شده است. جلوپنجره این خودرو عریض تر از مدل کنونی شده و کاپوت آن دارای خطوطی در دو طرف است.

داشبورد این خودرو نسخه ای ساده تر از آئودی Q7 است و از طراحی دریچه هوای کشیده، انتخابگر دنده، کنترلگر، کنترل های HVAC، کلیدهای چراغ های جلو و نمایشگر مستقل MMI بهره می برد. مدل تولیدی این خودرو بر حسب مدل از چراغ های جلوی ماتریسی بهره خواهد برد.

اولریچ هکنبرگ، عضوهیئت مدیره آئودی AG و مدیر توسعه فنی آئودی تایید کرده است که آئودی A4 مدل 2016 قبل از نمایشگاه فرانکفورت برای رسانه ها معرفی خواهد شد.

انتشار تیزری از مک لارن سری اسپرت

ادمین بازدید : 581 یکشنبه 24 اسفند 1393 نظرات (0)

این مک لارن جدید که قبلا با کد P13 شناخته می شد به طور رسمی سری اسپرت نامیده شده و از درهای بال سنجاقکی بهره می برد که ثابت می کند این مدل تفاوت زیادی با 650S نخواهد داشت. سری اسپرت هم چنین از شاسی های فیبر کربنی این مدل بهره برده و به موتور V8نصب شده در مرکز مجهز خواهد بود. اگرچه تصویر این مطلب سری اسپرت را استتار شده نشان می دهد اما به راحتی می توان گفت که این خودرو بسیار تحت تاثیر 650S و P1 است.

گمان می رود مک لارن سری اسپرت قیمتی در حدود 210 هزار دلار داشته و تقریبا 20 درصد ارزان تر از 650S باشد. در نتیجه، این خودرو قدرتی در حدود 450 اسب بخار، بیشینه سرعت 297 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد 4 ثانیه خواهد داشت تا فروش خوبی داشته باشد. مک لارن زمانی در سال آینده سری اسپرت را رسما رونمایی خواهد کرد و گمان می رود نسخه کانورتیبلی از این کوپه نیز ساخته شود.

افتتاح سومین نمایندگی لامبورگینی در هند

ادمین بازدید : 567 شنبه 16 اسفند 1393 نظرات (0)

این نمایندگی پس از نمایندگی های موجود در دهلی و بمبئی، سومین مرکز برای این سازنده ابرخودروهای ایتالیایی در هند است.

این مرکز که دارای ساختار استاندارد لامبورگینی با نمایشگاهی اختصاصی و یک لژ مشتری است توسطStephan Winkelmann، رئیس و مدیر عامل اتومبیلی لامبورگینیS.p.A.   افتتاح شد. این مرکز توسط کارکنانی اداره می شود که در ایتالیا آموزش دیده و تجربه قابل اعتمادی از لامبورگینی برای مشتریان فراهم می آورند.

Stephan Winkelmann در این مراسم افتتاحیه اظهار داشت: "هند دارای پتانسیل خوبی است و لامبورگینی با شناخت این موقعیت یکی از تازه واردان برندهای خودروی اسپرت فوق لوکس برای ثبت خود در این کشور است. امروز مخاطبان لامبورگینی بسیار بیش تر از مالکان آن است. این برند به خاطر طراحی قوی و تکنولوژی مدرنش شناخته و تحسین می شود. هند بازار مهمی برای ما است و من در پی ادامه موفقیت و اجرای تعهداتم در این کشور هستم."

در این نمایندگی، لامبورگینی هوراکان LP610-4 تازه معرفی شده و خانواده اونتادور به نمایش در می آیند.

آغاز تحویل فولکس واگن پاسات مدل 2015 در اروپا

ادمین بازدید : 548 شنبه 02 اسفند 1393 نظرات (0)

خودروی شماره 1 از این مدل که دارای رنگ بدنه نقره ای تنگستن متالیک است یک پاسات استیت با موتور 2.0 لیتری TDI با قدرت 150 اسب بخار بود.

نسخه سدان پاسات جدید که در هند عرضه می شود دارای طول 4767 میلی متر، عرض 1832 میلی متر و ارتفاع 1456 میلی متر است. در عین حال مهندسان فاصله بین دو محور این خودرو را 79 میلی متر افزایش داده و به 2791 میلی متر رسانده اند.

پاسات در اروپا با طیفی از 10 موتور با قدرت 120 تا 280 اسب بخار موجود است. هم چنین برای اولین بار پاسات با نسخه ای هیبریدی شارژی GTE ارائه می شود که گفته شده میزان مصرف سوخت آن 1 لیتر در هر 50 کیلومتر است.

پاسات در اروپا دارای قیمت پایه 25875 یورو برای مدل سدان بوده و مدل استیت آن 25950 یورو قیمت گذاری شده است.

این خودرو با اشکودا ساپرب، تویوتا کمری و هیوندای سوناتا رقابت می کند.

عرضه فیس لیفت هوندا CR-V مدل 2015

ادمین بازدید : 529 یکشنبه 26 بهمن 1393 نظرات (0)

این خودرو پس از محصولاتی همچون آکورد، سیتی، جاز، سیویک، بریو و بریو امیز هفتمین خودروی هوندا در فیلیپین است.

هوندا CR-V مانند هند در فیلیپین نیز با دو گزینه موتور 2.0 لیتری i-VTEC با قدرت 153 اسب بخار و گشتاور 194 نیوتون متر و 2.4 لیتری i-VTEC با قدرت 185 اسب بخار و گشتاور 224 نیوتون متر عرضه می شود.

موتور کوچک تر این خودرو با گیربکس دستی شش سرعته یا اتوماتیک پنج سرعته عرضه می شود در حالی که موتور قدرتمندتر آن به صورت استاندارد به گیربکس اتوماتیک مجهز است.

هوندا گیربکس اتوماتیک پنج سرعته را برای مدل فیلیپین این خودرو حفظ کرده است اما در برخی بازارها آن را با گیربکس CVT جدید با بهره وری سوخت بهتری ارائه می کند.

CR-V جدید در فیلیپین دارای قیمت 29081 تا 37082 دلار است.

تغییرات ظاهری این خودرو شامل چراغ های جلوی بازطراحی شده با LEDهای دید روز، جلوپنجره Solid Wing Face جدید، سپر جلوی نوین، صندلی راننده قابل تنظیم برقی در 8 جهت و سیستم سرگرمی جدید با صفحه نمایش لمسی است.

فیس لیفت پورشه 911 تارگا فاش شد

ادمین بازدید : 495 جمعه 24 بهمن 1393 نظرات (0)

جالب است که اکنون نسخه ای فیس لیفت از این خودرو در حال آزمون دیده شده و نشان می دهد این خودروساز در حال کار روی نسخه ای به روز شده است که سال آینده عرضه خواهد شد.

911 تارگای فیس لیفت شده دارای به روز رسانی های ظاهری اندک است نمایی تازه به این خودرو می دهند. قسمت جلوی این خودرو دارای چراغ های دید روز بازطراحی شده، چراغ های جلوی جدید و هواکش های نوین است که نشان می دهد تغییراتی در نیرومحرکه این خودرواعمال شده است. به نظر می رسد این خودرو از عملکردی جلوپنجره فعال بهره ببرد که به کاهش مصرف سوخت کمک می کند. در قسمت پشت این خودرو نیز تغییراتی اعمال شده که شامل چراغ های جلوی جدید و چراغ ترمز سوم عریض تر است. سپر عقب این خودرو نیز اصلاح شده و اکنون لوله اگزوزهای نصب شده در مرکز در آن دیده می شوند.

به نظر می رسد پورشه علاوه بر این تغییرات ظاهری، 911 تارگا را به جدیدترین موتورهای توربوشارژ مجهز کند.

هاچ بک ماروتی YRAدر یک فرودگاه فاش شد

ادمین بازدید : 537 پنجشنبه 16 بهمن 1393 نظرات (0)

این هاچ بک بدون استتار در محوطه یک فرودگاه دیده شده است.

واضح است که YRA یک سایز بزرگ تر از سویفت است تا بتواند با هیوندای Elite i20 رقابت کند. این هاچ بک جدید از چراغ های جلوی کشیده شده به سمت عقب سویفت بهره می برد اما باقی عناصر طراحی آن نوین هستند. قسمت جلوی این خودرو دارای جلو پنجره ای V شکل با قسمت زیرین کرومی و چراغ های LED عموی دید در روز در کنار هواکش های ثانویه است.

در نیم رخ این خودروی جدید سوزوکی خط کمر کشیده، رینگ های بزرگ، ورق فلزی براقی و دستگیره های در کرومی و شیشه عقب کشیده شده به سمت پایین دیده می شود. قسمت عقب محتاطانه این خودرو دارای خطی کرومی زیر شیشه عقب، چراغ های ترکیبی LED و قاب پلاک نصب شده روی سپر دیده می شود.

گفته می شود ماروتی YRA موتور 1.0 لیتری توربوی بنزینی جدید سوزوکی را معرفی خواهد کرد در حالی که احتمالا موتور 1.3 لیتری DDiS گزینه دیزلی برای این خودرو است.

از رقبای این خودرو می توان هیوندای Elite i20، فولکس واگن پولو و هوندا جاز را نام برد.

لکسس ارزان نمی‌شود

ادمین بازدید : 483 سه شنبه 14 بهمن 1393 نظرات (0)

لکسس تصمیم گرفته است از رقیبان آلمانی خود مرسدس بنز و آئودی که مدل‌هایی با قیمت پایین 30 هزار دلار عرضه کرده‌اند، پیروی نکند. ارزان‌ترین خودروهای لکسس مدل هیبریدی سی تی با قیمت 32 هزار و 50 دلار و سدان اسپورت آی اس با قیمت 36 هزار و 550 دلار هستند.

جف برکن، مدیرکل لکسس در آمریکا در این باره گفته است: برای اینکه لکسس واقعا یک خودروساز لوکس باشد لازم است به بالای 30 هزار دلار فکر کند.

فروش لکسس تا اکتبر 14 درصد رشد کرده و به 244 هزار و 38 دستگاه رسید. بی ام و در این مدت 267 هزار و 193 خودرو و مرسدس بنز 261 هزار و 804 خودرو فروخت. لکسس برتری خود بازار خودروی لوکس آمریکا را در سال 2011 از دست داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدل‌های جدید مانند CLA مرسدس و A3 آئودی که هر دو با قیمت پایین 30 هزار دلار آغاز می‌شوند، کمک کرده‌اند فروش خودروهای گران قیمت امسال رشد سریع‌تری از فروش کل صنعت خودرو پیدا کند.

مدیر فروش آئودی در آمریکا در نمایشگاه خودروی لس آنجلس اظهار کرد که این روند باید ادامه پیدا کند. آئودی انتظار دارد سهم خودروهای لوکس در بازار آمریکا در یک دهه آینده به 13 درصد از مجموع فروش رشد کند. مدل‌های لکسس اکنون حدود 10 درصد از فروش خودرو را تشکیل می‌دهند.

آئودی نانوک کانسپت به نمایش درآمد

ادمین بازدید : 501 چهارشنبه 08 بهمن 1393 نظرات (0)

نانوک کواترو کانسپت که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت سال گذشته به نمایش درآمد اساسا یک ابرخودروی چهار چرخ فعال با موتور دیزلی V10 است که در صورت نیاز قابلیت آفرود دارد.

نانوک که توسط Italdesign Giugiaro طراحی شده یادآور خودروی کانسپت این مرکز طراحی یعنی پارکور کانسپت است. بدنه این خودرو دارای خطوط تیز، جلوپنجره عریض، و رینگ های بزرگی است که جلب توجه می کنند. هم چنین به لطف سیستم تعلیق تطبیقی، ارتفاع این خودرو تا 2.76 اینچ قابل افزایش است که قابلیت آفرود را فعال می کند.

یک موتور 5.0 لیتری V10 TDI دیزلی در این خودرو قدرت 544 اسب بخار و گشتاور 1000 نیوتون متر تولید می کند. گفته می شود شتاب صفر تا صد این خودرو 3.8 ثانیه و بیشینه سرعت آن 305.7 کیلومتر بر ساعت است.

انتشار دومین تیزر از فورد موستانگ GT350

ادمین بازدید : 522 سه شنبه 30 دي 1393 نظرات (0)

به نظر می رسد این خودروساز با این کار تصمیم دارد موستانگ GT350 خود را معرفی کند که شایعات زیادی در مورد آن منتشر شده است.

متاسفانه در این تیزر قسمت های زیادی از خودرو مشخص نیست اما این بار بخشی از شاسی های آن به چشم می خورد. کاملا مشخص است که این خودرو یک موستانگ می باشد اما نمی توان حدس زد که نوع آن چیست.

در این فیلم، یک بار دیگر اعضای تولید محصولات این خودروساز در مورد این خودرو که نام آن اعلام نشده صحبت می کنند و از طراحی هدفمند، تعادل شاسی ها و چگونگی عملکردی فراتر از قدرت موتور در آن بحث می کنند. در همین حال چشم بیننده شاهد سکانس های واضحی از قسمت های قابل گیری شده آلومینیومی است که به نظر می رسد قسمت بالایی روتر ترمز و یا کنترل سیستم تعلیق باشد.

البته این قسمت ها از فاصله خیلی نزدیک گرفته شده اند و به سختی می توان تشخیص داد که مربوط به کدام قسمت هستند.

فیس لیفت آئودی Q3 مدل 2015 معرفی شد

ادمین بازدید : 518 یکشنبه 28 دي 1393 نظرات (0)

تغییرات ظاهری این خودرو در قسمت جلوی آن متمرکز هستند. اکنون جلوپنجره تک قابی این خودرو تیزتر شده و چراغ های جلوی بازطراحی شده آن دارای لامپ های زنون پلاس و LED دید در روز هستند. همچنین سپر این خودرو نیز اصلاح شده است.

کناره های این خودرو بی تغییر باقی مانده اند و تنها طرح رینگ های آلیاژی آن جدید شده است. قسمت عقب این خودرو دارای چراغ های عقب LED بازطراحی شده و سپری جدید است. آئودی چراغ های راهنمای دینامیک انتخابی را برای این خودرو ارائه می دهد.

طراحی و ساختار داخلی این خودرو بی تغییر باقی مانده اما ویژگی های مازادی مانند بسته ارتقایی جای چمدان ها، در صندوق عقب برقی و روکش قابل بسط جای چمدان ها در آن تعبیه شده است.

خط تولید موتور این خودرو برای تولید قدرت بیش تر ارتقا یافته است و اکنون با قوانین آلایندگی یورو 6 نیز مطابقت دارد. قدرت سه موتور بنزینیTSI  و سه موتور دیزلی TDI این خودرو از 120 تا 220 اسب بخار است و میزان آلایندگی CO2 آن ها 17 درصد کاهش یافته است.

اعلام جزئیات نسل بعدی فولکس واگن پولو مدل 2017

ادمین بازدید : 486 جمعه 26 دي 1393 نظرات (0)

بر اساس این خبر به نظر می رسد جایگزین پولو هاچ بکی بزرگ با سقفی بلندتر و طراحی شبیه به گلف باشد. تا سال 2016 سبک طراحی جدید فولکس واگن در خودروهایی مانند پولو به کار خواهد رفت.

یکی از دلایل ابعاد بزرگ تر پولوی جدید به بازارهای آسیایی برمی گردد چرا که پولو در این مناطق به عنوان یک خودروی خانواده محسوب می شود و نسل کنونی آن فضای خوبی مخصوصا در عقب ندارد.

طراحی هاچ بکی جادارتر از نسل کنونی پولو ضرورتی برای بزرگ ترین خودروساز اروپا به شمار می رود.

پولوی جدید بر اساس پلتفرم MQB این خودروساز ساخته شده و بدنه ای سبک تر خواهد داشت. رقبای این خودرو هوندا جاز، فیات پونتو، ماروتی سویفت و هیوندای Elite i20 خواهند بود.

انتشار تصاویر نسخه جدید فولکس واگن پاسات

ادمین بازدید : 518 پنجشنبه 18 دي 1393 نظرات (0)

نسل جدید فولکس واگن پاسات بار دیگر به کمک انتشار تصاویر جدید آلترک آن در مرکز توجهات قرار گرفت. این تصاویر که توسط X – Tomi منتشر شده اند نسخه ای جدید را که احتمالا در آینده از پاسات خواهیم دید را به نمایش در می آورند. همانگونه که در تصاویر مشاهده می کنید این خودرو تا حدودی شبیه نسخه استیت پاسات بوده و دارای کمی امکانات بیشتر می باشد. 

از ویژگی های جدید پاسات آلترک می توان به افزایش ارتفاع آن، آرم های جدید و رینگ های آلیاژی اشاره کرد. این خودرو نیز همانند نسخه پیشین دارای موتور 1.6 لیتری 120 اسب بخاری TDI، موتور 2.0 لیتری 125 اسب بخاری TRDI، موتور 1.4لیتری 180 اسب بخاری TSI و موتور GTE هیبریدی الکتریکی 218 اسب بخاری است. 

ارزان ترین خودروی پاسات نسخه سدان آن می باشد که با قیمت 25875 یورو عرضه می گردد. 

 

پورشه پانامرا مدل 2017 فاش شد

ادمین بازدید : 503 یکشنبه 14 دي 1393 نظرات (0)

این سدان لوکس بزرگ برای مدل سال 2017 کاملا بازطراحی خواهد شد.

عکاسان مخفی به تازگی موفق به شکار این خودرو در حال آزمون در جاده های عمومی جنوب اروپا شده اند. گمان می رود این خودرو بر اساس پلتفرمی کاملا جدید به نام MSB از پورشه ساخته شود. هم چنین گفته می شود این پلتفرم در بنتلی Flying Spur بعدی نیز به کار خواهد رفت.

شایعه شده است که ساختار MSB نسخه های جدید باکستر، کایمن و 911 را نیز پشتیبانی می کند. به گفته طراح این سدان اصلاح شده، پانامرای جدید از سبک بدنه بازطراحی شده نسبت به نسخه کنونی اش بهره خواهد برد.

فیس لیفت میتسوبیشی اوتلندر فاش شد

ادمین بازدید : 473 جمعه 12 دي 1393 نظرات (0)

در تصاویر فاش شده جدید از این خودرو اندکی تغییر ظاهری به نظر می رسد که در نمایشگاه خودروی ژنو سال 2015 شاهد آن خواهیم بود.

بر اساس آن چه در این تصاویر مشخص است می توان گفت تغیرات بدنه این خودرو متمرکز بر اصلاح قسمت جلو با طراحی جدید سپر، چراغ های جلو و جلوپنجره است. قسمت پشت این خودرو نیز کاملا استتار شده است که نشان می دهد سپر و در صندوق عقب با طراحی جدید و همچنین چراغ های عقب نوینی در این اوتلندر تعبیه خواهد شد.

گمان می رود هر دو موتوری که در مدل کنونی این خودرو ارائه می شوند (دیزلی 150 اسب بخاری و هیبریدی بنزین-الکتریک PHEV) در مدل جدید آن نیز به کار روند.

اطلاعات بیش تر از این خودرو قبل از نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارس سال آینده منتشر خواهد شد.

معافیت خودروساز لوکس انگلیسی از مقررات ایمنی جدید

ادمین بازدید : 494 پنجشنبه 04 دي 1393 نظرات (0)

این برند ضررده که به دلیل اینکه خودروی منتخب جیمز باند است، محبوبیت دارد در مارس تقاضای معافیت کرده و اعلام کرده بود استانداردهای ایمنی فدرال دشواری اقتصادی قابل توجهی را برای این شرکت بوجود می‌آورد.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا اعلام کرد به این برند به دلیل تازه بودن ماهیت کسب و کارش، مهلت بیشتری می‌دهد. به این ترتیب مدل DB9 تا پایان اوت سال 2016 و Vantage تا یک سال پس از آن مشمول این معافیت می‌شود.

تصمیم این سازمان فراغت خاطری برای اندی پالمر، مدیرعامل جدید استون مارتین که به دنبال متحول کردن این برند است، فراهم می‌کند.

این سازمان از سال 2010 استفاده از کیسه‌های هوای جانبی و تدابیر ایمنی پیشرفته دیگر را الزامی کرده است.

سخنگوی این خودروساز 101 ساله اظهار کرد: این تصمیم به معنای آن است که هر دو مدل کوپه از هفته جاری می‌توانند فروخته شود. اگر این برند معافیت مذکور را دریافت نمی‌کرد در این صورت قادر به فروش 670 دستگاه خودرو ظرف سه سال آینده نبود.

بر اساس گزارش رویترز، استون مارتین سال گذشته 4200 خودرو در سراسر جهان فروخت.

عرضه اینفینیتی QX50 جدید به بازار چین

ادمین بازدید : 504 چهارشنبه 26 آذر 1393 نظرات (0)

طبق اعلام شرکت تولید کننده، عرض محور QX50 افزایش پیدا کرده و فضای بیشتری برای پای سرنشینان ایجاد شده است. این شاسی بلند که پیش تر با نام EX شناخته می شد دارای 80 میلی متر افزایش طول محور است و با داشتن  امکانات بیشتر تمایزاتی با نسخه پایه اش دارد. 

این نسخه از اینفینیتی QX50 منحصرا در بازار چین فروخته خواهد شد و دارای جلو پنجره جدید، چراغ های جلوی تیزتر مجهز به LED دید روز، سپر جلوی متفاوت و سانروف پانورامیک تمام شیشه ای می باشد. اینفینیتی QX50 LWB دارای همان موتور 2.5 لیتری V6 پیشین به توان 282 اسب بخار است که  با نسخه های دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل عرضه می شود. 

البته یک موتور 3.7 لیتری V6 به توان 346 اسب بخار نیز برای آن در نظر گرفته شده است. این محصول در نمایشگاه اتومبیل گوانگژو 2014 به طور رسمی معرفی خواهد گردید.

رونمایی کلاس اس میباخ در امریکا

ادمین بازدید : 491 دوشنبه 24 آذر 1393 نظرات (0)

بعد از آن که بارها کلاس اس میباخ اسیر دوربین خبرنگاران شد و تصاویر غیر رسمی آن منتشر گردید، آماده آن شد تا برای نمایش عمومی وارد نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس 2014 شود. این خودروی لوکس دارای صندلی های عقب تاشو، امکانات جدید و فناوری های نوینی است که آن را مشهورتر از گذشته می کند. 

این خودرو حدود 10 اینچ بلندتر از نسخه LWB است و سرنشینان عقبی آن فضای بیشتری خواهند داشت. همچنین افزایش طول سبب بهبود طراحی ستون سوم خودرو نیز شده است. محصول مذکور دارای یک موتور 6.0 لیتری V12 توربو دوقلو به توان 530 اسب بخار و گشتاور 830 نیوتون متر است که البته توان آن در نسخه S65 AMG به بیش از 1000 اسب بخار می رسد. 

ارزان ترین نسخه مرسدس بنز کلاس اس میباخ 200 هزار دلار می باشد.

خودروسازان نام جنرال موتورز را برای آرام کردن بازار پیش کشیدند

ادمین بازدید : 583 دوشنبه 10 آذر 1393 نظرات (0)

طی هفته های گذشته بحث های بی پایان میان شورای رقابت، خودروسازان و واکنش های مردمی به آنها پایان یافته است. تقریبا تمامی ماه های تابستان به مجادله ای میان خودروسازان و شورای رقابت گذشت و حتی انتقاد ضمنی رئیس جمهور از افزایش قیمت خودرو نیز به پرونده باز خودروسازان سنجاق شد ولی در نهایت قیمت ها کاهش قابل توجهی پیدا نکرد و بازار خودرو به همان شیوه سابق به کار خود ادامه داد.

طی دو هفته گذشته نیز خودروسازان با انتشار اخباری در مورد ورود شرکای جدیدشان به بازار و رونمایی از محصولات جدید، پرونده قیمت گذاری خودرو و احتمال کاهش قیمت ها را به حاشیه بردند.

در همین حال هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از شروط ایران برای مشارکت با خودروسازان خارجی می گوید: «علاوه بر اینکه این خودروسازان باید در ایران سرمایه گذاری کنند، نوع قرارداد باید به گونه‌ای تنظیم شود که طرف مقابل اجازه ترک ایران را به راحتی نداشته باشد، بازارهای صادراتی محصولات مشترک تولیدی خود در ایران را در اختیار ما بگذارد، تولید محصول مشترک صورت گیرد و مرکز تحقیقاتی نیز در کشور راه اندازی شود.»

درحال حاضر معرفی نمونه های جدید تولیدات ایران خودرو و همچنین بررسی سهم چینی ها در بازار به اصلی ترین موضوع محافل خبری پیگیر اخبار خودرو بدل شده است. انتشار نام کمپانی معتبر «جنرال موتورز» برای ورود به ایران نیز سهم قابل توجهی از اخبار را به خود اختصاص داده است. براین اساس جریان شکایت های مردمی از قیمت گذاری خودرو به صورت کامل به فراموشی سپرده شده است.

براساس صحبت های یکه زارع، در قراردادهای جدیدی که با خودروسازان خارجی منعقد خواهدشد، شرط سرمایه گذاری 50-50 را ایران خودرو با شرکت پژو مطرح شده است، اما ممکن است بسته به نوع قرارداد و تیراژ تولید، نوع سرمایه گذاری‌ها در قراردادهای دیگر به صورت 40-60 یا 30-70 باشد. بنابراین عدد ثابتی را نمی توان برای مشارکت با خارجی ها، در سرمایه گذاری تعیین کرد و این به تناسب نوع و شرایط قرارداد متفاوت خواهد بود. به این ترتیب، در حال حاضر، این پژو بوده که در مذاکرات خود این پیش‌شرط‌ها را پذیرفته است.

البته چندی پیش هم صحبت از همکاری این گروه صنعتی با شرکت های رنو، سوزوکی و شرکت‌های آسیایی بود. به طوری که گروه صنعتی ایران خودرو در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو و قطعات یدکی تبریز، چهار محصول جدید و به روز از شرکت‌های اروپایی و آسیایی را رونمایی کرد. این گروه صنعتی در نمایشگاه خودرو تبریز محصولات جدیدی از جمله رنو کلیو، کپچر، خودروH30 و S30 شرکت دانگ فنگ که هر دو از موتور پژو بهره‌مند هستند و بنز E250 را در معرفی کرد.

انتشار اسامی خودروسازان امریکایی و آسیایی که قصد ورود به بازار ایران را در شراکت با خودروسازان داخلی دارند، نشان می دهد که وضعیت بازار خودروی ایران به سمت تسلط کامل و بدون شائبه حضور رقبای خارجی، برای خودروسازان داخلی سوق پیدا کرده است.

با این وجود خودروسازان بی توجه به حاشیه های پیرامونشان به ادامه کارشان می پردازند. گزارش های رسمی نشان می دهد میزان تولید خودرو 73.4 درصد رشد داشته است. طی پنج ماه ابتدای سال جاری نیز 404 هزار و 10 دستگاه خودروی تولید شده است.  

طی یک هفته گذشته بازار خودرو نیز شرایط ویژه ای پیدا کرده است. بازهم برای مدتی کوتاه شماره گذاری خودرو برای نصب کپسول آتش نشانی در محصولات داخلی متوقف شد و با عرضه کم خودرو به بازار مقدمات برای رشد جزئی قیمت ها ایجاد شد. پیش از این قیمت خودرو در بازار به سمت نزدیک شدن به نرخ های مصوب کارخانه ها می رفت. خودروسازان با اجرای مصوبه افزایش قیمت که از سوی شورای رقابت صادر شده است، موظف هستند تا حاشیه بازار را مدیریت کنند و با عرضه بالای خودرو فضا را برای دلالان محدود سازند.

طی ماه های اخیر افزایش عرضه در چند نوع خودرو به واسطه تولید بالا موجب شده بود تا قیمت بازار حتی از نرخ کارخانه هم پایین تر بیاید. کسانی که به پیش خیرد خودرو دست زده اند و از سود مشارکت بهره برده اند، حاضرند برای پیدا کردن مشتری، نرخ پایین تری نسبت به نرخ مصوب دریافت کنند. این شرایط اما طی دو هفته گذشته تغییر کرد تا توقف خودروها در ایستگاه شماره گذاری موجب کاهش عرضه و افزایش قیمت شود.

درحال حاضر با وجود اتفاقاتی که در بازار رخ می دهد، روند قیمت گذاری ها نسبتا آرام شده است. تحلیلگران بازار اعتقاد دارند ایجاد جو ارام در بازار خودرو به واسطه حاشیه های قوی تر مانند حضور جنرال متورز در ایران رخ داده است.

هیوندای i20 با بدنه های جدید ساخته می شود

ادمین بازدید : 456 چهارشنبه 28 آبان 1393 نظرات (0)

این خودروساز کره ای در پی افزودن سبک های بدنه جدید برای i20 است که شامل یک واگن استیشن نیز خواهد بود.

افزودن یک مدل واگن استیشن کمک می کند هیوندای با خودروهایی مانند اشکودا فابیا واگن و پژو 208 SW در اروپا رقابت کند. مدیر طراحی این خودروساز Thomas Buerkle اظهار داشت  i20واگن می تواند واگنی معمولی بوده و یا ترکیبی از واگن استیشن و شوتینگ بریک در نسخه های سه و پنج در باشد.

معرفی سبک های بدنه نوین برای i20 به طور حتم عملکرد نسبتا ضعیف این خودرو در کلاس ساب کامپکت را افزایش خواهد داد.

جدیدترین نسل i20 به زودی روانه بازارهای اروپایی خواهد شد. فروش این مدل پنج در اوایل سال آینده شروع شده و یک مدل سه در اسپرت تر از آن به نام i20 کوپه اواخر سال آینده عرضه می شود. این خودرو از موتور 1.0 لیتری سه سیلندر توربوشارژ بنزینی جدید با قدرت 120 اسب بخار بهره خواهد برد.

ساخت نسخه مخصوص از دو مدل پژو

ادمین بازدید : 558 سه شنبه 06 آبان 1393 نظرات (0)

تغییرات این نسخه برای هر دو مدل خودرو مشابه است. این خودروها ماه جولای در بازار فرانسه عرضه خواهند شد.

مدل 2008 Crossway بر اساس نسخه Allure ساخته شده و دارای رینگ های آلیاژی 17 اینچی Eridan Gris Mat، شیشه های عقب تیره و طرحی مناسب در قسمت پشت است.

تجهیزات 2008 Crossway به صورت استاندارد شامل سیستم Grip Control و سیستم ناوبری است. کابن این خودرو دارای چرم مشکی Mi-Tep و روکش Alcantara با دوخت قرمز و آبی، تودوزی Bleu Yendi روی کنسول وسط و پانل های در به همراه تکیه گاه و کف پایی هایی با لوگوی compass است. مدل 2008 Crossway هم چنین دارای نور محیطی LED Track پژو است.

آپشن های اضافه این خودرو شامل سیستم کمک پارک، طرح رنگ صدفی و متالیک و رادیو/پخش کننده CD است. گزینه های موتور این خودرو شامل 1.6 لیتری VTi 120 BVM5، 1.6 لیتری e-HDi 92 BVM5 و 1.6 لیتری e-HDi 115 BVM6 است. 2008 Crossway 21550 یورو قیمت گذاری شده است.

پژو 3008 Crossway نیز دارای سیستم ناوبری WIP Nav Plus، سنسورهای پارک، صفحه نمایش بالای سر و یک بسته ارتقایی ظاهری است. آپشن های اضافی این خودرو سیستم Grip Control، دوربین دید پشت و طرح رنگ صدفی یا متالیک هستند.

3008 Crossway با سه گزینه موتور 1.6 لیتری HDi 115 BVM6، 1.6 لیتری e-HDi FAP 115 ETG6 و 2.0 لیتری HDi 150 BVM6 عرضه می شود. این خودرو 30800 یورو قیمت گذاری شده است.

قیمت گذاری مرسدس بنز کلاس S کوپه مدل 2015

ادمین بازدید : 499 یکشنبه 04 آبان 1393 نظرات (0)

مرسدس بنز S550 4MATIC کوپه مدل 2015 که در اواسط ماه اکتبر عرضه می شود 120825 دلار به اضافه هزینه جابه جایی قیمت خواهد داشت در حالی که S64 4MATIC کوپه قیمت 161825 دلار دارد. نسخه ممتاز دیفرانسیل عقب S65 AMG کوپه با قیمت بیش تر 231825 دلار عرضه خواهد شد و از ماه دسامبر وارد نمایندگی های فروش می شود.

مدل S550 از موتور 4.7 لیتری تواین توربو V8 با قدرت 449 اسب بخار و گشتاور 516 فوت پوند متصل به گیربکس اتوماتیک هفت سرعته بهره می برد. مرسدس S63 AMG دارای موتور 5.5 لیتری تواین توربو V8 با قدرت 577 اسب بخار و گشتاور 664 فوت پوند است در حالی که S65 AMG قدرتمند با موتور 6.0 لیتری تواین توربو V12 با قدرت 621 اسب بخار و گشتاور 738 فوت پوند در صدر خط تولید این خودرو قرار دارد.

رنج روور اووک ساخت چین فاش شد

ادمین بازدید : 559 چهارشنبه 30 مهر 1393 نظرات (0)

چند سال پیش لندروور از برنامه ساخت رنج روور اووک کامپکت در چین برای بازار بومی این کشور خبر داده بود.

پس از آن جگوار لندروور با خودروساز چینی، چری همکاری داشت تا کارخانه مونتاژی را در شهر Changshu در استان Jiangsu  تاسیس کند. در این کارخانه نسخه پنج در اووک، فریلندر 2 و نسخه دارای فاصله بیش تر بین دو محور از جگوار XF تولید خواهد شد که مخصوص بازار چین است. البته لند روور نسخه سه در اووک را در این کشور وارد خواهد کرد چرا که تقاضا برای آن کم است.

رنج روور اووک تنها با موتور 2.0 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با قدرت 237 اسب بخار و متصل به گیربکس 9 سرعته عرضه می شود.

انتظار می رود قیمت مدل مخصوص چین این خودرو از 64154 دلار برای نسخهPure  شروع شده و به 89568 دلار برای نسخه دینامیک برسد.

تجهیز اینفینیتی Q80 Inspiration کانسپت به نیرومحرکه هیبریدی

ادمین بازدید : 496 سه شنبه 29 مهر 1393 نظرات (0)

موتور 3.0 لیتری تواین توربوشارژ تزریق مستقیم V6 در این خودرو قدرت 450 اسب بخار دارد اما با اتصال به گیربکس اتوماتیک 9 سرعته و یک سیستم هیبریدی قدرت کلی 550 اسب بخار و گشتاور 553 فوت پوند تولید می کند. اینفینیتی اعلام کرده این موتور با پایه آلومینیومی کاملا جدید بخشی از خانواده موتورهای جدیدی است که طی دو سال آینده معرفی خواهند شد. هم چنین این خودروساز تصمیم دارد تعداد موتورهایی را که ارائه می دهد طی پنج سال آینده دو برابر کند.

در واقع این مدل یک خودروی بزرگ با عرض بیش از 200 سانتی متر و طول بیش از 505 سانتی متر است که تنها کمی کوچک تر از مرسدس کلاس S است.

این برند لوکس نیسان در حال حاضر خودروهای خود را با سبک طراحی expressive تولید می کند اما Q80 Inspiration کانسپت گامی فراتر رفته و طرحی از خودروهای آینده این خودروساز را نشان می دهد.

فیس لیفت پورشه کایمن مدل 2016 فاش شد

ادمین بازدید : 489 جمعه 25 مهر 1393 نظرات (0)

این خودرو اصلاحی در نیمه دوره تولید داشته و احتمالا از موتورهای چهار سیلندر بهره خواهد برد.

به نظر می رسد فیس لیفت این خودرو نیز مانند دیگر مدل های پورشه اندک باشد. سپر جلوی این خودرو با چراغ های LED دید در روز جدید بازطراحی شده است و به نظر می رسد چراغ های جلوی آن نیز تغییر شکل داده باشند. در قسمت پشت این خودرو نیز سپری بازطراحی شده و چراغ های عقب جدید قابل تشخیص هستند.

همچنین گمان می رود داخل این خودرو نیز به روز شود البته در تصاویر فاش شده از آن مورد جدیدی به چشم نمی خورد. احتمالا در اتاق این خودرو طراحی فرمان جدید و سیستم سرگرمی نوین به همراه بسته های ارتقایی کمک راننده اضافه تعبیه خواهد شد.

جالب ترین ویژگی اضافه شده به کایمن مدل 2016 موتور باکسر چهار سیلندر توربوشارژ خواهد بود. این موتور جدید که احتمالا ظرفیتی در حدود 1.6 تا 2.0 لیتر خواهد داشت کایمن را به سطح نوینی از بهره وری می برد.

خودروسازی کشور از زاویه‌ای دیگر

ادمین بازدید : 542 جمعه 11 مهر 1393 نظرات (0)

طی چند هفته گذشته و به دنبال اعلام قیمت خودروهای داخلی توسط شورای رقابت، شاهد رویارویی میان منتقدان خودروسازی کشور از یک سو و تولیدکنندگان خودرو و اعضای شورای رقابت از سوی دیگر بودیم. در میان منتقدان خودرو، برخی نمایندگان محترم مجلس شدیداً معترض قیمت‌های اعلام شده توسط شورای رقابت بوده‌اند و این قیمت‌ها را گران و ظالمانه دانسته‌اند. به علاوه، برخی از رسانه‌ها نیز مدعی برابری و یا بیشتر بودن قیمت‌های اعلام شده برای خودروهای داخلی در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی شدند و اعلام داشتند که در صورت کاهش تعرفه واردات خودرو به ۴ درصد، شهروندان ایرانی به راحتی قادر به خریداری خودروهای تولید شده توسط معتبرترین سازندگان جهانی خواهند بود. به‌علاوه، نظرات درج شده توسط هموطنان در ذیل آن خبرها، نشانگر باور افکار عمومی به گران بودن خودروهای داخلی و نارضایتی عمومی در این خصوص است. 
حال نوشته پیش روی که در چند قسمت ارائه می‌شود، می‌کوشد تا برخی ادعا‌های مطرح شده توسط منتقدان خودروهای داخلی را به چالش کشیده و نقاط قوت صنعت خودروسازی را برشمرد. بدیهی است، خودروسازی کشور دارای نقاط ضعف و قوت متعددی است و هرگونه نقادی، در صورتی منصفانه خواهد بود که این دو مقوله را مشترکاً بر روی دو کفه ترازو قرار دهد. 

رویکرد نادرست در مقایسه قیمت خودروهای داخلی با نمونه‌ای خارجی 
مقایسه‌های صورت گرفته در عرصه مطبوعات کشور در خصوص قیمت خودروهای داخلی و خارجی، جملگی دچار دو خطای اساسی هستند. اولین خطا، لحاظ قیمت‌های پایه کارخانه‌ای خودروهای خارجی و صرف نظر کردن از هزینه‌های بالاسری شامل حمل و نقل، مالیات بر ارزش افزوده (جدای از عوارض گمرک)، بیمه، عوارض پلاک و مواردی اینچنینی است که در همه کشورهای جهان به قیمت‌های پایه خودروها افزون شده و هزینه‌ پرداخت شده توسط مصرف کننده در آن کشور‌ها جهت استفاده از خودرو، با لحاظ این موارد، به میزان ۱۵ تا بیش از ۳۰ درصد فراتر از قیمت پایه خودرو است. در حالیکه قیمت‌های اعلام شده توسط شورای رقابت برای خودروهای داخلی شامل این ‌هزینه‌های بالاسری است. اما آنچه توسط برخی رسانه‌ها صورت می‌گیرد، قیاس قیمت تمام شده خودروهای ایرانی، با قیمت پایه خودروهای خارجی است. دومین ایراد وارد بر آن قیاس‌ها، صرف نظر نمودن از قوای محرکه، ابعاد و اوزان خودروها توسط مدعیان برابر بودن قیمت خودروهای خارجی با انواع داخلی است. بدیهی است، معیار قرار دادن خودرویی هاچ بک سه در با جرم خالی کمتر از هزار کیلوگرم و توان موتوری در محدوده ۶۰ الی ۷۰ اسب بخار و مقایسه آن با خودروهای داخلی سدان (چهار در و صندوق‌دار) با وزن فراتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم و قوای محرکه بالای ۱۰۰ اسب بخار، فاقد وجاهت منطقی است. در مواردی نیز شاهد بودیم طی نگاهی سطحی، خودروهای تولید شده در کشور هندوستان که اگرچه نام‌های پر طمطراقی چون هیوندای، نیسان و فورد را به همراه داشتند، اما بدون تجهیزاتی چون سیستم تهویه مطبوع، فرمان هیدرولیک، کیسه هوا، ترمز ضد قفل، سیستم صوتی، قفل مرکزی و حتی تجهیزات ابتدایی چون آینه جانی سمت سرنشین و طاقچه پشت صندلی عقب! به عنوان خودروهایی ارزانتر و کیفی تر از پراید معرفی شده‌اند!. اما نگاهی دقیق به قیمت تمام شده آن خودروها و نه قیمت پایه کارخانه، ‌بیانگر این حقیقت است که برخی از آن خودروهای هندی با احتساب هزینه‌های بالاسری و بدون آن تجهیزات، قیمتی فراتر از خودروی پراید ارائه شده توسط شرکت سایپا که دارای تمامی تجهیزات فوق است خواهند داشت. 

روند تغییرات قیمت خودرو در سال‌های اخیر در مقایسه با میزان حداقل حقوق 
قبل از پرداختن دقیق‌تر به مقوله مقایسه میان قیمت خودروهای داخلی و خارجی، مناسب است تا ابتدا روند تغییرات قیمتی خودروهای داخلی طی سال‌های گذشته در مقایسه با تورم جاری کشور و قیمت سایر کالاها مورد بررسی قرار گیرد. بدین منظور، می‌توان نگاهی به تغییرات قیمتی خودروهای پر تیراژ کشور طی ۲۰ سال گذشته در مقایسه با درآمد قشر متوسط و ضعیف جامعه انداخت. در شکل ۱، این امر برای این دسته خودروها در مقایسه با حداقل حقوق مصوب وزارت کار انجام شده است. 

شکل ۱ – مقایسه نسبت میان قیمت خودروهای پر تیراژ کشور و حداقل حقوق مصوب وزارت کار طی دو دهه اخیر (استخراج شده از وب سایت بانک مرکزی و داده‌های موجود در رسانه‌ها) 
با مشاهده این نمودار، آشکار می‌شود، قیمت این خودروها طی دو دهه گذشته همواره ارزان‌تر شده است و به عبارتی دیگر، توان شهروندان ایرانی جهت خرید این خودروها به صورت کلی افزایش یافته است. خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ در سال ۱۳۷۲ دارای قیمتی در حدود ۲.۲ و ۳ میلیون تومان بوده‌اند که در مقایسه با حداقل حقوق ۸۹۸۲ تومانی در آن زمان مشخص می‌شود قیمت این دو خودرو به ترتیب ۲۴۰ و ۳۳۰ برابر حداقل حقوق یک ماه بوده است. اما با افزایش تولید این دو محصول و توسعه خودروسازی همراه با ارائه خودروی‌های سمند و پژو ۲۰۶، مشاهده می‌شود در سال ۱۳۸۱، خودروی پژو ۴۰۵ و سمند در حدود ۱۴۰ برابر حداقل حقوق ۶۹۸۴۶ تومانی در آن سال و خودروی پراید، ۱۰۰ برابر حداقل حقوق آن سال بوده است. سال ۱۳۹۱ را می‌توان ارزانترین سال از منظر قیمت خودرو در مقایسه با قدرت خرید طبقه متوسط و ضعیف دانست و در این سال خودروی سمند و پژو ۴۰۵ با قیمت حدودا ۱۴ میلیونی خود معادل با ۳۵ برابر و پراید با قیمت ۱۰ میلیونی خود معادل با ۲۵ برابر حداقل حقوق ۳۹۰ هزار تومانی در آن سال قیمت داشته‌اند. در حال حاضر نیز قیمت خودروی پژو ۴۰۵ و سمند در محدوده ۳۰ الی ۳۳ میلیون تومان و خودروی پراید در محدوده ۲۱ میلیون تومان است و این ارقام معادل ۵۵ و ۳۸ برابر حداقل حقوق ۵۷۰ هزار تومانی در سال جاری است. این روند بیانگر این واقعیت است که قدرت مردم برای خریداری این خودرو‌ها در حال حاضر و با توجه قیمتهای کنونی، مشابه سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ است. همچنین لازم به ذکر است، قیمت‌های کنونی خودرو با لحاظ تجهیزاتی چون کیسه هوا و ترمز ضد قفل است که سابقاً در این‌گونه خودروها عرضه نمی‌شد. اما میزان نارضایتی عمومی و نیز مسئولان از این میزان، سنخیتی با روحیه ایشان در آن سالها ندارد و طی آن سالها هرگز چنین عزم ملی‌ای جهت اثبات گران‌بودن خودرو جریان نداشته است. عجیب است که برخی نمایندگان محترم مجلس و افکار عمومی که در حال حاضر به مقابله جدی با قیمتهای موجود خودرو پرداخته‌اند، در آن سال‌ها بدینگونه معترض این قیمت‌ها نبوده‌اند. 
از سوی دیگر، این کاهش قیمت خودرو در داخل کشور حالی اتفاق افتاده است که تغییرات قیمت کالایی چون مسکن در مقایسه با حداقل حقوق در کشور روند افزایشی را نشان می‌دهد. در شکل ۲، قیمت متوسط مسکن در تهران، بر اساس ارقام ارائه شده توسط مرکز آمار ایران نسبت به حداقل حقوق وزارت کار طی سال‌های اخیر نشان داده شده است. 

شکل ۲- تغییرات متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران نسبت به حداقل حقوق ماهانه مصوب (استخراج شده از داده‌های مرکز آمار ایران و وب سایت بانک مرکزی) 

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، قیمت متوسط هر متر مربع مسکن در تهران در سال ۱۳۷۴ برابر با ۵۸ هزار تومان بوده است که حدودا ۲.۸۳ برابر حداقل حقوق ۲۰۷۲۱ تومانی آن سال بوده است. در سال ۱۳۹۲، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران به ۳.۸۷ میلیون تومان رسیده است که ۸.۶ برابر حداقل حقوق ۴۵۰ هزار تومانی در این سال است. بدین ترتیب مشاهده می‌شود قدرت خرید مسکن شهروندان تهرانی با لحاظ حداقل حقوق، از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۹۲ به میزان ۳ برابر کاهش یافته است! 
همچنین، بر اساس تحلیل ارائه شده در خصوص مقایسه تغییرات درآمدی و هزینه‌ای خانوارهای ایرانی از سال ۱۳۸۴ تاکنون، در حالیکه سطح عمومی قیمتها طی این بازه زمانی ۴.۵ برابر شده است، میزان درآمدها ۳.۵ برابر شده و این به معنای کاهش قدرت خرید مردم در سال ۱۳۹۲ در مقایسه با سال ۱۳۸۴ است (۱). اما مقایسه قدرت خرید خودرو در این سال (۱۳۹۲) و نیز سال جاری با سال ۱۳۸۴ نشان‌دهنده افزایش قدرت طبقه متوسط و ضعیف جامعه جهت خرید خودروی پراید و سمند به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد است ! 
حال مشخص نیست منتقدانی که با اطمینانی خدشه ناپذیر مدعی گران بودن خودروهای داخلی هستند، بر کدام پایه و اساس، چنین نتیجه‌گیری‌ای را صورت داده‌اند. خودرو که در مقایسه با مسکن از اولویتی به مراتب کمتر برای قشر آسیب پذیر جامعه برخوردار است و طی ۱۲ سال اخیر نیز به میزان فراتر از ۵۰ درصد ارزان شده است، سزاوار این میزان توجه از سوی برخی مسئولان و نمایندگان محترم مجلس نیست ! و چنانچه این عزم جدی ایشان در خصوص پایین‌آوردن قیمت خودرو، متوجه مسکن شود، به یقین، قشر ضعیف و متوسط جامعه بسیار بیشتر منتفع خواهند شد. 

پایین بودن قدرت خرید شهروندان ایرانی در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، ناشی از گرانفروشی خودروسازان نیست
در میان انتقادات مطرح شده در خصوص قیمت خودرو، عدم تناسب قدرت خرید مصرف‌کنندگان ایرانی با شهروندان ممالک مترقی دنیا نیز فراوان مورد اشاره قرار می‌گیرد و افکار عمومی نیز همواره از بالاتر بودن قیمت محصولاتی چون خودرو و سوخت نسبت به میانگین درآمد جامعه در مقایسه با جوامع توسعه یافته گله‌مند بوده و قیاس قیمت این‌گونه محصولات و خدمات با سایر کشورها را مع الفارق و مصداق ظلم به شهروند ایرانی قلمداد می‌کنند. اما مطرح کنندگان چنین دیدگاهی غافل از این حقیقت هستند که قدرت خرید و رفاه مردمان هر مملکت و سرزمین وابسته به میزان تولید ملی آنها است. توقع دارا بودن سطح رفاهی برابر با کشورهایی چون کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، اروپای غربی و آمریکای شمالی، در حالیکه سرانه تولید ملی کشور ما ایران در مقایسه با آن کشورها بسیار کمتر است، به دور از انصاف است. در شکل ۳، سرانه تولید ناخالص ملی ایران در کنار برخی دیگر از کشورهای جهان بر پایه اطلاعات منتشره توسط بانک جهانی برای سال ۲۰۱۲ نشان داده شده است. 

شکل ۳ – سرانه تولید ناخالص ملی ایران در قیاس با کشورهای توسعه یافته بیانگر تفاوت عمیقی است. با توجه به این امر مشخص نیست عموم جامعه بر چه اساس دارا بودن رفاهی برابر با کشورهای توسعه یافته را خواهان هستند. (استخراج شده از داده‌های وب سایت بانک جهانی) 

مشاهده می شود در حال حاضر شاخص سرانه تولید ملی کشور بر اساس اعلام بانک جهانی برابر با ۶.۵ هزار دلار است که در مقایسه با کره جنوبی (۲۴ هزار دلار)، فرانسه (۴۰ هزار دلار)، آلمان (۴۲ هزار دلار)، آمریکا (۵۱ هزار دلار) و کانادا (۵۲ هزار دلار) چند برابر کمتر است. به عبارتی دیگر سهم هر شهروند ایرانی در میزان تولید ناخالص ملی کشور خود و ایجاد ثروت در حدود یک پنجم تا یک هشتم شهروندان کشورهای توسعه یافته جهان است. کالاهایی نظیر خودرو و بنزین، محصول کار و تلاش جمعی و به بیانی دیگر صنعت جامعه بوده و بدیهی است قدرت خرید شهروندان ایرانی تنها در صورتی برابر و مشابه با شهروندان کشورهای توسعه یافته خواهد شد که سرانه تولید ملی کشور ما ایران، به سطح آن کشورها برسد که آن هم در گرو برنامه ریزی بلند مدت و افزایش چند برابری کار و تلاش همگی ما است.
 اما چنین سطحی از رفاه با توجه به وضع موجود اقتصادی و صنعتی کشورمان، در عالم واقع در دسترس نبوده و مشخص نیست افکار عمومی کشور بر چه مبنایی خواهان بهره‌مندی از سطح رفاهی متناسب با کشورهای توسعه یافته هستند. پایین بودن تولید ناخالص ملی کشور به معنای پایین بودن راندمان کاری و به عبارتی دیگر، کم‌تر کار کردن و یا حتی کارنکردن بخش قابل توجهی از جامعه ایرانی در مقایسه با آن کشورهایی است که سطح رفاه موجود در آنها مطلوب برخی از هموطنان است. محق دانستن جامعه کنونی ایران به داشتن رفاهی مشابه با کشورهای توسعه یافته، تنها به مذاق عوام ناآگاه از حقایق موجود در کشور و جهان خوش خواهد آمد. وگرنه چنین افسانه سرایی‌هایی نه تنها مشکل پایین بودن قدرت خرید شهروند ایرانی را مرتفع نخواهد کرد، بلکه با تعمیق چنین توقعات کاذبی در افکار عمومی جامعه، موجب کمرنگ شدن و به حاشیه رانده شدن نقاط قوت موجود خواهد شد. 
شایسته است آن دسته از منتقدانی که همواره گران بودن خودرو را فریاد می‌زنند، نگاهی منصفانه به افزایش قدرت خرید خودروی شهروندان ایرانی به میزان حدودا هفت برابر، در حالیکه توانی خرید مسکن آنها طی این مدت کاهش یافته است و نیز کاهش ۲۵ درصدی قدرت خرید کلی شهروندان از سال ۱۳۸۴ تاکنون داشته باشند و این پرسش را پاسخگو باشند که آیا در صورت عدم توسعه صنعت خودروسازی در کشور و عدم افزایش تیراژ تولید به میزان فراتر از یک میلیون، و با وجود سرانه تولید ناخالص ملی بسیار پایین کشور در وضعیت فعلی، آیا در حال حاضر طبقه متوسط ایرانی می‌توانست همانند رویه جاری اقدام به خریداری یک خودروی نو که دارای حداقل امکانات رفاهی است، نماید؟ شاید با مراجعه به حافظه تاریخی مان و مرور خاطرات خود از دهه ۶۰ و نیز دهه ۷۰، به یاد آوریم که سوار شدن بر خودروی نو در آن روزها برای قشر ضعیف و متوسط و حتی بخشی از قشر مرفه جامعه دست نیافتنی بود. 
از سوی دیگر، مقایسه دقیق میان قیمت خودروهای تولیدی در کشور و خودروهای مشابه در جهان با لحاظ خصوصیات فنی، بیانگر این حقیقت است است که حتی در صورت کاهش تعرفه واردات خودرو به حداقل میزان ممکن (۴ درصد) قیمت خودروهای خارجی مشابه با نمونه‌های داخلی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ درصد گرانتر خواهد بود و لذا چنین اقداماتی تنها رفاه بیشتر قشر مرفه جامعه را تامین خواهد کرد. در بخش بعدی، به این مقایسه به صورت دقیق پرداخته خواهد شد.

جانشین ویرون، چیرون نام خواهد داشت

ادمین بازدید : 540 دوشنبه 31 شهريور 1393 نظرات (0)

سال 1999 کمپانی بوگاتی کانسپتی به نام Chiron یا چیرون را در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش گذاشت (در تصویر مشاهده می کنید). حالا پس از 15 سال، ظاهراً قرار است این اسم برای جانشین بوگاتی ویرون استفاده شود.
بوگاتی هنوز اطلاعات فنی این اتومبیل را که احتمال می رود سال 2015 به بازار ارائه شود، اعلام نکرده اما پیش بینی می گردد از پیشرانه W16 به حجم 8 لیتر نیرو بگیرد و با حمایت 4 توربوشارژر، قادر به تولید 1500 اسب بخار باشد!
شایان توجه اینکه نام چیرون با احترام به Alexandre Chiron یکی از راننده های مسابقه ای بوگاتی (1899-1979) انتخاب شده است.

تمام نسخه های ولوو XC90 در دو روز فروخته شد

ادمین بازدید : 524 جمعه 28 شهريور 1393 نظرات (0)

به طور کلی 1927 خودروی پلاک شده اختصاصی توسط وب سایت ولوو برای فروش در سراسر دنیا عرضه شده بود. بیش تر این خودروها در یک ساعت اول پیش فروش شده بودند و در زمان اوج فروش آن در هر دقیقه هفت خودرو به فروش می رسید.

این اولین خودروی ولوو است که اختصاصا به صورت اینترنتی فروخته می شود. به طور کلی 55 مشتری انگلیسی موفق به ثبت سفارش برای این مدل 111027 دلاری شده اند و خودروهای خود را در ماه آوریل سال آینده دریافت خواهد کرد.

مدیر فروش و بازریابی ولوو، Alain Visser گفت: "علاقه زیاد به XC90 به سطح بالای آن پس از رونمایی در هفته گذشته نسبت داده شده است."

فروش صرفا اینترنتی می تواند گام مهمی در روند فروش خودروهای ولوو باشد.

مالکان First ادیشن خودرویی را دریافت می کنند که دارای رنگ مشکی اونیسک با قاب پلاک شماره گذاری شده و نشانی مخصوص روی در صندوق عقب است. این شاسی بلند دارای رینگ های 21 اینچی هشت پره است.

عرضه لکسس GS F در سال 2016

ادمین بازدید : 441 پنجشنبه 27 شهريور 1393 نظرات (0)

تصاویر فاش شده از GS F در حال آزمون در نوربورگرینگ وجود این خودرو را تایید می کنند اما به تازگی اطلاعات جدیدی از آن منتشر شده است. بر اساس گزارشی جدید به نقل از منبعی ناشناس، این سدان عملکردی ژاپنی درسال 2016 عرضه خواهد شد. اگر این خبر صحیح باشد این خودرو به گیربکس اتوماتیک هشت سرعته و دیفرانسیل لغزش محدودTorsen  مجهز شده و اواخر سال آینده وارد نمایندگی های فروش خواهد شد.

این خودرو از نسخه اصلاح شده شاسی های RC F بهره خواهد برد و گمان می رود جلوپنجره ای قابل توجه تر داشته باشد. به نظر می رسد نسخه اصلاح شده موتور 5.0 لیتری V8 لکسوس در این خودرو قدرت 500 اسب بخار و گشتاوری کم تر از 542 نیوتون متر تولید کند.

GS F صرفا از موتور دمش طبیعی V8 بهره خواهد برد.

قیمت خودرو به وزارت صنعت ربطی ندارد!

ادمین بازدید : 519 دوشنبه 24 شهريور 1393 نظرات (0)

بیوک علی‌مرادلو در پاسخ به این‌که با توجه به اعتراض برخی نمایندگان مجلس به قیمت خودروهای داخلی، موضع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این باره چیست و آیا قیمت‌های فعلی مورد تایید است یا خیر؟ اظهار کرد: اصلا قیمت خودرو ربطی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارد. وزارتخانه از این لحاظ که تعادل مناسبی باید بین تولید‌ و مصرف‌کننده ایجاد شود اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: به این‌گونه که ما تولیداتمان بتواند سود معقول و مطلوبی داشته باشد و از آن طرف نیز مصرف‌کننده قیمت کالایی را که به دست می‌آورد، پرداخت کند.

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: طبق قانون تعیین قیمت خودرو بر عهده شورای رقابت است و وظیفه‌ این شورا این است که با توجه به بحث انحصار در خودرو، براساس فرمول و مکانیسم خاصی که آقایان هر از چند گاهی نیز تغییرش می‌دهند، می‌خواهند به تعادل برسند.

وی افزود: بنابراین دیگر این بحث که بگوییم قیمت بالا یا پایین است بر می‌گردد به موضوعاتی که در شورای رقابت وجود دارد و قیمت تمام شده خودروسازان.

علی‌مراد‌لو با بیان این‌که تعیین‌کردن قیمتی که ایجاد ضرر برای بنگاه کند درست نیست، خاطر نشان کرد: این کار بنگاه را از بین می‌برد البته بالا‌بردن قیمت نیز در حدی که مصرف‌کننده و مشتریان به آنها فشار وارد شود نیز درست نیست.

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: در وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال این نیستیم که قیمت را بالا پایین کنیم ما در وزارتخانه دنبال آن هستیم که تیراژ تولید خودرو افزایش یافته و بحث توسعه‌ محصول، بهبود کیفیت و صادرات را نیز داشته باشیم.

تست کیا اپتیما مدل 2016

ادمین بازدید : 1676 پنجشنبه 20 شهريور 1393 نظرات (0)

اولین تصاویر فاش شده از کیا اپتیمای جدید در آلمان گرفته شده اند و گفته می شود که این سدان بر اساس پلتفرم هیوندای سوناتای جدید ساخته شده است اما از عناصر سبک مخصوص کیا بهره خواهد برد.

گمان می رود کیا اوپتیما بازطراحی کلی داشته و در کنار پلتفرمی جدید از چراغ های جلو، طرح جلوپنجره و سپرهای نوین بهره ببرد. چنان چه در این تصاویر فاش شده مشخص است به نظر می رسد نسل بعدی اوپتیما شیشه های کناری کشیده تر و باریک تری خواهد داشت که در قسمت پشت سرنشینان عقب به ستون C می رسند.

اطلاعات کمی از پس پوشش این خودرو مشخص است اما گمان می رود قسمت جلوی آن از عناصر طراحی مشابه سدان بزرگ کیا Quoris یا K9 بهره ببرد.

انتظار می رود اطلاعات بیش تر از کیا اپتیمای جدید پس از رونمایی رسمی آن در سال 2015 منتشر شود.

احداث کارخانه جدید هیوندای در چین

ادمین بازدید : 467 جمعه 14 شهريور 1393 نظرات (0)

هیوندای که در حال حاضر فقط در شرق چین فعالیت تولیدی دارد ، اعلام کرده که به دنبال ساخت یک تاسیسات در جنوب غرب چین و افزایش ظرفیت پاسخگویی به نیاز رو به رشد منطقه غربی این بازار است. اما هنوز دولت چین آغاز پروژه احداث این واحد را تایید نکرده است.

در حال حاضر هیوندای در صدد است واحد پکن شرکت صنایع خودروسازی پکن را باز طراحی و تا سال 2016 عملیاتی کند.

سخنگوی هیوندای هنوز حاضر به اظهار نظر در این مورد نشده است. همچنین وزیر صنایع کره نیز از صحبت کردن در این مورد خودداری کرده است.   

اعلام قیمت فولکس واگن توآرگ در بریتانیا

ادمین بازدید : 488 پنجشنبه 13 شهريور 1393 نظرات (0)

فولکس واگن توآرگ به روز رسانی شده از بیست و هفتم آگوست وارد بازار فروش بریتانیا شده و پس از آن در ماه نوامبر در سراسر جهان عرضه می گردد. فولکس واگن مبلغ پایه این فیس لیفت را 43 هزار پوند اعلام و امکانات جدیدی از جمله چراغ های زنون دوقلوی جلو ، رینگ های آلیاژی متفاوت ، رنگ بندی های گوناگون ، سپرهای جلو و عقب جدید و جلو پنجره باز طراحی شده ای را برایش ارائه کرده است.

فولکس واگن توآرگ مدل 2015 دارای سه نسخه SE ،  ESCAPE ، R-LINE است و از امکانات پایه آن می توان به صفحه نمایشگر 8 اینچی ، رادیو DAB ، سامانه تهویه هوا ، حسگرهای پارک ، بولوتوث و رینگ های 19 اینچی اشاره کرد. قیمت خودروهای ESCAPE ، R-LINE نیز به ترتیب 44700 و 46000 پوند اعلام شده است. دو موتور 3.0 لیتری TDI دیزل به توان های 201 و 258 اسب بخار که هر دو دارای استانداردهای آلایندگی یورو 6 هستند برای این خودرو در نظر گرفته شده اند. جعبه دنده هشت سرعته خودکار توآرگ نیروی موتور را به چرخ ها منتقل می کند.

ب ام و در پی تولید ابرخودروی i9

ادمین بازدید : 496 جمعه 31 مرداد 1393 نظرات (0)

مدل بعدی ب ام و پس از ابرخودروی M1 افسانه ای در سال 2016 عرضه شده و نشان i9 خواهد داشت که این خودروساز آلمانی آن را اعلام کرده است.

i9 ابرخودروی اسپرت جدید ب ام و بوده و بسیاری از قطعات آن با نیرومحرکه هیبریدی شارژی به کار رفته در i8 مشترک خواهد بود. البته موتور بنزینی آن در این خودرو به کار نمی رود چرا که شایعه شده است i9 از موتور شش سیلندر بهره خواهد برد.

در این صورت i9 سبک تر از i8 بوده و وزنی در حدود 1487 کیلوگرم خواهد داشت البته نیروی افزایش یافته این خودرو به شتاب صفر تا صد کم تر از 4 ثانیه کمک می کند. دقیقا مشخص نیست که نیروی این خودرو چه قدر خواهد بود اما ب نظر می رسد کم تر از 362 اسب بخار i8 باشد.

هرسال چند خودرو پورشه تولید می شود؟ سود آن چقدر است؟

ادمین بازدید : 409 جمعه 31 مرداد 1393 نظرات (0)

آمار و ارقام در نیمه نخست سال 2014 حاکی از ماه‌هایی بسیار موفقیت‌آمیز برای پورشه است. فروش خودروساز لوکس آلمانی با 8 درصد به نسبت مدت مشابه در سال قبل به 87 هزار و 803 دستگاه در سراسر دنیا رسیده است. درعین‌حال درآمد پورشه در این 6 ماه با 16 درصد رشد به 8 میلیارد و 200 میلیون یورو و سود عملیاتی‌اش با 8 درصد افزایش به یک میلیارد و 400 میلیون یورو بالغ شده است. پورشه در ایجاد شغل هم بسیار موفق بوده و 3 هزار و 178 نفر را در این مدت به استخدام درآورده است. این یعنی تعداد کل نیروی کار پورشه 18 درصد بیشتر شده و به 21 هزار و 326 نفر رسیده است. پورشه امیدوار است با تدوام این روند بتواند در سال‌جاری میلادی 200 هزار دستگاه خودرو بفروشد.

تعداد صفحات : 3

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  تبلیغات


  آمار سایت
 • کل مطالب : 480
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 6
 • آی پی امروز : 25
 • آی پی دیروز : 152
 • بازدید امروز : 92
 • باردید دیروز : 206
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 945
 • بازدید ماه : 1,657
 • بازدید سال : 103,630
 • بازدید کلی : 856,820